در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی ۱۱ دستگاه پل بزرگ در راه های مواصلاتی لرستان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  این پل‌ها در مجموع به طول ۸۳۰ متر و ۸۸۹ تن وزن و اعتباری بالغ بر ۱۸۹ میلیارد ریال احداث شده و با بهره برداری از آنها ۳۱۷۹ خانوار از مزایای آنها برخوردار می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۱۱ دستگاه پل بزرگ در راه های مواصلاتی استان لرستان که در پی وقوع سیل در ابتدای سال جاری تخریب شده بود ، با تلاش شبانه روزی احداث و با حضور وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه هفته جاری بازگشایی می شود .

  شعبانعلی خاوری مدیر کل نگهداری ابنیه فنی راه سازمان راهداری با اعلام این مطلب اظهار داشت : این پل‌ها شامل پل دوآب ، پل چم شهران ، پل زیودار ، پل چم مهر ، پل حیات الغیب ، پل شاهیوند ، پل بیشه ، پل بابازید ، پل قلایی ، پل کلات زیودار و پل طاق عباس علی است که با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری طی ماه‌های گذشته احداث و بازسازی شده و با بهره برداری از این پل‌ها زمینه ارتباط بین شهرها و روستاها و جابجایی کالاهای اساسی و مسافر تسهیل و تسریع می شود .

  وی با اشاره به مشخصات پل‌ها و راههای مواصلاتی مذکور خاطرنشان کرد : این پل‌ها در مجموع به طول ۸۳۰ متر و ۸۸۹ تن وزن و اعتباری بالغ بر ۱۸۹ میلیارد ریال احداث شده و با بهره برداری از آنها ۳۱۷۹ خانوار از مزایای آنها برخوردار می‌شوند .

  خاوری در تشریح موقعیت پل های مذکور گفت : پل دوآب از نوع خرپایی در کیلومتر ۳۵ محور خرم‌آباد - پل دختر با ۶۳ متر طول و ۱۰۸ تن وزن ، پل چم شهران و زیودار در بخش معمولان هرکدام به ترتیب با ۶۹ متر طول و ۱۱۸ تن وزن و ۵۴ متر و ۹۲ تن وزن ، پل چم مهر در کیلومتر ۲۵ محور پلدختر – ایلام ۱۲۶ متر و ۲۱۷ تن و حیات الغیب در محور خرم آباد – پل دختر با ۴۵ متر و پل شاهیوند نیز در محور اتصالی خرم آباد- کوهدشت با ۳۶ متر طول و ۴۸ تن وزن احداث شده است و زیر بار ترافیک می رود .

  مدیر کل نگهداری ابنیه فنی راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص سایر پل ها افزود : پل بیشه در محور سفید دشت - خرم آباد با ۳۶ متر طول و ۶۲ تن ، پل بابا زید در محور پلدختر و کوهدشت با ۲۵۰ متر طول خاکریزی پشت آن ، پل قلایی در بخش فیروز آباد با ۴۵ متر و ۸۰ تن ، کلات زیودار در محور خرم آباد با ۶۰ متر طول و ۱۰۴ تن و پل طاق عباس علی با ۴۶ متر و ۶۰ تن می باشد .

  شایان ذکر است با افتتاح و بهره برداری از پل های یاد شده امید مردم لرستان برای از سرگیری جریان عادی زندگی پس از وقوع سیل ابتدای سال جاری شکوفا می شود .
  مطالب مرتبط

  تجلیل از فعالیت های پژوهشی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری خراسان شمالی

  تجلیل از فعالیت های پژوهشی رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری خراسان شمالی

  هر اقدامی در جهت ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور و کمک به افزایش دانش و ظرفیت های سازمانی جهت به کارگیری روش های بهینه و به روز دنیا در زمینه مدیریت ایمنی جاده ای ، جای قدردانی و ارزش دهی دارد .

  |

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  ایجاد نظام استاندارد مستندات حمل در دستور کار سه کشور ایران ، روسیه و آذربایجان

  از نظر ما مرزهای هوایی ، دریایی و زمینی چندان متفاوت از یکدیگر نیستند و زمانی که بار وارد بندر یا فرودگاه می‌شود ، مسئولیت‌ها و ساز و کار برخورد با بار مشخص است ؛ وظایف مدیران فرودگاه و بندر کاملاً روشن است و در مرزهای زمینی نیز قرار است این اتفاق بیفتد و سعی خواهیم کرد که این ...

  |

  نظرات کاربران