در حال بارگذاری ...
 • پرداخت عوارض آزادراهی متناسب با میزان پیمایش نیازمند تعریف دستورالعمل

  در طرح آزمایشی قرار است ، کاربران آزادراه تهران - ساوه که قصد عزیمت به نسیم شهر را دارند ، عوارض کمتری نسبت به کاربران مقصد رباط کریم پرداخت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به اجرای طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش گفت : اجرای این طرح نیازمند تعریف دستورالعمل پیمایش است که باید از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین شود .

  خیرالله خادمی در نشست خبری با اشاره به روند اجرایی طرح پرداخت عوارض یکپارچه الکترونیکی آزادراه‌ها اظهار داشت : در حال حاضر چهار آزادراه از این سیستم بهره‌مند شده اند ، اما یکی از مواردی که مورد توجه قرار دارد ، نحوه محاسبه پیمایش خودروهای سنگین در کلاس‌های مختلف است که باید شماره پلاک آن‌ها از پلیس راه و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استعلام و مبلغ عوارض تعیین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان این‌که الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در تمام آزادراه‌های کشور عملیاتی می‌شود ، گفت : این اقدام از بسیاری از اشتباهات محاسباتی جلوگیری می‌کند .

  وی با اشاره به طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش نیز گفت : در این روش کاربر متناسب با میزان پیمایش در آزادراه ، عوارض پرداخت می‌کند که قرار است در گام نخست این طرح به صورت پایلوت در آزادراه تهران - ساوه اجرا شود . در طرح آزمایشی قرار است ، کاربران آزادراه تهران - ساوه که قصد عزیمت به نسیم شهر را دارند ، عوارض کمتری نسبت به کاربران مقصد رباط کریم پرداخت کنند . البته نیازمند تعریف دستورالعمل پیمایش برای اجرای این پروژه هستیم که باید از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل همچنین درباره پروژه راه‌آهن شلمچه – بصره گفت : هفته گذشته بازدیدی از مسیر انجام شد و با مقامات مربوطه در کشور عراق مذاکرتی داشتیم ، عراقی‌ها هنوز زمین‌های مورد نیاز را به ما تحویل ندادند و پس از ارائه زمین‌ها، پروژه آغاز می‌شود . همچنین طرف عراقی نسبت به همکاری برای انجام مطالعات مشاور ایرانی اعلام آمادگی کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی راه‌های روستایی استان گیلان

  تشریح تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی راه‌های روستایی استان گیلان

  بارش برف سنگین در ارتفاعات و مناطق جلگه‌ای استان گیلان متوسط ۱۴۰ سانتیمتر در ۷۰ درصد سطح استان به مدت ۴۸ ساعت بوده است که از سال ۸۳ تاکنون این حجم بارش هم از نظر حجم برف و هم از نظر سطح فراگیری بی‌سابقه بوده است .

  |

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  این پروژه ریلی یکی از پروژه‌های بسیار سخت و پیچیده به لحاظ فیزیکی است به طوری که از ۱۱۴ کیلومتر مسیر راه آهن درود - خرم‌اباد بالغ بر ۱۸ دستگاه تونل به طول ۳۱ کیلومتر و ۲۰ دستگاه پل خاص به طول ۳ کیلومتر است .

  |

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  تبدیل راه ها به بزرگراه در محورهای پرتردد و تکمیل کریدورهای ترانزیتی بزرگراهی از جمله برنامه های توسعه بزرگراه ها در کشور است که در همین راستا ۴۲۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی احداث و به بهره برداری می رسد .

  |

  نظرات کاربران