در حال بارگذاری ...
 • آغاز پذیرش دانشجوی کاردانی رشته حمل و نقل بدون آزمون در سال‌جاری

  تربیت تکنیسین ماهر حمل و نقل و ورود افراد با صلاحیت در صنعت حمل و نقل تحول بزرگی است که نقش مهمی در بهبود کیفیت ارائه خدمات دارد .

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ادامه مسیر توسعه شغلی هنرجویان رشته حمل و نقل، پذیرش دانشجو در رشته کاردانی حمل و نقل بدون آزمون در سال‌جاری ، آغاز شد .

  مهران قربانی عضو هیأت عامل و معاون حمل و نقل این سازمان ، با بیان این خبر اظهار داشت : بر اساس مصوبه هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ ۲۶ اسفند ماه سال ۹۷ ، برای نخستین بار مقرر شد پذیرش دانشجو در رشته حمل و نقل در دوره کاردانی بدون آزمون توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال‌جاری ، در دو گرایش حمل و نقل جاده‌ای و حمل و نقل و ترافیک شهری ، صورت پذیرد .

  وی خاطرنشان کرد : پذیرش دانشجو علاوه بر رشته‌های ریاضی – فیزیک و تجربی از فارغ‌التحصیلان رشته حمل و نقل هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش نیز مهیا شده است ، با این تفاوت که هنرجویان رشته حمل و نقل براساس مسیر توسعه حرفه‌ای تعیین شده در سند استاندارد شایستگی حرفه ، پس از پایان دوره تحصیلی متوسطه بدون آزمون و صرفاً براساس نمرات کسب شده وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان محل اقامت خود می‌شوند .

  قربانی با بیان این که تاکنون دوره کاردانی این رشته وجود نداشت ، افزود : تربیت تکنیسین ماهر حمل و نقل و ورود افراد با صلاحیت در صنعت حمل و نقل تحول بزرگی است که نقش مهمی در بهبود کیفیت ارائه خدمات دارد .

  معاون حمل و نقل د رخصوص سابقه ایجاد رشته حمل و نقل در رشته حمل و نقل در هنرستان ، اظهار داشت : با تلاش‌های انجام شده از سوی دفتر کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کار دانش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش ، آموزش رشته حمل و نقل در هنرستان به تصویب شورای عالی وزارت آموزش و پرورش رسید و برای نخستین بار در سال ۹۶-۹۵ در هنرستان دارالفنون بندرعباس واقع در استان هرمزگان راه‌‌اندازی شد و سپس در استان‌های دیگر توسعه یافت .
  مطالب مرتبط

  صدور بارنامه به عنوان سند رسمی حمل به استناد قانون الزام صورت می پذیرد و عوارض قانونی جاده‌ای از محل صدور بارنامه به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود ، همچنین رابطه حقوقی میان صادر کننده سند حمل با حمل کننده کالا توسط بارنامه مشخص شده و تعیین ارزش بها ارائه این خدمات ...

  |

  برای کاهش هزینه سفر از مبدا شهرهای مختلف به شهرهای زیارتی مشهد مقدس ، قم و شیراز می بایست این پارامترها ها به دقت مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته و زمان هایی با ترافیک کمتر و صرفه جویی در مصرف سوخت و سایر هزینه های مترتب که در نهایت منجر به کاهش هزینه های زائرین می شود ، شناسایی و ...

  |

  از ابتدای سال جاری فعالیت ماشین آلات سنگین این اداره کل ۱۴۰۰۰ ساعت بوده که در سطح استان مشغول انجام وظایف محوله و خدمات رسانی در محورهای مواصلاتی سطح استان بوده اند .

  |

  استان مرکزی از لحاظ میزان ترددهای بین استانی ، پس از استان‌های تهران و البرز ، رتبه سوم کشوری را بخود اختصاص داده و از لحاظ مجموع ترددهای ثبت شده در تمامی راه های شریانی ، از یازدهمین جایگاه در کشور برخوردار است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از صدور ۷۰۸ پروانه عبور بارهای ترافیکی در این ...

  |

  نظرات کاربران