در حال بارگذاری ...
 • اعزام اولین محموله کانتینری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام خمینی (ره) به وسیله قطار باری

  برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حداقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا دارای توجیه اقتصادی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : فعالیت ریلی در مسیر خرمشهر - بندر امام برای اولین بار از بندر خرمشهر آغاز شد .

  نوراله اسعدی با اشاره به ظرفیت بالای زیرساخت های ریلی در بندر خرمشهر ، اظهار داشت : اولین محموله کانتینری به وسیله قطار باری از مسیر بندر خرمشهر به بندر امام اعزام شد . با توجه به پتانسیل بالای موجود در سیستم ریلی بندر خرمشهر و وجود زیرساخت‌های مناسب این بندر برای گام اول ظرفیت جابجایی حداقل ۴۰۰ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با ۵ رام قطار باری را دارد .

  اسعدی اذعان داشت : برای اجرایی کردن حمل و نقل ریلی مشکلاتی بین سازمانهای عمل کننده بود که با بر گذاری جلسات و  پیگیری های مکرر و همکاری های مناسب سازمان های مرتبط مشکلات به حداقل رسید و هم اکنون استفاده از ریل برای صاحبان کالا  دارای توجیه اقتصادی است .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد : جابجایی کانتینر به وسیله سیستم حمل ونقل ریلی می تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور ، کاهش ترافیک و استهلاک مسیر جاده ای و همچنین کاهش سوانح جاده ای و صرفه جویی در مصرف سوخت کند .

  اسعدی همچنین ایمنی جابجایی کالا ، کاهش ترافیک عملیاتی ، حفظ سلامت کالا ، کاهش قیمت تمام شده حمل و نقل را از مزایای استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی دانست .

  وی خاطرنشان کرد : خط راه آهن بندر خرمشهر با ۲/۲ کیلومتر طول و ۷ هکتار محوطه بارانداز ، کانال هدایت سطحی به طول یک کیلومتر ، ساختمان اداری ایستگاه راه آهن به مساحت ۲۲۰ مترمربع و مجهز به سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ؛ مصالح ساختمانی ، مواد جامد به شبکه ریلی سراسری راه آهن متصل است .
  مطالب مرتبط

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد مسیر دسترسی از پسکرانه‌ها بندر چابهار به جاده

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد مسیر دسترسی از پسکرانه‌ها بندر چابهار به جاده

  خوشبختانه اقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار بسیار خوب بوده و برای پروژه‌های متعددی در این بندر توانستیم شاهد مشارکت بخش خصوصی باشیم . این سرمایه‌گذاری‌ها شامل انبارهای سرپوشیده و مخازن است که یا کار آن‌ها در حال انجام و بخش دیگر مطالعات اجرایی‌شان در دست ...

  |

  بررسی راهکارهای تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار

  بررسی راهکارهای تسریع در امور تجاری و بازرگانی بندر چابهار

  بندر چابهار به عنوان دروازه ترانزیتی کشور در کریدور بین المللی شرق - غرب در زمینه ترانزیت و ترانشیب کالا به بنادر جنوبی کشورهای خلیج فارس ایفای نقش می کند و با افتتاح طرح توسعه فاز اول ، این بندر هم اکنون در منطقه به کانون های داد و ستد و تجارت بین المللی تبدیل شده است .

  |

  نظرات کاربران