در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۲۰ کیلومتر دیگر از بزرگراه داران - دورود تا پایان سال جاری

  در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم ۹ کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بزرگراه داران - دورود گفت : با توجه به اهمیت این محور در اتصال اصفهان به استان‌های لرستان ، مرکزی و خوزستان و نقش محوری آن در کاهش ترافیک و افزایش ایمنی در مسیر ، ۲۰ کیلومتر دیگر از این محور سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می شود .

  خیراله خادمی صبح امروز در سفر به اصفهان ، لرستان و مرکزی از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در دست اجرای این استان‌ها بازدید کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور داران - دورود - الیگودرز  طول این محور را ۱۵۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت : در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر از این مسیر زیرعبور ترافیک قرار دارد .

  وی طول قطعات اجرایی در این بزرگراه را ۲۵ کیلومتر دانست و افزود : از این میزان ۷ کیلومتر زیرعبور قرار دارد و ۱۸ کیلومتر نیز در مرحله عملیات آسفالت است .

  خادمی تکمیل شدن این محور را در اتصال استان اصفهان به استان‌های مرکزی ، لرستان و خوزستان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم ۹ کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد . برنامه‌ریزی شده است تا پایان سال جاری ۲۰ کیلومتر دیگر از این محدوده تکمیل و زیرعبور ترافیک قرار گیرد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در این سفر همچنین در بازدید از کنارگذر دورود گفت : عملیات اجرایی این کنارگذر به طول ۱۲ کیلومتر به همراه چهار تقاطع غیرهمسطح با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجرا است .

  وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی در این کنارگذر ادامه داد : با توجه با مشکلات ارزیابی در احداث کنارگذر‌ تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تملک اراضی در این محدوده هزینه شده است .

  خادمی در بازدید از عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم بروجرد - توره در استان لرستان نیز یادآور شد : این محور ۲۴ کیلومتر طول دارد که مناقصه عملیات اجرایی ۷.۵ کیلومتر ابتدایی آن در حال برگزاری است . عملیات اجرایی در این بخش از محور با توجه به معارضین منطقه اندکی با مشکل رو‌به‌رو است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده تا اعتبار مورد نیاز برای تملک اراضی آن از محل اعتبارات سال ۱۳۹۸ تامین شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به عملیات اجرایی در ۱۶.۵ کیلومتر از این محور افزود :‌ این بخش نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجرا است و طبق اولویت ‌بندی صورت گرفته اجرای آسفالت گردنه زالیان در دستور کار قرار گرفته تا هرچه زودتر تکمیل شود .

  خادمی در خصوص عملیات اجرایی بخش‌های دیگر این محور توضیح داد و گفت : از کیلومتر ۱۴ تا ۲۰ این محور در مرحله اجرای عملیات خاکی و ابنیه فنی است و در بخش انتهایی پروژه نیز یک لایه آسفالت بیندر اجرایی شده است .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی کنارگذر لنگرود در آینده نزدیک

  آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی کنارگذر لنگرود در آینده نزدیک

  احداث و بهسازی این مسیر ضمن برخورداری اهالی منطقه رحیم‌آباد و اشکورات رودسر از مسیر ایمن ، کاهش قابل ملاحظه ‌ای در فاصله و زمان سفر از مرکز به شرق گیلان صورت می‌گیرد و به منظور اتمام عملیات اجرایی آن به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

  |

  افتتاح ۷۰ کیلومتر از بزرگراه بجنورد - جنگل گلستان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  افتتاح ۷۰ کیلومتر از بزرگراه بجنورد - جنگل گلستان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  با توجه به جاذبه‌های گردشگری در شمال کشور و وجود بارگاه مقدس ثامن الحجج در مشهد مقدس ، پایانه‌های مرزی باجگیران ، سرخس ، اینچه برون و بندر امیرآباد در شمال کشور لزوم تکمیل این بزرگراه بیشتر نمایان می‌شود .

  |

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  در راستای ارتقای بهره‌وری شبکه راه‌آهن و اتصال آن به چشمه‌های بار در سراسر کشور، ۵۱۲ کیلومتر خط ریلی فرعی شناسایی‌شده است تا به شبکه متصل شود . در سال جاری برای احداث ۵۹ کیلومتر از این شبکه با یکی از شرکت‌های داخلی تفاهم‌نامه امضاشده است تا از طریق این خطوط هشت مرکز بار به ...

  |

  نظرات کاربران