در حال بارگذاری ...
 • امضا یادداشت تفاهم توسعه همکاری حمل و نقل بین المللی جاده‌ای میان ایران و ترکیه

  طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای آمار تردد ناوگان جاده‌ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ، آمار مربوط به پنج ماهه ۲۰۱۹ میلادی را مبادله نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل و نقل بین‌المللی در حوزه جاده‌ای به تفاهم رسیدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تفاهم نامه  توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه با حضور مسئولین حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی دو کشور در ازمیر جمهوری ترکیه  امضاء شد .

  منوچهر سلمانزاده مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان که ریاست هیات ایرانی را در این اجلاس دو روزه بر عهده داشت ، بیان کرد : نشست کمیته مشترک حمل و نقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ، به منظور توسعه هرچه بیشتر روابط حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین طی روزهای ۱۱ الی ۱۲ تیرماه برگزار شد و در زمینه تبادل اطلاعات و آمار ، بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل کالا و مسافر بین دو کشور ، و سایر موارد مذاکره شد که پس از دو روز طرفین به توافقاتی دست یافتند .

  سلمانزاده افزود : طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای آمار تردد ناوگان جاده‌ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ، آمار مربوط به پنج ماهه ۲۰۱۹ میلادی را مبادله نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل و نقل بین‌المللی در حوزه جاده‌ای به تفاهم رسیدند .

  وی تصریح کرد : در این اجلاس موضوعات مختلفی از جمله درخصوص میزان سوخت داخل باک ناوگان ترانزیتی در سفر از قلمرو کشور مقابل ، اقدامات لازم در خصوص منطقی سازی زمان سفر ناوگان ترانزیتی دو کشور از کلیه مبادی ورودی ، مشکلات مربوط به سفرهای غیرمنظم اتوبوس های ایرانی به/از قلمرو ترکیه ، تاکید برخدمات رسانی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته در پایانه های مرزی مشترک بین دو کشور برای کلیه   رویه های گمرکی مورد بررسی قرار گرفت .

  این گزارش حاکی است دو طرف موافقت نمودند اجلاس آتی در سال ۲۰۲۰ میلادی به منظور پیگیری موضوعات در تهران برگزار گردد .

  بر اساس این گزارش محمت گورسس مدیرکل دفتر حمل و نقل جاده ای وزارت حمل ونقل و زیرساخت ترکیه ، ریاست هیئت ترکیه را بر عهده داشت و در این اجلاس نمایندگانی ازبخش خصوصی دوطرف نیز حضور داشتند .

    در پایان این نشست دو روزه  دوطرف با ابراز خرسندی از مناسبات روبه رشدحمل و نقلی بین دو کشور ، ادامه روند مذاکرات فی‌مابین را خواستار شدند .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۲ میلیون نفری زائران اربعین حسینی نسبت به سال قبل

  افزایش ۲ میلیون نفری زائران اربعین حسینی نسبت به سال قبل

  با توجه به کسری و کم و کاستی‌هایی که وجود دارد باید مسئولان توجه می‌کند که مشکلات را برطرف کنند تا چه در روزهای باقی‌مانده به اربعین حسینی و چه برای سال بعد در زیرساخت‌ها مشکلی نداشته باشیم و بهتر پاسخگوی زوار امام حسین علیه‌السلام باشیم .

  |

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  آمادگی کامل تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران اربعین

  بر اساس پیش‌بینی‌ها طی ۱۵ روز بالغ بر سه میلیون زائر از کشور خارج می شوند و این جمعیت در سه روز به کشور بازمی‌گردند . مشارکت فعال دست‌اندرکاران و اصناف رمز موفقیت در جابه جایی مطلوب زائران اربعین است .

  |

  نظرات کاربران