در حال بارگذاری ...
 • حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی حمایت می کند گفت : در اجرای قوانین و مقررات و حفظ بیت المال و هزینه کردها ، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یکی از سازمان‌های پاک کشور است .

  عادل آذر  عصر شنبه در نشست با مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره ، معاونین و مدیران راه آهن افزود : دیوان محاسبات باید طوری عمل کند تا در بعد نظارتی و اجرای قوانین و مقررات هرگونه نظارت در شرکت راه‌آهن در خدمت توسعه این بخش باشد .

  وی با بیان اینکه سازمانهای نظارتی نباید قدرت تصمیم گیری را از سازمان ها بگیرند ، گفت : این مساله مهم سبب خواهد شد هرگونه تصمیم گیری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای تسهیل امور و توسعه باشد . جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  آذر در عین حال تأکید کرد : مسئولان و مقامات عالی رتبه کشور بر توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور توجه ویژه‌ای دارند و باید با استفاده از اسناد بالادستی بتوانیم به این بخش بیشتر کمک کنیم . برای ارتقای بهره وری و جایگاه راه آهن بدون شک حسابرسان دیوان محاسبات همراه این مجموعه هستند و در حمایت از رونق تولید و صنایع داخلی ، دیوان محاسبات می تواند نقش خود را در توسعه حمل و نقل ریلی کشور به خوبی ایفا کند .

  رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد : دستگاه‌های نظارتی و دیوان محاسبات کشور باید همواره از عملکردها به خصوص در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی کشور حمایت کنند و سازمان‌های نظارتی و همراهی آنها طوری انجام شود تا هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه بیش از پیش تسهیل شود .

  آذر با اشاره به سابقه طولانی راه آهن در ایران اظهار داشت : راه‌آهن در ایران بیش از ۹۰ سال سابقه دارد و این سبب شده این سازمان به خوبی در خدمت مردم باشد و آینده خود را به خوبی تشخیص دهد و این جای تقدیر و تشکر دارد .

  وی با اشاره به برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اظهار داشت : در گفت و گویی که در این نمایشگاه با فعالان و صنعتگران داشتیم ، باید تمام تلاش خود را در جهت رفع مسائل و مشکلات آنها بکار ببندیم تا شاهد توسعه راه آهن در کشور باشیم .

  در این نشست برخی از مدیران ادارات کل مناطق راه آهن در کشور مسایل خود را با رئیس دیوان محاسبات به صورت ویدئو کنفرانس مطرح کردند .
  مطالب مرتبط

  مسائل تامین مالی در صنعت ریلی

  مسائل تامین مالی در صنعت ریلی

  یک متقاضی تامین مالی در بخش ریلی که یک شرکت حمل‌ونقل ریلی است و تامین مالی با نرخ ۲۵ درصد انجام می‌دهد ، باید هر سال میزان تامین مالی این رقم را در هزینه‌های خود شناسایی کند . منطقی است که با این پول سرمایه‌گذاری انجام دهد که وقتی به بهره‌برداری برسد ، بعد از استخراج ...

  |

  انتصاب مدیرعامل راه‌آهن به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

  انتصاب مدیرعامل راه‌آهن به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

  مجمع منطقه ای راه آهن های خاورمیانه از سال ۲۰۰۹ رسما کار خود را آغاز کرده و مقر آن در تهران است و راه آهن های ایران ، ترکیه ، قطر ، امارات ، عربستان ، عراق ، سوریه ، حجاز سوریه ، اردن ، عمان و افغانستان و همچنین شرکت‌های معادن اردن ، تاشیماچلیک ترکیه و ریل پرداز سیر ایران عضو آن ...

  |

  محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی با نرخ صفر درصد

  محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی با نرخ صفر درصد

  در نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی ، خدمات ، تجهیزات و صنایع وابسته ، جهت‌گیری و عظم رآه‌هن برای کاهش وابستگی به خارج مشهود بود ، اما نیازمند حمایت است و در صورتی که هماهنگی با دستگاه‌های مختلف بیشتر شود امسال حتما سال فرصت‌ها خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران