در حال بارگذاری ...
 • افتتاح بخش دیگری از محور تویسرکان - کنگاور با حضور مدیرعامل شرکت ساخت

  این محور تویسرکان را از بن‌بست خارج می‌کند و تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محورهای مواصلاتی استان همدان این استان را به دلیل موقعیت استراتژیک آن در مسیر ترانزیت کالا و مسافر دارای اهمیت عنوان کرد و خبر داد : با توجه اهمیت محور تویسرکان - کنگاور در تسهیل سفر به استان کرمانشاه و عتبات عالیات تا پایان امسال بخش دیگری از این مسیر زیر عبور ترافیک خواهد رفت .

  خیراله خادمی صبح امروز به همدان سفر کرد و در جریان روند اجرای زیرساخت‌های حمل و نقل استان همدان قرار گرفت .

  وی تکمیل محورهای مواصلاتی استان همدان را به دلیل واقع شدن در مرکز کشور و ترانزیت بالای کالا و  مسافر از طریق این استان مهم دانست و تاکید کرد : استان همدان به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه در مرکز کشور نقش مهمی در اتصال شمال به جنوب کشور ایفا می‌کند .

  معاون وزیر راه  وشهرسازی در بازدید از محور تویسرکان - کنگاور گفت : این محور یکی از راه‌های ارتباطی مهم بین دو استان همدان و کرمانشاه است که علاوه بر اتصال دو شهر مهم کنگاور و تویسرکان ، راه ارتباطی چندین روستای مهم را نیز برقرار می‌کند . این محور ۳۹ کیلومتر است که ۳۳ کیلومتر آن در استان همدان واقع شده و در حال حاضر ۱۵ کیلومتر آن نیز زیرعبور ترافیک است و عملیات اجرایی در ۱۰ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در حال انجام است .

  خادمی بهره‌برداری از این محور تویسرکان - گنگاور را برای شهرستان تویسرکان نیز مهم قلمداد کرد و گفت : این محور تویسرکان را از بن‌بست خارج می‌کند و تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک خواهد داشت .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه محور تویسرکان - کنگاور را موجب تسهیل سفر به عتبات عالیات دانست و افزود : با تکمیل این محور سفر به استان کرمانشاه و از آنجا به کربلا برای زائران از مرکز کشور فراهم خواهد شد و برنامه‌ریزی شده است تا پایان سالجاری ۵ کیلومتر دیگر نیز زیر عبور قرار گیرد.

  وی در این سفر  از کنارگذر غربی همدان نیز بازدید کرد و گفت : با توجه به موقعیت جغرافیایی این استان ، احداث کنارگذر یکی از اقدامات مهم در کاهش ترافیک داخل شهر همدان است و در حال حاضر عملیات اجرایی این کنارگذر  با پیشرفت ۶۵ درصدی در حال اجرا است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی طول این کنارگذر را ۲۷.۵ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت : در حال حاضر ۱۵ کیلومتر از مسیر تکمیل و آسفالت شده است و بهره‌برداری از آن ترافیک عبوری از استان‌های کردستان ، آذربایجان شرقی و غربی به سمت کرمانشاه و جنوب کشور را به بیرون از شهر هدایت می‌کند .

  خادمی در این سفر همچنین از ساخت ایستگاه راه‌آهن باباکمال نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت : این ایستگاه مسافری در راه‌آهن غرب کشور در شهرستان تویسرکان و در نزدیکی روستای باباکمال واقع شده و مساحت محوطه آن ۵ .۵ هکتار است . عملیات اجرایی این ایستگاه به همراه ایستگاه‌های زاگرس ، بیستون و کهریز در سال ۹۷ آغاز شده و در حال حاضر ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی مساحت ساختمان‌های ایستگاه را ۲ هزار و ۳۲۸ متر مربع اعلام و بیان داشت : مساحت ساختمان اصلی ۴۰۰ متر مربع است و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در حال اجرا است.
  مطالب مرتبط

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است ، که باید همه جانبه ، مستمر و تحول‌آفرین باشد و با تکمیل و احداث این راه‌ها ، دسترسی مردم روستا به مراکز و همچنین انتقال تولیدات کشاورزی و دامی روستایی تسهیل می شود .

  |

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  درباره خط‌آهن رشت - آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است ، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران