در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۵ کیلومتر دیگر از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز تا پایان سال جاری

  بزرگراه هراز دارای ۲۱ دستگاه تونل و ۲۸ دستگاه پل است که ۸ دستگاه تونل به طول ۷ کیلومتر و ۱۲ دستگاه پل به طول ۸۴۳ متر در آن به بهره‌برداری رسیده و ۳۴ کیلومتر دیوارسازی دارد که ۲۳ کیلومتر آن تکمیل شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و توسعه راه‌ها گفت :‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز به طول ۵ کیلومتر در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب در مجموع ۷۱ کیلومتر از این بزرگراه زیر عبور ترافیک قرار خواهد گرفت .

  محمدرضا کدخد‌ازاده صبح امروز در بازدید از بزرگراه هراز از بهره‌برداری ۵ کیلومتر دیگر از این محور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت :‌ بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی این محور در محدوده لاسم تا سه راهی پلور به طول ۳ کیلومتر که شامل دو دستگاه پل ۴۵ متری و ۴ کیلومتری دیوارسازی است در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد . بهره‌برداری از محدوده بایجان تا وانا به طول ۲ کیلومتر که شامل یک دستگاه تونل به طول ۱۷۰۰ متر و یک دستگاه پل به طول ۶۰ متر است بخش دیگری از برنامه‌ بهره‌برداری سال جاری در این بزرگراه است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌ها تونل وانا را بزرگترین تونل در دست ساخت محور هراز دانست و اظهار داشت : این تونل نیز به طول ۱۷۰۰ متر با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

  کدخدازاده در این سفر همچنین از عملیات اجرایی تونل زیارباغ نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت : این تونل ۱۱۰۰ متر طول دارد که هم‌اکنون عملیات لاینینگ تونل در حال انجام آن انجام است و پیشرفت فیزیکی آن نیز در حدود ۴۰ درصد است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌ها در توضیح آخرین وضعیت اجرایی محور هزار اعلام کرد : در حال حاضر لاینینگ ، زیرسازی و روسازی تونل وانا و لاینینگ و تحکیمات پارکینگ تونل زیارباغ در حال انجام است و آرماتوربندی ، قالب بندی و بتن‌ریزی پایلون  پل‌های کابلی ابتهاج و تکاور نیز تکمیل شده است .

  کدخدازاده تاکید کرد : این محور ۱۰۱ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۶۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و با تکمیل این ۵ کیلومتر ، ۷۱ کیلومتر از محور به صورت چهارخطه  در دسترس هموطنان خواهد بود . بزرگراه هراز دارای ۲۱ دستگاه تونل و ۲۸ دستگاه پل است که ۸ دستگاه تونل به طول ۷ کیلومتر و ۱۲ دستگاه پل به طول ۸۴۳ متر در آن به بهره‌برداری رسیده و ۳۴ کیلومتر دیوارسازی دارد که ۲۳ کیلومتر آن تکمیل شده است .

  کدخدازاده جاده هراز را یکی از مهم‌ترین مسیرهای ارتباطی بین دو استان تهران و مازندران عنوان و اضافه کرد: این بزرگراه کوتاه‌ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است و وجود جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوان در اطراف این مسیر سبب شده تا مسافران زیادی جاده هراز را به عنوان مسیر حرکت خود به استان‌های شمالی انتخاب کنند.
  مطالب مرتبط

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  احداث و بهسازی ۴۵ کیلومتر راه روستایی لارستان در قالب طرح ابرار

  توسعه روستایی راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستائیان است ، که باید همه جانبه ، مستمر و تحول‌آفرین باشد و با تکمیل و احداث این راه‌ها ، دسترسی مردم روستا به مراکز و همچنین انتقال تولیدات کشاورزی و دامی روستایی تسهیل می شود .

  |

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

  درباره خط‌آهن رشت - آستارا توافق‌نامه‌ای بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا صورت گرفته است ، ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی پروژه هم جمهوری آذربایجان است که اعلام کرده است ۵۰۰ میلیون دلار در این خط سرمایه‌گذاری می‌کند .

  |

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید با دستور وزیر راه و شهرسازی

  به منظور احداث این کمربندی ۱۸۳ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۴۱۸ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۲۲ هزار متر مربع قالب‌بندی ، ۴۷۰ هزار کیلوگرم آرماتوربندی ، ۱۶ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۳ هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران