در حال بارگذاری ...
 • ساماندهی تعرفه حمل‌و‌نقل با تشکیل بورس حمل بار و مسافر

  یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر ، فعالیت دلالان و سوداگران است ، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند ، اما در این میان ، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کاظم زاده گفت : طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌ونقل باری و مسافری است و امیدوارم یک ساز و کار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود .

  رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر ، گفت : به طول قطع یکی از ضروریات در حوزه حمل کالا و مسافر ، ساماندهی بازار تعرفه و بلیت  حمل و نقل است ، از این رو به نظر می رسد که این طرح می تواند تا حدودی این حوزه را مدیریت کند .

  نماینده مردم دهلران ، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اخیرا مجلس و دولت با مشکل بزرگی درباره حمل و نقل کالا و حقوق مالی رانندگان خودروهای سنگین رو به رو شدند که خوشبختانه مجلس توانست با برگزاری جلسات متعدد این مسئله را تا حدودی حل کند ، اما به طور حتم این مسئله باید به صورت ریشه ای و کامل رفع شود . یکی از اعتراضات رانندگان این بود که تعاونی های حمل و نقل در انتخاب راننده به صورت گزینشی عمل می‌کنند و این ادعا مطرح می‌شد که راننده وقتی که برای دریافت بار مراجعه می‌کند ، مدیران مربوطه مبلغی از تعرفه احتسابی را برای خود بر می دارند .

  کاظم زاده گفت : یکی از مشکلات حوزه حمل ونقل باری و مسافر ، فعالیت دلالان و سوداگران است ، در شرایط کنونی مسافران و رانندگان بیشترین هزینه و زحمت را متحمل می شوند ، اما در این میان ، دلالان بیشترین سود را کسب می کنند .

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت : در شرایط کنونی قیمت حمل‌و‌نقل در بخش‌های مختلف ثابت نیست ، به طور مثال در حمل‌و‌نقل هوایی هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم و این مسئله موجب اعتراض و نگرانی مسافران شده است، حال به نظر من می توان با رقابتی کردن بازار ، فضا را برای کاهش تلاطمات قیمتی مدیریت کرد . طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر قدم مثبتی در راستای شفاف‌سازی حوزه حمل‌و‌نقل باری و مسافری است و امیدوارم یک سازوکار درست و مسنجم برای ساماندهی این بخش طراحی شود .
  مطالب مرتبط

  تکیه بر توان داخلى راهکار مقابله با تحریم ها در بخش دریایی و بندری

  تکیه بر توان داخلى راهکار مقابله با تحریم ها در بخش دریایی و بندری

  حمل و نقل دریایى ، زمینى ، ریلى و هوایى مکمل یکدیگر هستند و نقش مهمى را در پیشبرد وضعیت اقتصادى کشور دنبال مى کنند و در این بین حمل و نقل دریایى نقش بسیار پررنگ و مهمترى دارى که باید از سوى دولت و بخش خصوصى به آن توجه شود .

  |

  تحول اقتصاد ایران با رونق بنادر و حمل و نقل دریایی

  تحول اقتصاد ایران با رونق بنادر و حمل و نقل دریایی

  ترانزیت هرچه بیشتر و بهتر کالا یکی از راهکارهایی است که در صورت تحقق آن و جابجایی کالا از مسیر بنادر ایران بسیار اثرگذار خواهد بود و می تواند همکاری اقتصادی قابل توجهی را بین ایران و کشورهای همسایه به دنبال داشته باشد .

  |

  رونق بنادر کشور ؛ در گرو تعامل و فعالیت ویژه دولت و بخش خصوصی

  رونق بنادر کشور ؛ در گرو تعامل و فعالیت ویژه دولت و بخش خصوصی

  خوشبختانه و به تازگی پروژه ریل گذاری از سمت زاهدان آغاز شده و پیش برد زیرساخت ها در حال انجام است . آنگونه که دولتمردان وعده داده اند تا پایان سال ۱۴۰۰ بندر شهیدبهشتی چابهار به ریل متصل می شود و در همین راستا پیش بینی می شود میزان بار و مسافر به چابهار ۲۰ درصد افزایش پیدا کند .

  |

  نظرات کاربران