در حال بارگذاری ...
 • پایان عملیات اجرایی احداث پل بزرگ دره‌ای در آزادراه اصفهان - شیراز

  این پل به طور کامل به دستان توانمند مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شد و حتی بخش عمده مفتول‌های پیش‌تنیده برای احداث این پل از تولیدات داخل تامین شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سید حسین میرشفیع از پایان یافتن عملیات اجرایی پل بزرگ دره‌ای در آزادراه اصفهان - شیراز به طول ۲۶۰ متر خبر داد .

  سید حسین میرشفیع ، معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل اظهار داشت : عملیات اجرایی پل بزرگ دره‌ای در کیلومتر ۲۱۵ آزادراه اصفهان-شیراز به طول ۲۶۰ کیلومتر با تلاش و اتکا به توان داخلی پایان یافت و به زودی آماده تردد می‌شود .

  وی با اشاره به احجام این پل بزرگ دره‌ای بیان داشت : این پل در ارتفاع ۱۱۰ متری از کف دره احداث شده و طول دهانه وسط آن ۱۲۵ متر است . طول دهانه‌های کناری این پل ۶۶ و ۷۳ متر است . همچنین در زمان احداث این پل حدود ۲۵۰۰ تن آرماتور نصب شد و بالغ بر ۱۶ هزار و ۹۰۰ متر مکعب عملیات بتن ریزی انجام گرفت . این پل به طور کامل به دستان توانمند مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شد و حتی بخش عمده مفتول‌های پیش‌تنیده برای احداث این پل از تولیدات داخل تامین شد .

  گفتنی است ، آزادراه اصفهان - شیراز به طول ۲۲۲ کیلومتر اولین آزادراه جنوب کشور است که تکمیل آن باعث کاهش ۱۳۵ کیلومتری مسیر اصفهان تا شیراز ، کاهش ۲ ساعته زمان سفر ، کاهش مصرف سوخت به میزان ۱۳۶ میلیون لیتر در سال ، کاهش سالانه ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه تصادفات جاده‌ای و کاهش استهلاک خورو‌های عبوری می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  این پروژه ریلی یکی از پروژه‌های بسیار سخت و پیچیده به لحاظ فیزیکی است به طوری که از ۱۱۴ کیلومتر مسیر راه آهن درود - خرم‌اباد بالغ بر ۱۸ دستگاه تونل به طول ۳۱ کیلومتر و ۲۰ دستگاه پل خاص به طول ۳ کیلومتر است .

  |

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  تبدیل راه ها به بزرگراه در محورهای پرتردد و تکمیل کریدورهای ترانزیتی بزرگراهی از جمله برنامه های توسعه بزرگراه ها در کشور است که در همین راستا ۴۲۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی احداث و به بهره برداری می رسد .

  |

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان واقع در رشته کوه‌های زاگرس به طول ۱۴۵ کیلومتر ، بخشی از کریدور شرق به غرب کشور است و تکمیل آن موجب بالا بردن ظرفیت و افزایش سطح سرویس مسیر ، کاهش سوانح رانندگی ، تسهیل در آمد و رفت ، رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران