در حال بارگذاری ...
 • پرداخت عوارض آزادراهی متناسب با میزان پیمایش نیازمند تعریف دستورالعمل

  در طرح آزمایشی قرار است ، کاربران آزادراه تهران - ساوه که قصد عزیمت به نسیم شهر را دارند ، عوارض کمتری نسبت به کاربران مقصد رباط کریم پرداخت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به اجرای طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش گفت : اجرای این طرح نیازمند تعریف دستورالعمل پیمایش است که باید از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین شود .

  خیرالله خادمی در نشست خبری با اشاره به روند اجرایی طرح پرداخت عوارض یکپارچه الکترونیکی آزادراه‌ها اظهار داشت : در حال حاضر چهار آزادراه از این سیستم بهره‌مند شده اند ، اما یکی از مواردی که مورد توجه قرار دارد ، نحوه محاسبه پیمایش خودروهای سنگین در کلاس‌های مختلف است که باید شماره پلاک آن‌ها از پلیس راه و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استعلام و مبلغ عوارض تعیین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان این‌که الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در تمام آزادراه‌های کشور عملیاتی می‌شود ، گفت : این اقدام از بسیاری از اشتباهات محاسباتی جلوگیری می‌کند .

  وی با اشاره به طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش نیز گفت : در این روش کاربر متناسب با میزان پیمایش در آزادراه ، عوارض پرداخت می‌کند که قرار است در گام نخست این طرح به صورت پایلوت در آزادراه تهران - ساوه اجرا شود . در طرح آزمایشی قرار است ، کاربران آزادراه تهران - ساوه که قصد عزیمت به نسیم شهر را دارند ، عوارض کمتری نسبت به کاربران مقصد رباط کریم پرداخت کنند . البته نیازمند تعریف دستورالعمل پیمایش برای اجرای این پروژه هستیم که باید از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل همچنین درباره پروژه راه‌آهن شلمچه – بصره گفت : هفته گذشته بازدیدی از مسیر انجام شد و با مقامات مربوطه در کشور عراق مذاکرتی داشتیم ، عراقی‌ها هنوز زمین‌های مورد نیاز را به ما تحویل ندادند و پس از ارائه زمین‌ها، پروژه آغاز می‌شود . همچنین طرف عراقی نسبت به همکاری برای انجام مطالعات مشاور ایرانی اعلام آمادگی کرد .
  مطالب مرتبط

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  لزوم تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز مرزهای چهارگانه برای تردد زائران اربعین

  لزوم تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز مرزهای چهارگانه برای تردد زائران اربعین

  تأمین آب سرویس های بهداشتی ، استقرار کانکس با امکانات ، جرثقیل ، تأمین ارتباط پایدار مخابراتی از سوی مرکز مدیریت راه‌های استان‌های مرزی ، نصب دوربین پلاک خوان وسایل نقلیه در پایانه برکت ، استقرار مرکز مانیتورینگ در پایانه مرزی مهران از جمله سایر تجهیزات مورد نیاز است که در ...

  |

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است ، که باید همه جانبه ، مستمر و تحول‌آفرین باشد و با تکمیل و احداث این راه‌ها ، دسترسی مردم روستا به مراکز و همچنین انتقال تولیدات کشاورزی و دامی روستایی تسهیل می شود .

  |

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  درباره خط‌آهن رشت - آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است ، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند .

  |

  نظرات کاربران