در حال بارگذاری ...
 • تشکیل ستاد راهبری ایمنی تردد جاده ای در مازندران برای کاهش حوادث رانندگی

  ایمنی جاده هایی که در آن عملیات تعریض ، بهسازی و ... در دست اجراست ، می بایست در اولویت متولیان امر بوده و دستگاه های اجرایی باید نسبت به این مهم توجه و تاکید ویژه داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در اولین نشست ستاد راهبری ایمنی تردد جاده‌ای این اداره کل عنوان کرد : به‌زودی با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط ، بازدید و کنترل تمامی ناوگان‌های سوخت‌رسان در قالب تیم مشترک راهداری و پلیس راه و همچنین برای ارتقای ایمنی ناوگان فوق نصب چراغ‌های گردون و هشداردهنده بر روی خودروهای مذکور در این استان اجرایی می‌شود .

  عباسعلی نجفی در این نشست که با هدف لزوم ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی جهت کاهش حوادث رانندگی و استفاده از تمامی ظرفیت ها ، امکانات این اداره کل در این خصوص برگزار شد ، اظهار داشت : با تمام توان در جهت افزایش ارتقاء ایمنی جاده های مازندران تلاش نموده ، چرا که سر لوحه کاری ما حفظ ، نگهداری و ایمن سازی جاده هاست .

  وی تبعات ناشی از تصادفات و تلفات جاده ای را در جامعه بسیار فاجع انگیز برشمرد و تصریح کرد : باید با بررسی همه جوانب و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورها گام برداریم .

  نجفی در ادامه به دستور العمل ابلاغی از سوی ستاد مرکزی اشاره و عنوان نمود : ان شاالله به زودی با هماهنگی دستگاه های مرتبط ایمن سازی تمامی ناوگان های سوخت رسان در قالب نصب چراغ های گردون و هشداردهنده بر روی خودروها در این استان اجرایی می گردد .

  وی در ادامه به ارتقاء ایمنی در حین اجرای پروژه های در دست اجرا در سطح جاده ها اشاره و خاطر نشان ساخت : ایمنی جاده هایی که در آن عملیات تعریض ، بهسازی و ... در دست اجراست ، می بایست در اولویت متولیان امر بوده و دستگاه های اجرایی باید نسبت به این مهم توجه و تاکید ویژه داشته باشند .

  نجفی در ادامه فرهنگ سازی و آموزش برای کاربران جاده ای را با هدف کاهش حوادث رانندگی بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت : دستگاه های مرتبط با این مسلئه از جمله صدا و سیما و دیگر رسانه ها باید به مقوله فرهنگ سازی و آموزش همگانی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که بخش عمده ای از حوادث رانندگی مربوط به عامل انسانی است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ضمن تاکید بر انجام بررسی کارشناسی و تجزیه و تحلیل حوادث رانندگی در استان خاطر نشان ساخت : نگاه تحلیلی و کارشناسی در خصوص حوادث رانندگی می تواند به متولیان افزایش ایمنی در جاده ها کمک شایانی کند .
  مطالب مرتبط

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .

  |

  نظرات کاربران