در حال بارگذاری ...
 • ساخت سه پست اسکله ۱۰۰ هزار تنی در بندر خلیج فارس

  در نخستین ماه سال جاری دو قرارداد سرمایه گذاری به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان با بخش خصوصی منعقد شد . در حال حاضر نیز سه پروژه جذب سرمایه بخش خصوصی در مراحل نهایی تشریفات واگذاری و عقد قرارداد است که در نیمه نخست امسال به سرانجام خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : سه پست اسکله ۱۰۰ هزار تنی در بندر خلیج فارس با ظرفیت مجموع تخلیه و بارگیری ۳۴ میلیون تن فرآورده نفتی ساخته می شود .

  اله مراد عفیفی پور با اشاره به طرح های توسعه ای بندر شهید رجایی اظهار داشت : با اتمام مرحله سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی ظرفیت کانتینری این بندر از ۵,۸ میلیون TEU(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) به ۸ میلیون TEU افزایش پیدا می کند . در قالب این طرح ، ۱۴۰۰ متر اسکله جدید با آبخور ۱۷,۵ متر احداث می شود که قابلیت پهلوگیری کشتی های کانتینری نسل هفتم دنیا با ظرفیت ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU را دارد . طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ، ۸۰۰ متر اول از پروژه ساخت اسکله های این طرح ، تا پایان امسال آماده می شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت سه پست اسکله ۱۰۰ هزار تنی در بندر خلیج فارس با ظرفیت مجموع تخلیه و بارگیری ۳۴ میلیون تن فرآورده نفتی خبر داد و افزود : بهره برداری از این اسکله ها ، ظرفیت بندر را به میزان ۳۰درصد افزایش می دهد .

  این مقام مسئول به اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه اراضی پسکرانه بندر شهید رجایی نیز اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه وسعت این بندر در وضعیت موجود ۲۴۰۰ هکتار است ، با آماده سازی و الحاق ۲۷۰۰ هکتار اراضی جدید در شمال این بندر ، وسعت اراضی پسکرانه به میزان بیش از دو برابر افزایش می یابد .

  وی اضافه کرد : با احداث شهر لجستیکی خلیج فارس در این اراضی الحاقی ، در تلاش هستیم تا فعالیت های ارزش افزوده را در این اراضی توسعه دهیم . هر چند در شرایط فعلی فشار اقتصادی ، اشکالاتی در حوزه جذب سرمایه گذار ایجاد شده و روند کار تا حدودی به کندی پیش می رود اما با بررسی ها ، مذاکرات و رایزنی های صورت گرفته موانع و چالش ها مرتفع و زمینه رونق فعالیت های لجستیکی و تولیدی فراهم خواهد شد .

  عفیفی پور ضمن اشاره به دستاوردهای حوزه سرمایه گذاری بندر طی دوره زمانی سه ماهه نخست سال ۹۸ اظهار داشت : در نخستین ماه سال جاری دو قرارداد سرمایه گذاری به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان با بخش خصوصی منعقد شد . در حال حاضر نیز سه پروژه جذب سرمایه بخش خصوصی در مراحل نهایی تشریفات واگذاری و عقد قرارداد است که در نیمه نخست امسال به سرانجام خواهد رسید .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تشریح آخرین وضعیت ایجاد پایانه مکانیزه مواد معدنی در بزرگترین بندر تجاری کشور ، اظهار داشت : برای افزایش بهره وری فرآیند صادرات مواد معدنی ، یک سرمایه گذار توانمند بخش خصوصی انتخاب شده است که در مرحله نهایی واگذاری پروژه (اخذ ضمانت نامه از سرمایه گذار) قرار دارد .

  وی اضافه کرد : این پایانه مکانیزه از جمله بزرگترین طرح های سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی است که با فراهم کردن ظرفیتی معادل ۵۰ میلیون تن (معادل نیمی از ظرفیت فعلی تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر) ، عملیات واردات مواد اولیه کارخانجات داخلی و صادرات مواد معدنی تولیدی معادن کشور را پشتیبانی می کند . طی دو تا سه سال آینده عملیات اجرایی احداث این پایانه به سرانجام خواهد رسید و شکوفایی اقتصادی با رشد حداقل دو برابری در عملیات جابجایی کالا را شاهد خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد بندر شهید رجایی طی فصل بهار

  تشریح عملکرد بندر شهید رجایی طی فصل بهار

  از مجموع یکهزار و ۴۷ فروند شناوری که طی فصل بهار امسال به بندر شهید رجایی تردد داشته است ، ۸۸۲ فروند ، بالای هزار تن و ۱۶۵ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است .

  |

  طرح لایروبی بندر هرمز در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

  طرح لایروبی بندر هرمز در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

  ساحل پیرامون بندرگاه که در ضلع غربی شهر قرار دارد ، در بسیاری از بخش ها دچار خرابی و فرسایش شده و این عامل به نوبه خود منجر به بازگشت مصالح به دریا و تشدید رسوب گذاری در ناحیه ورودی و کانال می شود .

  |

  پیگیری جدی سازمان بنادر و دریانوردی برای انجام مطالعات بازآفرینی تعامل شهر و بندر

  پیگیری جدی سازمان بنادر و دریانوردی برای انجام مطالعات بازآفرینی تعامل شهر و بندر

  با توجه به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی ، در زمینه تامین اسکله های شناور تفریحی و گردشگری در این منطقه ، مطابق با الگوی سایر مناطق استان هرمزگان اقدامات لازم صورت خواهد گرفت .

  |

  نظرات کاربران