در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۲۰ کیلومتر دیگر از بزرگراه داران - دورود تا پایان سال جاری

  در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم ۹ کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بزرگراه داران - دورود گفت : با توجه به اهمیت این محور در اتصال اصفهان به استان‌های لرستان ، مرکزی و خوزستان و نقش محوری آن در کاهش ترافیک و افزایش ایمنی در مسیر ، ۲۰ کیلومتر دیگر از این محور سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می شود .

  خیراله خادمی صبح امروز در سفر به اصفهان ، لرستان و مرکزی از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در دست اجرای این استان‌ها بازدید کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور داران - دورود - الیگودرز  طول این محور را ۱۵۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت : در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر از این مسیر زیرعبور ترافیک قرار دارد .

  وی طول قطعات اجرایی در این بزرگراه را ۲۵ کیلومتر دانست و افزود : از این میزان ۷ کیلومتر زیرعبور قرار دارد و ۱۸ کیلومتر نیز در مرحله عملیات آسفالت است .

  خادمی تکمیل شدن این محور را در اتصال استان اصفهان به استان‌های مرکزی ، لرستان و خوزستان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم ۹ کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد . برنامه‌ریزی شده است تا پایان سال جاری ۲۰ کیلومتر دیگر از این محدوده تکمیل و زیرعبور ترافیک قرار گیرد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در این سفر همچنین در بازدید از کنارگذر دورود گفت : عملیات اجرایی این کنارگذر به طول ۱۲ کیلومتر به همراه چهار تقاطع غیرهمسطح با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجرا است .

  وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی در این کنارگذر ادامه داد : با توجه با مشکلات ارزیابی در احداث کنارگذر‌ تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی در این محدوده هزینه شده است .

  خادمی در بازدید از عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم بروجرد - توره در استان لرستان نیز یادآور شد : این محور ۲۴ کیلومتر طول دارد که مناقصه عملیات اجرایی ۷.۵ کیلومتر ابتدایی آن در حال برگزاری است . عملیات اجرایی در این بخش از محور با توجه به معارضین منطقه اندکی با مشکل رو‌به‌رو است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده تا اعتبار مورد نیاز برای تملک اراضی آن از محل اعتبارات سال ۱۳۹۸ تامین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به عملیات اجرایی در ۱۶.۵ کیلومتر از این محور افزود :‌ این بخش نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجرا است و طبق اولویت ‌بندی صورت گرفته اجرای آسفالت گردنه زالیان در دستور کار قرار گرفته تا هرچه زودتر تکمیل شود .

  خادمی در خصوص عملیات اجرایی بخش‌های دیگر این محور توضیح داد و گفت : از کیلومتر ۱۴ تا ۲۰ این محور در مرحله اجرای عملیات خاکی و ابنیه فنی است و در بخش انتهایی پروژه نیز یک لایه آسفالت بیندر اجرایی شده است .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر از محور سنگان - تربت‌حیدریه

  آغاز عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر از محور سنگان - تربت‌حیدریه

  با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان ، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است .

  |

  آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن بیرجند - قائن با حضور مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه

  آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن بیرجند - قائن با حضور مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه

  به منظور ساخت این مسیر ریلی به طول ۳۲ کیلومتر ، میزان یک میلیون و ۸۷۷ هزار متر مکعب خاکبرداری ، ۶۳۱ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۵۰۵ تن آرماتوربندی ، ۴۴ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۶۷ هزار متر مربع قالب بندی صورت می‌گیرد .

  |

  تصویب اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای اتمام راه‌آهن چابهار - زاهدان

  تصویب اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای اتمام راه‌آهن چابهار - زاهدان

  با توجه به موقعیت ممتاز بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان نقطه کانونی اتصال ۳ قاره آسیا ، اروپا و آفریقا و اهمیت این بندر در ایجاد ارتباط تجاری میان هند با کشورهای افغانستان ، روسیه ، قفقاز ، به طور قطع بهره‌برداری از این مسیر ریلی که در کریدور ریلی شرق کشور واقع شده است نقش ...

  |

  نظرات کاربران