در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی قطار حومه‌ای قزوین - رشت در دستور کار راه آهن

  با توجه به فصل کشاورزی در هر دو استان ، میزان سفرها تا حدودی در این فصل کاهش می‌یابد ، اما با پایان فصل برداشت در اواخر شهریور ماه ، به طور حتم با درخواست تقاضا برای سفر از طریق ریل از سوی هر دو استان مواجه خواهیم بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه آهن شمال کشور گفت : راه‌اندازی قطار حومه‌ای قزوین - رشت در دستور کار قرار دارد با این وجود تاکنون تنها گیلان در این خصوص درخواست نیاز داده است .

  علی خدایی در این باره گفت : با توجه به حجم قابل قبولی از اسکان شهروندان گیلانی در قزوین و میزان ترددهای جاده‌ای موجود بین ۲ استان ، برقراری قطار حومه‌ای به تقاضای هر دو استان نیازمند بوده و این موضوع هم اکنون تنها از سوی استان گیلان درخواست شده و تقاضایی از سوی استان قزوین نداشته ایم . هم اکنون با توجه به درخواست متقاضیان سفر با ریل ، روزانه یک رام قطار به صورت رفت و برگشت از تهران عازم قزوین و رشت می شود .

  وی ادامه داد : این در حالی است که هر هفته سه قطار از رشت عازم مشهد مقدس بوده که خوشبختانه این خط پرظرفیت با استقبال شهروندان استان گیلان نیز روبرو شده است . دستور العمل برقراری قطارهای حومه‌ای از سوی راه آهن جمهوری اسلامی بسته به میزان ظرفیت تقاضا بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه از سوی راه آهن وجود ندارد .

  مدیرکل راه آهن شمال دو کشور تصریح کرد : با توجه به فصل کشاورزی در هر دو استان ، میزان سفرها تا حدودی در این فصل کاهش می‌یابد ، اما با پایان فصل برداشت در اواخر شهریور ماه ، به طور حتم با درخواست تقاضا برای سفر از طریق ریل از سوی هر دو استان مواجه خواهیم بود .

  خدایی با اشاره به قیمت مصوب بلیت قطار این مسیر ، اظهار داشت : با توجه به اعمال افزایش قیمت بلیت‌ها تا ۲۲ درصد که از هفته گذشته آغاز شده، قیمت بلیت در مسیر تهران - قزوین - رشت شناور بوده اما در حال حاضر قیمت قطار چهار ستاره اتوبوسی این مسیر از تهران تا رشت ۷۴۳ هزار ریال و از قزوین به رشت نیز ۵۴۵ هزار ریال است .

  خط آهن قزوین - رشت در اواخر سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در پروژه‌های راهسازی متناسب با اقلیم و فضای بومی

  لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در پروژه‌های راهسازی متناسب با اقلیم و فضای بومی

  لزوم توجه به معماری راه از جمله موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و ما برای پروژه‌هایی که ظرفیت و بستر این رویکرد را داشته باشند، طرح‌های ویژه ای را توسط مشاوران تهیه خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران