در حال بارگذاری ...
 • حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی حمایت می کند گفت : در اجرای قوانین و مقررات و حفظ بیت المال و هزینه کردها ، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یکی از سازمان‌های پاک کشور است .

  عادل آذر  عصر شنبه در نشست با مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره ، معاونین و مدیران راه آهن افزود : دیوان محاسبات باید طوری عمل کند تا در بعد نظارتی و اجرای قوانین و مقررات هرگونه نظارت در شرکت راه‌آهن در خدمت توسعه این بخش باشد .

  وی با بیان اینکه سازمانهای نظارتی نباید قدرت تصمیم گیری را از سازمان ها بگیرند ، گفت : این مساله مهم سبب خواهد شد هرگونه تصمیم گیری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای تسهیل امور و توسعه باشد . جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  آذر در عین حال تأکید کرد : مسئولان و مقامات عالی رتبه کشور بر توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور توجه ویژه‌ای دارند و باید با استفاده از اسناد بالادستی بتوانیم به این بخش بیشتر کمک کنیم . برای ارتقای بهره وری و جایگاه راه آهن بدون شک حسابرسان دیوان محاسبات همراه این مجموعه هستند و در حمایت از رونق تولید و صنایع داخلی ، دیوان محاسبات می تواند نقش خود را در توسعه حمل و نقل ریلی کشور به خوبی ایفا کند .

  رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد : دستگاه‌های نظارتی و دیوان محاسبات کشور باید همواره از عملکردها به خصوص در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی کشور حمایت کنند و سازمان‌های نظارتی و همراهی آنها طوری انجام شود تا هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه بیش از پیش تسهیل شود .

  آذر با اشاره به سابقه طولانی راه آهن در ایران اظهار داشت : راه‌آهن در ایران بیش از ۹۰ سال سابقه دارد و این سبب شده این سازمان به خوبی در خدمت مردم باشد و آینده خود را به خوبی تشخیص دهد و این جای تقدیر و تشکر دارد .

  وی با اشاره به برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اظهار داشت : در گفت و گویی که در این نمایشگاه با فعالان و صنعتگران داشتیم ، باید تمام تلاش خود را در جهت رفع مسائل و مشکلات آنها بکار ببندیم تا شاهد توسعه راه آهن در کشور باشیم .

  در این نشست برخی از مدیران ادارات کل مناطق راه آهن در کشور مسایل خود را با رئیس دیوان محاسبات به صورت ویدئو کنفرانس مطرح کردند .
  مطالب مرتبط

  آمار شهدا ، آزادگان ، جانبازان و رزمندگان مدال درخشانی بر سند راه‌آهن

  آمار شهدا ، آزادگان ، جانبازان و رزمندگان مدال درخشانی بر سند راه‌آهن

  امروز بازهم ما در شرایط جنگی قرار داریم و دشمن با اعمال تحریم های ظالمانه در تلاش است تا ملت ایران را تسلیم کند ، اما شاخص ها نشان می دهد که دشمن برای دستیابی به این هدف خود ، ناگام مانده است .

  |

  نظرات کاربران