در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست مشترک اپراتور هندی بندر چابهار با شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی

  بندر چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم ملیون تن بار و کالا را دارد که تا پایان تکمیل دیگر فازهای آن به ظرفیت سالانه ۷۷ میلیون تن خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ جلسه مشترک مدیران بندری و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و شرکت اپراتور هندی IPGL با فعالین اقتصادی و شرکت های حمل و نقل بخش خصوصی در تهران برگزار شد .

  در این جلسه در خصوص قابلیت های بندر چابهار در جهت افزایش ترافیک بار و کالا ، جذب تجار و سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین تشریح مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای ویژه بندر چابهار مذاکراتی صورت پذیرفت .

  گفتنی است ؛ شرکت IPGL هندی از سال گذشته با اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان قرارداد اپراتوری در خصوص تخلیه ، بارگیری و تأمین تجهیزات استراتژیک منعقد کرده که فعالیت این شرکت هندی از ابتدای دی ماه با افتتاح رسمی دفتر این شرکت در بندر شهید بهشتی چابهار آغاز شد .

  از نیمه دی ماه اپراتوری بندر شهید بهشتی چابهار رسما به شرکت IPGL کشور هندوستان واگذار شد که فعالیت شرکت مذکور در چابهار به صورت یک سال و نیم قرارداد کوتاه مدت موقت و سپس قرارداد میان مدت ۱۰ ساله خواهد بود .

  در این مدت هندی ها علاوه بر اپراتوری بندر شامل تخلیه و بارگیری ، به ساخت ، تأمین و نصب تجهیزات استراتژیک نیز اقدام کرده و همچنین بازاریابی فعالیت بندر را هم عهده دار هستند ؛ در پایان این ۱۰ سال ، علاوه بر پرداخت اجاره ماهیانه بندر ، تجهیزاتی که خریداری و نصب کرده اند نیز به ایران واگذار می شود .

  همچنین در راستای توسعه فعالیت های بندر چابهار ؛ با حضور مدیران بندری و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان راهکارها و مشوق های جدیدی بین بندر چابهار ، اپراتور هندی و شرکت نفت جی برای صادرات قیر به کشور هندوستان ارائه شد .

  این جلسه که با موضوع بررسی و ارائه راهکارها و مشوق های جدید در تهران برگزار شد ، مدل های متنوعی برای صادرات فرآورده های نفتی و قیر به کشور هند از طریق بندر چابهار با ذکر تخفیفات ویژه بندر چابهار تشریح شد .

  گفتنی است بندر چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم ملیون تن بار و کالا را دارد که تا پایان تکمیل دیگر فازهای آن به ظرفیت سالانه ۷۷ میلیون تن خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد مسیر دسترسی از پسکرانه‌ها بندر چابهار به جاده

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد مسیر دسترسی از پسکرانه‌ها بندر چابهار به جاده

  خوشبختانه اقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار بسیار خوب بوده و برای پروژه‌های متعددی در این بندر توانستیم شاهد مشارکت بخش خصوصی باشیم . این سرمایه‌گذاری‌ها شامل انبارهای سرپوشیده و مخازن است که یا کار آن‌ها در حال انجام و بخش دیگر مطالعات اجرایی‌شان در دست ...

  |

  بررسی راهکارهای تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار

  بررسی راهکارهای تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار

  بندر چابهار به عنوان دروازه ترانزیتی کشور در کریدور بین المللی شرق - غرب در زمینه ترانزیت و ترانشیب کالا به بنادر جنوبی کشورهای خلیج فارس ایفای نقش می کند و با افتتاح طرح توسعه فاز اول ، این بندر هم اکنون در منطقه به کانون های داد و ستد و تجارت بین المللی تبدیل شده است .

  |

  نظرات کاربران