در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۵ کیلومتر دیگر از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز تا پایان سال جاری

  بزرگراه هراز دارای ۲۱ دستگاه تونل و ۲۸ دستگاه پل است که ۸ دستگاه تونل به طول ۷ کیلومتر و ۱۲ دستگاه پل به طول ۸۴۳ متر در آن به بهره‌برداری رسیده و ۳۴ کیلومتر دیوارسازی دارد که ۲۳ کیلومتر آن تکمیل شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و توسعه راه‌ها گفت :‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز به طول ۵ کیلومتر در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب در مجموع ۷۱ کیلومتر از این بزرگراه زیر عبور ترافیک قرار خواهد گرفت .

  محمدرضا کدخد‌ازاده صبح امروز در بازدید از بزرگراه هراز از بهره‌برداری ۵ کیلومتر دیگر از این محور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت :‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی این محور در محدوده لاسم تا سه راهی پلور به طول ۳ کیلومتر که شامل دو دستگاه پل ۴۵ متری و ۴ کیلومتری دیوارسازی است در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد . بهره‌برداری از محدوده بایجان تا وانا به طول ۲ کیلومتر که شامل یک دستگاه تونل به طول ۱۷۰۰ متر و یک دستگاه پل به طول ۶۰ متر است بخش دیگری از برنامه‌ بهره‌برداری سال جاری در این بزرگراه است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌ها تونل وانا را بزرگترین تونل در دست ساخت محور هراز دانست و اظهار داشت : این تونل نیز به طول ۱۷۰۰ متر با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

  کدخدازاده در این سفر همچنین از عملیات اجرایی تونل زیارباغ نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت : این تونل ۱۱۰۰ متر طول دارد که هم‌اکنون عملیات لاینینگ تونل در حال انجام آن انجام است و پیشرفت فیزیکی آن نیز در حدود ۴۰ درصد است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌ها در توضیح آخرین وضعیت اجرایی محور هزار اعلام کرد : در حال حاضر لاینینگ ، زیرسازی و روسازی تونل وانا و لاینینگ و تحکیمات پارکینگ تونل زیارباغ در حال انجام است و آرماتوربندی ، قالب بندی و بتن‌ریزی پایلون  پل‌های کابلی ابتهاج و تکاور نیز تکمیل شده است .

  کدخدازاده تاکید کرد : این محور ۱۰۱ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۶۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و با تکمیل این ۵ کیلومتر ، ۷۱ کیلومتر از محور به صورت چهارخطه  در دسترس هموطنان خواهد بود . بزرگراه هراز دارای ۲۱ دستگاه تونل و ۲۸ دستگاه پل است که ۸ دستگاه تونل به طول ۷ کیلومتر و ۱۲ دستگاه پل به طول ۸۴۳ متر در آن به بهره‌برداری رسیده و ۳۴ کیلومتر دیوارسازی دارد که ۲۳ کیلومتر آن تکمیل شده است .

  کدخدازاده جاده هراز را یکی از مهم‌ترین مسیرهای ارتباطی بین دو استان تهران و مازندران عنوان و اضافه کرد: این بزرگراه کوتاه‌ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است و وجود جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوان در اطراف این مسیر سبب شده تا مسافران زیادی جاده هراز را به عنوان مسیر حرکت خود به استان‌های شمالی انتخاب کنند.
  مطالب مرتبط

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  تسریع در روند ساخت پروژه راه‌آهن درود - خرم‌آباد - اندیمشک

  این پروژه ریلی یکی از پروژه‌های بسیار سخت و پیچیده به لحاظ فیزیکی است به طوری که از ۱۱۴ کیلومتر مسیر راه آهن درود - خرم‌اباد بالغ بر ۱۸ دستگاه تونل به طول ۳۱ کیلومتر و ۲۰ دستگاه پل خاص به طول ۳ کیلومتر است .

  |

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  افتتاح ۴۲۲ کیلومتر مسیرهای بزرگراهی و راه اصلی در سراسر کشور طی ایام دهه فجر

  تبدیل راه ها به بزرگراه در محورهای پرتردد و تکمیل کریدورهای ترانزیتی بزرگراهی از جمله برنامه های توسعه بزرگراه ها در کشور است که در همین راستا ۴۲۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی احداث و به بهره برداری می رسد .

  |

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  افتتاح ۱۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان

  بزرگراه بابامیدان - گچساران - بهبهان واقع در رشته کوه‌های زاگرس به طول ۱۴۵ کیلومتر ، بخشی از کریدور شرق به غرب کشور است و تکمیل آن موجب بالا بردن ظرفیت و افزایش سطح سرویس مسیر ، کاهش سوانح رانندگی ، تسهیل در آمد و رفت ، رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران