در حال بارگذاری ...
 • ضرورت قرارگیری ایستگاه راه آهن همدان در داخل شهر

  ‌باید ایستگاه راه آهن همدان در داخل شهر قرار گیرد که تصمیمات آن اتخاذ شده و قرارداد پروژه احداث طرح منعقد شده است . حمل و نقل ترکیبی مسافر به واسطه همجواری فرودگاه ، پایانه مسافربری و ایستگاه راه آهن در همدان به وجود خواهد آمد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از ایستگاه مرکزی راه آهن همدان گفت : هماهنگی‌های لازم برای انتقال بار غلات ، سوخت ، معادن ، صنایع و فولاد از طریق ریل برای اقتصادی کردن راه آهن همدان انجام شده است .

  محمد اسلامی در جریان سفر به استان همدان از ایستگاه در دست ساخت که در خارج شهر همدان واقع شده ، بازدید کرد .

  وی در حاشیه بازدید از این ایستگاه راه آهن در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از اتصال همدان به شبکه ریلی کشور اظهار داشت :‌ خوشبختانه مردم این استان از فرصت سفر با قطار بهره‌مند هستند . نکته مهم بهینه کردن تصمیمات و ارائه آنها به بهترین کیفیت ممکن است .

  اسلامی با بیان این که باید ایستگاه مرکزی همدان باز مهندسی شود ، تاکید کرد : ‌باید ایستگاه راه آهن همدان در داخل شهر قرار گیرد که تصمیمات آن اتخاذ شده و قرارداد پروژه احداث طرح منعقد شده است . حمل و نقل ترکیبی مسافر به واسطه همجواری فرودگاه ، پایانه مسافربری و ایستگاه راه آهن در همدان به وجود خواهد آمد .

  اسلامی با اشاره به سایر پروژه‌های ریلی استان همدان بیان داشت : خط اتصال همدان به ملایر در دست پیگیری قرار دارد که عملیات اجرایی آن امروز آغاز می‌شود . همچنین پروژه اتصال راه آهن همدان به سنندج در دست اجرا قرار دارد که امیدواریم با توجه به محدودیت‌های مالی بتوانیم حمل و نقل همدان را در قالب شبکه دنبال کنیم و شاهد برخورداری مردم این استان از سیر و حرکت در راه آهن باشیم .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیگیری اقتصادی کردن راه آهن همدان خاطرنشان کرد : هماهنگی‌های لازم برای انتقال بار غلات ، سوخت ، معادن، صنایع و فولاد برای انتقال بر روی ریل انجام شده و امیدواریم با این دست اقدامات شاهد اقتصادی شدن راه آهن باشیم . تا پیش از ساخته شدن ایستگاه مسافری داخل شهر، مردم همدان از ایستگاه مرکزی قطار و حمل و نقل ریلی برای سفرهای مختلفاستفاده کنند.
  مطالب مرتبط

  استقبال سازمان بنادر از سرمایه گذاری گروه حمل و نقل دریایی ونیز در بندر چابهار

  استقبال سازمان بنادر از سرمایه گذاری گروه حمل و نقل دریایی ونیز در بندر چابهار

  در صورت اتصال کامل بندر چابهار به شبکه ریلی کشور ، به مزیت های ارتباطی این بندر افزوده خواد شد و این بندر دیگر تنها یک نقطه برای تخلیه و بارگیری کالا نخواهد بود ، بلکه یک حلقه از زنجیره لجستیکی جا به جایی کالا محسوب خواهد شد .

  |

  اشتغالزایی مستقیم برای ۶۱ نفر با افتتاح مرکز تعمیرات لکوموتیو گارمانوری قم

  اشتغالزایی مستقیم برای ۶۱ نفر با افتتاح مرکز تعمیرات لکوموتیو گارمانوری قم

  با افتتاح و اتصال این پروژه سالیانه به طور متوسط ۲ میلیون تن بار از جاده به شبکه ریلی منتقل می شود و این در صرفه جویی مصرف سوخت و کاهش آلایندگی ها و سوانح رانندگی در این استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

  |

  تلاش دولت برای افزایش سهم ریل در ترانزیت کالا

  تلاش دولت برای افزایش سهم ریل در ترانزیت کالا

  هفته گذشته برای اولین بار بعد از توقف چند ساله اولین قطار مسافربری ما از تهران به سمت آنکارا حرکت کرد . اکنون این خط فعال شده و مردم می توانند بیش از پیش از سفر ریلی استفاده کنند.

  |

  اولویت بندی طرح های توسعه زیرساخت های حمل و نقل در پیشنهاد بودجه سال ۱۳۹۹

  اولویت بندی طرح های توسعه زیرساخت های حمل و نقل در پیشنهاد بودجه سال ۱۳۹۹

  در بخش ریلی در حال طراحی شبکه بهینه ریلی با رویکرد حمل‌ونقل ترکیبی بار و بررسی نقش مراکز لجستیک و تبادلات بین ریل و جاده هستیم . همین‌طور در بخش دریایی و بندری اینکه چه سهمی از بار از هرکدام از بنادر توسط سیستم جاده‌ای و ریلی حمل شود را در طراحی چندوجهی این بخش مدنظر قرار ...

  |

  نظرات کاربران