در حال بارگذاری ...
 • تعیین ایستگاه گارمانوری به عنوان مرکز لجستیک استان قم

  حمل و نقل ریلی ایمن ، کم هزینه و مقرون به صرفه ، منظم است و می توان از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی استان بهره برد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم گفت : در دومین جلسه شورای هماهنگی استان ، موضوع جانمایی و انتخاب محل پایگاه لجستیکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان ایستگاه گارمانوری به عنوان مرکز لجستیک استان تعیین شد .

  حسن صبوری در دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت : استان قم به همراه ۱۳ استان دیگر به عنوان دهکده لجستیکی معرفی شده اند و در این خصوص می بایست جانمایی و مکان این مرکز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گیرد . مهم‌ترین مسئله در جانمایی مرکز لجستیک استان ، میزان دسترسی به حمل و نقل ترکیبی و نزدیک بودن به چشمه های بار است .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در ادامه توضیح داد : همان طور که در سند آمایش لجستیک کشور به آن اشاره شده است در انتخاب محل باید اهدافی مانند کاهش قیمت تمام شده بار ، افزایش سهم ریلی بار، کاهش زمان حمل و نقل ترکیبی ، کاهش تلفات جاده‌ای ، کاهش ضایعات بار مد نظر قرار گیرد . یک سوم بار سیستم حمل و نقل ریلی کشور از استان قم عبور می‌کند که این امر ظرفیتی مناسب برای ایجاد دهکده لجستیکی در استان ایجاد می‌کند .

  وی با بیان این که امسال به عنوان سال رونق تولید نام گذاری شده است ، خاطرنشان ساخت : در بحث جانمایی پایگاه لجستیک حمل و نقل استان ، اصولی نظیر توسعه اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی و تحول اقتصادی در اولویت اول باشد .

  صبوری در این زمینه بر اهمیت و نقش حمل و نقل ریلی اشاره کرد و گفت : حمل و نقل ریلی ایمن ، کم هزینه و مقرون به صرفه ، منظم است و می توان از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی استان بهره برد .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم  با بیان این که استان قم نقش بی بدیل بارانداز مرکزی کشور را به خوبی ایفا می کند ، افزود : در انتخاب مرکز لجستیک استان به مواردی همچون دسترس پذیر بودن ، قابلیت اتصال به حمل و نقل ریلی ، هوایی و زمینی و مسائل پدافند غیرعامل توجه ویژه شود .

  رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت : ایستگاه گارمانوری به عنوان مرکز لجستیک استان تعیین و انتخاب شده است و در راستای دستیابی و تحقق اهداف بلند مدت حوزه حمل و نقل، ایستگاه ساقه به عنوان هدف دوم مرکز لجستیک استان معرفی می شود .

  در این جلسه برای پیشبرد اهداف مرکز لجستیک ، تشکیل کمیته ای متشکل از کارشناسان حوزه حمل و نقل به ریاست اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان در دستور کار قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی پروژه بلوار امام علی (ع) پردیسان قم همزمان با هفته دولت

  بازگشایی پروژه بلوار امام علی (ع) پردیسان قم همزمان با هفته دولت

  این بلوار ده باند (در دو لاین رفت و برگشت) به طول ۲۳۰۰ متر بلوار آزادی (کانال) را از میدان شهدای منا به میدان شهدای فردو در جاده کهک و بلوار امام صادق(ع) متصل کرده و باعث تسهیل عبور و مرور ساکنین منطقه پردیسان بویژه اهالی محلات مسکن مهر خواهد شد .

  |

  انتخاب شهر قم به عنوان یکی از دهکده های لجستیکی کشور

  انتخاب شهر قم به عنوان یکی از دهکده های لجستیکی کشور

  حیطه فعالیت و سطح عملکردی شهرهای لجستیکی صرفاً بین‌المللی است اما در دهکده‌های لجستیکی ، فعالیت‌ها هم در سطح داخلی و هم در سطح بین‌المللی خواهد بود و عموماً به دلیل وجود بنادر خشک و دسترسی پرظرفیت ریلی و جاده‌ای از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند .

  |

  نظرات کاربران