در حال بارگذاری ...
 • حمایت جدی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب

  این مسیر ریلی با اتصال به بندر انزلی از یک سو و اتصال به بندر کاسپین از سوی دیگر به طول ۴۰ کیلومتر که ۲۵ کیلومتر آن از ایستگاه رشت تا ایستگاه پیر بازار مشترک است ، امتداد خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها گفت : رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از مسیرهای ریلی رشت - انزلی و رشت - آستارا تکمیل حلقه‌های مفقوده ریلی را اولویت دولت دوازدهم دانست و حمایت جدی این سازمان را برای احداث این دو مسیر ریلی به منظور تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب اعلام کرد .

  محمد باقر نوبخت به همراه نماینده مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها از راه‌آهن رشت - انزلی و رشت - آستارا بازدید کردند .

  عباس خطیبی راه‌آهن رشت - انزلی را تکمیل‌کننده کریدور ریلی شمال- جنوب دانست و گفت :‌ این مسیر ریلی در ادامه راه‌آهن قزوین - رشت احداث خواهد شد و یکی از پروژه‌های ریلی اولویت‌دار شرکت ساخت وتوسعه محسوب می‌شود .

  وی در خصوص ادامه مسیر ریلی راه‌آهن قزوین - رشت توضیح داد و افزود : این مسیر ریلی با اتصال به بندر انزلی از یک سو و اتصال به بندر کاسپین از سوی دیگر به طول ۴۰ کیلومتر که ۲۵ کیلومتر آن از ایستگاه رشت تا ایستگاه پیر بازار مشترک است ، امتداد خواهد یافت .

  خطیبی پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه‌آهن رشت - انزلی را ۲۱ درصد اعلام و اظهار داشت : هم اکنون عملیات اجرایی در دو قطعه ۶ و ۷ در حال انجام است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با تاکید بر اهمیت این مسیر ریلی برای اقتصاد منطقه و ترانزیت بین‌الملی کالا و مسافر گفت :‌ نوبخت با توجه به ابعاد ملی و بین‌‌المللی بهره‌برداری از این خط‌آهن حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور را برای تکمیل هرچه سریعتر این مسیر ریلی اعلام کرد .

  خطیبی بازدید از مراحل تجهیز کارگاه قطعه اول راه‌آهن رشت - آستارا را بخش دیگری از این سفر دانست و بیان داشت : عملیات اجرایی در منطقه صومعه سرا آغاز شده است و با توجه به اهمیت این مسیر ریلی به عنوان تکمیل کننده کریدور ریلی شمال - جنوب و مزایای بهره‌برداری از آن برای ایران و کشورهای منطقه ، همکاری بخش‌های مختلف دولت لازم است .




  مطالب مرتبط

  احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در برنامه کاری شرکت ساخت و توسعه

  احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در برنامه کاری شرکت ساخت و توسعه

  در حال حاضر طول خطوط اصلی ریلی کشور ۱۱۰۰۰ کیلومتر است که با احتساب خطوط فرعی و آنتنی طول کل شبکه ریلی کشور به ۱۴۰۰۰ کیلومتر می‌رسد . همچنین احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جدید در برنامه کاری این شرکت قرار دارد .

  |

  پروژه راه آهن رشت - آستارا نیازمند ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی

  پروژه راه آهن رشت - آستارا نیازمند ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی

  عملیات آزادسازی ۴ تا ۵ اراضی منطقه رشت - آستارا در دستور کار قرار گرفته که نیازمند تامین اعتبارات است ، خوشبختانه با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور رایزنی‌ها برای دریافت اعتبارات بیشتر صورت گرفت .

  |

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از محور بجنورد - جنگل گلستان تا پایان سال

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از محور بجنورد - جنگل گلستان تا پایان سال

  این پروژه یکی از پروژه های مهم و حیاتی استان است که نقش حیاتی در رونق اقتصادی و گردشگری داشته و باید پیمانکاران این پروژه فعال تر از قبل کار خود را ادامه دهند و نگاه بدبینی که بر این پروژه است را تغییر داد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا - آستارا و تقاطع غیرهمسطح شلمان در استان گیلان

  آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا - آستارا و تقاطع غیرهمسطح شلمان در استان گیلان

  به منظور احداث این تقاطع بیش از ۵ هزار متر مکعب خاکریزی و بیش از ۹ هزار متر مکعب بتن‌ریزی صورت می‌گیرد و هزار تن آرماتوربندی ، ۸ هزار متر مکعب اساس و زیراساس ، ۸ هزار تن آسفالت و ۸۰ عدد شمع در این پروژه به کار خواهد رفت .

  |

  نظرات کاربران