در حال بارگذاری ...
 • افتتاح بخش دیگری از محور تویسرکان - کنگاور با حضور مدیرعامل شرکت ساخت

  این محور تویسرکان را از بن‌بست خارج می‌کند و تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محورهای مواصلاتی استان همدان این استان را به دلیل موقعیت استراتژیک آن در مسیر ترانزیت کالا و مسافر دارای اهمیت عنوان کرد و خبر داد : با توجه اهمیت محور تویسرکان - کنگاور در تسهیل سفر به استان کرمانشاه و عتبات عالیات تا پایان امسال بخش دیگری از این مسیر زیر عبور ترافیک خواهد رفت .

  خیراله خادمی صبح امروز به همدان سفر کرد و در جریان روند اجرای زیرساخت‌های حمل و نقل استان همدان قرار گرفت .

  وی تکمیل محورهای مواصلاتی استان همدان را به دلیل واقع شدن در مرکز کشور و ترانزیت بالای کالا و  مسافر از طریق این استان مهم دانست و تاکید کرد : استان همدان به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه در مرکز کشور نقش مهمی در اتصال شمال به جنوب کشور ایفا می‌کند .

  معاون وزیر راه  وشهرسازی در بازدید از محور تویسرکان - کنگاور گفت : این محور یکی از راه‌های ارتباطی مهم بین دو استان همدان و کرمانشاه است که علاوه بر اتصال دو شهر مهم کنگاور و تویسرکان ، راه ارتباطی چندین روستای مهم را نیز برقرار می‌کند . این محور ۳۹ کیلومتر است که ۳۳ کیلومتر آن در استان همدان واقع شده و در حال حاضر ۱۵ کیلومتر آن نیز زیرعبور ترافیک است و عملیات اجرایی در ۱۰ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در حال انجام است .

  خادمی بهره‌برداری از این محور تویسرکان - گنگاور را برای شهرستان تویسرکان نیز مهم قلمداد کرد و گفت : این محور تویسرکان را از بن‌بست خارج می‌کند و تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه محور تویسرکان - کنگاور را موجب تسهیل سفر به عتبات عالیات دانست و افزود : با تکمیل این محور سفر به استان کرمانشاه و از آنجا به کربلا برای زائران از مرکز کشور فراهم خواهد شد و برنامه‌ریزی شده است تا پایان سالجاری ۵ کیلومتر دیگر نیز زیر عبور قرار گیرد.

  وی در این سفر  از کنارگذر غربی همدان نیز بازدید کرد و گفت : با توجه به موقعیت جغرافیایی این استان ، احداث کنارگذر یکی از اقدامات مهم در کاهش ترافیک داخل شهر همدان است و در حال حاضر عملیات اجرایی این کنارگذر  با پیشرفت ۶۵ درصدی در حال اجرا است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی طول این کنارگذر را ۲۷.۵ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت : در حال حاضر ۱۵ کیلومتر از مسیر تکمیل و آسفالت شده است و بهره‌برداری از آن ترافیک عبوری از استان‌های کردستان ، آذربایجان شرقی و غربی به سمت کرمانشاه و جنوب کشور را به بیرون از شهر هدایت می‌کند .

  خادمی در این سفر همچنین از ساخت ایستگاه راه‌آهن باباکمال نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت : این ایستگاه مسافری در راه‌آهن غرب کشور در شهرستان تویسرکان و در نزدیکی روستای باباکمال واقع شده و مساحت محوطه آن ۵ .۵ هکتار است . عملیات اجرایی این ایستگاه به همراه ایستگاه‌های زاگرس ، بیستون و کهریز در سال ۹۷ آغاز شده و در حال حاضر ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی مساحت ساختمان‌های ایستگاه را ۲ هزار و ۳۲۸ متر مربع اعلام و بیان داشت : مساحت ساختمان اصلی ۴۰۰ متر مربع است و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در حال اجرا است.
  مطالب مرتبط

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  این پروژه ریلی یکی از پروژه‌های بسیار سخت و پیچیده به لحاظ فیزیکی است به طوری که از ۱۱۴ کیلومتر مسیر راه آهن درود - خرم‌اباد بالغ بر ۱۸ دستگاه تونل به طول ۳۱ کیلومتر و ۲۰ دستگاه پل خاص به طول ۳ کیلومتر است .

  |

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  تبدیل راه ها به بزرگراه در محورهای پرتردد و تکمیل کریدورهای ترانزیتی بزرگراهی از جمله برنامه های توسعه بزرگراه ها در کشور است که در همین راستا ۴۲۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی احداث و به بهره برداری می رسد .

  |

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان واقع در رشته کوه‌های زاگرس به طول ۱۴۵ کیلومتر ، بخشی از کریدور شرق به غرب کشور است و تکمیل آن موجب بالا بردن ظرفیت و افزایش سطح سرویس مسیر ، کاهش سوانح رانندگی ، تسهیل در آمد و رفت ، رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران