در حال بارگذاری ...
 • پایان عملیات اجرایی احداث پل بزرگ دره‌ای در آزادراه اصفهان - شیراز

  این پل به طور کامل به دستان توانمند مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شد و حتی بخش عمده مفتول‌های پیش‌تنیده برای احداث این پل از تولیدات داخل تامین شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سید حسین میرشفیع از پایان یافتن عملیات اجرایی پل بزرگ دره‌ای در آزادراه اصفهان - شیراز به طول ۲۶۰ متر خبر داد .

  سید حسین میرشفیع ، معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل اظهار داشت : عملیات اجرایی پل بزرگ دره‌ای در کیلومتر ۲۱۵ آزادراه اصفهان-شیراز به طول ۲۶۰ کیلومتر با تلاش و اتکا به توان داخلی پایان یافت و به زودی آماده تردد می‌شود .

  وی با اشاره به احجام این پل بزرگ دره‌ای بیان داشت : این پل در ارتفاع ۱۱۰ متری از کف دره احداث شده و طول دهانه وسط آن ۱۲۵ متر است . طول دهانه‌های کناری این پل ۶۶ و ۷۳ متر است . همچنین در زمان احداث این پل حدود ۲۵۰۰ تن آرماتور نصب شد و بالغ بر ۱۶ هزار و ۹۰۰ متر مکعب عملیات بتن ریزی انجام گرفت . این پل به طور کامل به دستان توانمند مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شد و حتی بخش عمده مفتول‌های پیش‌تنیده برای احداث این پل از تولیدات داخل تامین شد .

  گفتنی است ، آزادراه اصفهان - شیراز به طول ۲۲۲ کیلومتر اولین آزادراه جنوب کشور است که تکمیل آن باعث کاهش ۱۳۵ کیلومتری مسیر اصفهان تا شیراز ، کاهش ۲ ساعته زمان سفر ، کاهش مصرف سوخت به میزان ۱۳۶ میلیون لیتر در سال ، کاهش سالانه ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه تصادفات جاده‌ای و کاهش استهلاک خورو‌های عبوری می‌شود .
  مطالب مرتبط

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است ، که باید همه جانبه ، مستمر و تحول‌آفرین باشد و با تکمیل و احداث این راه‌ها ، دسترسی مردم روستا به مراکز و همچنین انتقال تولیدات کشاورزی و دامی روستایی تسهیل می شود .

  |

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  درباره خط‌آهن رشت - آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است ، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران