در حال بارگذاری ...
 • ساماندهی تعرفه حمل‌و‌نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر

  یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر ، فعالیت دلالان و سوداگران است ، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند ، اما در این میان ، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کاظم زاده گفت : طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌ونقل باری و مسافری است و امیدوارم یک ساز و کار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود .

  رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر ، گفت : به طول قطع یکی از ضروریات در حوزه حمل کالا و مسافر ، ساماندهی بازار تعرفه و بلیت  حمل و نقل است ، از این رو به نظر می رسد که این طرح می تواند تا حدودی این حوزه را مدیریت کند .

  نماینده مردم دهلران ، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اخیرا مجلس و دولت با مشکل بزرگی درباره حمل و نقل کالا و حقوق مالی رانندگان خودروهای سنگین رو به رو شدند که خوشبختانه مجلس توانست با برگزاری جلسات متعدد این مسئله را تا حدودی حل کند ، اما به طور حتم این مسئله باید به صورت ریشه ای و کامل رفع شود . یکی از اعتراضات رانندگان این بود که تعاونی های حمل و نقل در انتخاب راننده به صورت گزینشی عمل می‌کنند و این ادعا مطرح می‌شد که راننده وقتی که برای دریافت بار مراجعه می‌کند ، مدیران مربوطه مبلغی از تعرفه احتسابی را برای خود بر می دارند .

  کاظم زاده گفت : یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر ، فعالیت دلالان و سوداگران است ، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند ، اما در این میان ، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند .

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت : در شرایط کنونی قیمت حمل‌و‌نقل در بخش‌های مختلف ثابت نیست ، به طور مثال در حمل‌و‌نقل هوایی هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم و این مسئله موجب اعتراض و نگرانی مسافران شده است، حال به نظر من می توان با رقابتی کردن بازار ، فضا را برای کاهش تلاطمات قیمتی مدیریت کرد . طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌و‌نقل باری و مسافری است و امیدوارم یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود .
  مطالب مرتبط

  ضرورت ایجاد پارک لجستیک محصولات کشاورزی در جنوب کرمان

  ضرورت ایجاد پارک لجستیک محصولات کشاورزی در جنوب کرمان

  ما از مدیران عالی استان و کشور درخواست داریم توسعه متوازن درست صورت بگیرد نه اینکه مردم در منطقه‌ای مثل جیرفت که بیشترین درآمد‌ها را دارد دچار مشکل باشد . زنجیره‌های تولید را کم می‌بینیم به طوری که ارتباط این منطقه با بازار‌های مصرف آنطور که بایستی باشد نیست .

  |

  توزیع لاستیک و روغن مورد نیاز ناوگان عمومی جاده‌ای در پایانه‌های بار

  توزیع لاستیک و روغن مورد نیاز ناوگان عمومی جاده‌ای در پایانه‌های بار

  نوسازی ناوگان حمل و نقل بار و مسافر و خارج کردن خودروهای فرسوده از دیگر برنامه‌های این سازمان است . با توجه به داشتن حدود ۳۴۰ هزار دستگاه ناوگان باربری با میانگین عمر ۲۵ تا ۳۰ سال نیاز است که برای بهره وری بیشتر بخشی از این ناوگان براساس برنامه دولت نوسازی شود .

  |

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  تصویب تحقیق و تفحص از وزارت نفت و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در کمیسیون عمران مجلس

  نحوه مدیریت شهر فرودگاهی امام خمینی ، واگذاری پارکینگ به بخش خصوصی ، خدمات نظافتی و نحوه واگذاری تابلوهای تبلیغاتی بخشی از مسائلی است که در دلایل توجیهی طرح تحقیق و تفحص آمده است .

  |

  نظرات کاربران