در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت پروژه احداث منطقه یک آزادراه تهران - شمال

  طرح معماری و منظر راه که قرار بود برای اولین بار در منطقه یک آزادراه تهران - شمال انجام شود ، هم‌اکنون در مراحل نهایی قرار دارد و طراحی‌های چشم نوازی در حاشیه‌ این منطقه آزادراه و ورودی تونل‌ها انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، خیرالله خادمی از پایان یافتن بخش عمده عملیات عمرانی منطقه یک آزادراه تهران - شمال خبر داد و گفت : با تکمیل فرایند نصب تاسیسات و تجهیزات ایمنی ظرف چند ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این منطقه از آزادراه تهران - شمال خواهیم بود .

  خیرالله خادمی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه احداث منطقه یک آزادراه تهران - شمال اظهار داشت : در بازدید اخیر از این آزادراه مشاهده شد که تقریبا کلیه فعالیت‌های عمرانی منطقه یک به پایان رسیده است و هم اکنون تجهیزات و تاسیسات به صورت شبانه روزی در حال نصب هستند . با این روند ظرف چند ماه آینده منطقه یک آزادراه تهران - شمال آماده بهره‌برداری می‌شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در خصوص ویژگی‌های مهندسی آزادراه تهران - شمال نیز گفت : طرح معماری و منظر راه که قرار بود برای اولین بار در منطقه یک آزادراه تهران - شمال انجام شود ، هم‌اکنون در مراحل نهایی قرار دارد و طراحی‌های چشم نوازی در حاشیه‌ این منطقه آزادراه و ورودی تونل‌ها انجام شده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به میزان پیشرفت روسازی بتنی در منطقه یک آزادراه تهران - شمال نیز گفت : فقط ۱۰۰۰ متر از تکمیل روسازی بتنی در کل پروژه آن هم به خاطر عبور تاسیسات باقیمانده است و در سراسر ۳۲ کیلومتر منطقه یک آزادراه تهران - شمال تمام سازه‌ها و ابنیه فنی شامل پل ، تونل و دیوارهای حائل به علاوه روسازی بتنی تکمیل شده است .

  خادمی افزود : همزمان با نصب تاسیسات ، اقدامات ایمنی همچون نصب گاردریل‌ها ، نیوجرسی ، علائم ، روشنایی و هوشمندسازی و ... برای فراهم شدن شرایط عبور ایمن هموطنان از آزادراه آغاز شده است و بخش هایی از آن نیز انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  کوهستانی بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور نیازمند عملیات پیچیده راهسازی است و در همین راستا احداث این بخش از آزادراه از نظر فیزیکی سخت‌ترین قسمت اجرایی پروژه است به نحوی که در این ۸.۲ کیلومتر ، حدود ٤٥٠٠ متر پل و تونل احداث خواهد شد که شامل ۶ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ ...

  |

  بهره برداری از راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز تا پایان سال جاری

  بهره برداری از راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز تا پایان سال جاری

  با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و موافقت رئیس محترم جمهور دستور تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار نقدی را به منظور تکمیل راه‌آهن میانه - تبریز صادر شده که در صورت تامین به موقع مابقی اعتبار مورد نیاز این مسیر ریلی تا پایان سالجاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

  |

  نظرات کاربران