در حال بارگذاری ...
 • اعزام اولین محموله کانتینری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام خمینی (ره) به وسیله قطار باری

  برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حداقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا دارای توجیه اقتصادی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : فعالیت ریلی در مسیر خرمشهر - بندر امام برای اولین بار از بندر خرمشهر آغاز شد .

  نوراله اسعدی با اشاره به ظرفیت بالای زیرساخت های ریلی در بندر خرمشهر ، اظهار داشت : اولین محموله کانتینری به وسیله قطار باری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام اعزام شد . با توجه به پتانسیل بالای موجود در سیستم ریلی بندر خرمشهر و وجود زیرساخت‌های مناسب این بندر برای گام اول ظرفیت جابجایی حداقل ۴۰۰ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با ۵ رام قطار باری را دارد .

  اسعدی اذعان داشت : برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و  پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حداقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا  دارای توجیه اقتصادی است .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد : جابجایی کانتینر به وسیله سیستم حمل ونقل ریلی می تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور ، کاهش ترافیک و استهلاک مسیر جاده ای و همچنین کاهش سوانح جاده ای و صرفه جویی در مصرف سوخت کند .

  اسعدی همچنین ایمنی جابجایی کالا ، کاهش ترافیک عملیاتی ، حفظ سلامت کالا ، کاهش قیمت تمام شده حمل و نقل را از مزایای استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی دانست .

  وی خاطرنشان کرد : خط راه آهن بندر خرمشهر با ۲/۲ کیلومتر طول و ۷ هکتار محوطه بارانداز ، کانال هدایت سطحی به طول یک کیلومتر ، ساختمان اداری ایستگاه راه آهن به مساحت ۲۲۰ مترمربع و مجهز به سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ؛ مصالح ساختمانی ، مواد جامد به شبکه ریلی سراسری راه آهن متصل است .
  مطالب مرتبط

  توسعه همه جانبه بندر چابهار با همگرایی مقامات بومی و ملی

  توسعه همه جانبه بندر چابهار با همگرایی مقامات بومی و ملی

  در زمان جنگ ، بندر چابهار با اسکله های نصب سریع راه اندازی و عملیاتی شد . برای بهره گیری از همه ظرفیت های بندر چابهار لازم است همگرایی کامل بین مقامات کشوری و بومی برای طرح توسعه چابهار بوجود آید ؛ چراکه این بندر یک سرمایه ملی محسوب می شود .

  |

  پذیرش کشتی های سایز بزرگ در بندر چابهار با ایجاد دسترسی های دریایی و تجهیزات جدید

  پذیرش کشتی های سایز بزرگ در بندر چابهار با ایجاد دسترسی های دریایی و تجهیزات جدید

  با ایجاد زیر ساخت ها در فاز اول و بخشی از فاز دوم طرح توسعه بندر چابهار ، این بندر از یک بندر فصلی به جهت نداشتن حوضچه آرامش در فصل مونسون ، به بندر تبدیل شده است که در تمام طول سال قادر است به خطوط کشتیرانی خدمات بندری و دریایی بدهد .

  |

  برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر

  برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر

  در این دوره ، شرکت کنندگان با کالاهای خطرناک و طبقه بندی آن ها ، تاریخچه حوادث شیمیایی ، دستورالعمل تخلیه ، بارگیری و حمل کالاهای خطرناک در حمل دریایی و نحوه استفاده از کتاب IMDG Code و سایر مباحث مرتبط آشنا شدند .

  |

  نظرات کاربران