در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۶۴ درصدی کشف جرائم در حوزه حمل و نقل ریلی کشور

  رویکرد اصلی ما در پلیس راه آهن مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرائم است ، چرا که این موضوع برای ما هم یک منطق سازمانی و هم یک التزام قانونی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرمانده پلیس راه آهن از افزایش ۶۴ درصدی کشف جرائم در حوزه ریلی کشور خبر داد و گفت : رویکرد اصلی ما در پلیس راه آهن مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرائم است .

  سرهنگ حشمت االله ملکی در بازدید از شبکه ریلی در جمع مدیران و فرماندهان پلیس راه آهن استان فارس اظهار داشت : پلیس راه آهن برای برقراری امنیت و آرامش در خطوط ریلی ، استفاده از تکنولوژی روز و آشکار را در برنامه خود قرار داده است . در برخی از جرائم به ویژه در حوزه سرقت های خرد با توجه به وضعیت و شرایط خطوط ریلی ما با اقدامات پیشگیرانه توانسته ایم رشد جرائم را مهار کنیم .

  این مقام انتظامی وضعیت امنیت و ایمنی را در مسیر ۵۰۰ کیلومتری خطوط ریلی فارس بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود : همین امنیت و ایمنی سبب استقبال بیشتر هموطنان از شبکه ریلی و افزایش ضریب ۸۵ درصدی اشغال صندلی های قطار در این استان شده است .

  فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد : مسافرین قطارها همانند سایر مردم از پلیس انتظار تأمین نظم و امنیت را دارند و مأموران پلیس راه آهن نیز این موضوع مهم را از زمانی که فردی به عنوان مسافر وارد راه آهن می شود تا رسیدن به مقصد و خروج از ایستگاه ، بر خود وظیفه و تکلیف دانسته و با اهتمام ویژه به آن می پردازد .

  ملکی در پایان عنوان کرد : رویکرد اصلی ما در پلیس راه آهن مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرائم است ، چرا که این موضوع برای ما هم یک منطق سازمانی و هم یک التزام قانونی است .
  مطالب مرتبط

  همکاری راه آهن و سازمان میراث فرهنگی برای تسریع در روند ثبت جهانی خط آهن سراسری

  همکاری راه آهن و سازمان میراث فرهنگی برای تسریع در روند ثبت جهانی خط آهن سراسری

  روند ثبت خط آهن سراسری ایران از سال ۹۴ آغاز شد و این میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۶ در فهرست آثار ملی قرار گرفت و پس از آن تلاش ها تا امروز برای ثبت جهانی آن ادامه دارد . تاکنون ۳ خط آهن در دنیا به ثبت جهانی رسیده که طولانی ترین آن ها ۱۲۰ کیلومتر بوده است .

  |

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  در راستای ارتقای بهره‌وری شبکه راه‌آهن و اتصال آن به چشمه‌های بار در سراسر کشور، ۵۱۲ کیلومتر خط ریلی فرعی شناسایی‌شده است تا به شبکه متصل شود . در سال جاری برای احداث ۵۹ کیلومتر از این شبکه با یکی از شرکت‌های داخلی تفاهم‌نامه امضاشده است تا از طریق این خطوط هشت مرکز بار به ...

  |

  نظرات کاربران