در حال بارگذاری ...
 • اعزام ۸۶۵۰۰ زائر ایرانی از به خانه خدا از ۱۹ فرودگاه کشور

  تمهیدات و هماهنگی‎های لازم در فرودگاه‎های کشور برای انجام پروازهای به موقع و ایمن پیش‎بینی و انجام شده است و اکنون در ۱۹ فرودگاه اقدامات مناسب در ترمینال ، محوطه‎های فرودگاهی و امکانات لازم برای توقف زائران و امکانات رفاهی پیش از پرواز را انجام داده‎اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام بیش از ۸۶۵۰۰ زائر ایرانی به خانه خدا خبر داد .

  حسین اسفندیاری گفت : به امید خدا پرواز زائران خانه خدا به طور رسمی از روز ۱۷ تیر از فرودگاه‎های امام خمینی(ره) ، اهواز ، یزد و زنجان آغاز می‎شود و در کل بیش از ۸۶۵۰۰ هموطن ایرانی از طریق ۱۹ فرودگاه به این سفر معنوی رهسپار می‎شوند .

  وی با اشاره به اینکه امسال تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عملیات رفت و برگشت زائران خانه خدا را انجام خواهد داد ، گفت : این پروازها از ۱۹ فرودگاه شامل ارومیه ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، بوشهر ، بیرجند ، تبریز ، امام خمینی (تهران) ، رشت ، زاهدان ، زنجان ، ساری ، شیراز ، کرمان ، کرمانشاه ، گرگان ، مشهد ، همدان و یزد به مقصد فرودگاه‎های جده و مدینه انجام می‎شود .

  اسفندیاری با تاکید بر اینکه ستاد عملیات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از مدت‎ها پیش تشکیل شده است و فرودگاه‎ها همگی اقدام به برگزاری جلسات هماهنگی با حضور تمام ارگان‎ها و واحدهای فعال در اعزام زائران خانه خدا کرده‎اند ، گفت : تمهیدات و هماهنگی‎های لازم در فرودگاه‎های کشور برای انجام پروازهای به موقع و ایمن پیش‎بینی و انجام شده است و اکنون در ۱۹ فرودگاه اقدامات مناسب در ترمینال ، محوطه‎های فرودگاهی و امکانات لازم برای توقف زائران و امکانات رفاهی پیش از پرواز را انجام داده‎اند .

  وی با بیان اینکه پرتال‎های شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و همه فرودگاه‎ها ، اطلاعات مربوط به کاروان‎ها و پروازهای حج را برای آگاهی مردم منتشر خواهند کرد ، گفت : عملیات اعزام زائران از ۱۷ تیر تا ۱۴ مرداد به مدت ۲۹ روز و عملیات بازگشت نیز ۲۶ مرداد تا ۱۳ شهریور طی ۱۹ روز انجام می‎شود .

  راهبر عملیات فرودگاهی در پایان ابراز  امیدواری کرد که با توجه به برنامه‎ریزی انجام شده از چند ماه قبل ، این پروازها به خوبی انجام شود و زائران خانه خدا با سلامتی رفته و به وطن بازگردند .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۷ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه ها طی شهریور ماه

  افزایش ۷ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه ها طی شهریور ماه

  طبق آمار ، سهم پروازهای خارجی شهریور ۹۸ ، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز ، نشست و برخاست ۲۲۶۳ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۳۱۵ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از شش میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است .

  |

  تشریح موضوع رسیدن به سود عملیاتی در شرکت هما

  تشریح موضوع رسیدن به سود عملیاتی در شرکت هما

  این عدد در سال گذشته به میزان ۲۲۶ میلیارد تومان منفی بود . این مهم به علت عواملی چون ایجاد نقاط پروازی جدید (شش مسیر) ، استفاده بهینه از ناوگان موجود و مدیریت هزینه ها محقق شده است .

  |

  نقش بی بدیل فرودگاه ها در لجستیک دفاع مقدس

  نقش بی بدیل فرودگاه ها در لجستیک دفاع مقدس

  خوشبختانه با وجود فشارهای حداکثری وارد شده بر صنعت هوانوردی کشور در دوران دفاع مقدس و پس از آن ، اختلالی در حمل و نقل هوایی ایران ایجاد نشده و مانع تحقق آرزوی دشمنان شده ایم .

  |

  نظرات کاربران