در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات بهسازی راه اصلی جم - پالایشگاه گاز فجر شهرستان جم

  بهسازی مسیر با هدف اصلاح مشخصات هندسی شامل افزایش شعاع قوسی افقی مسیر به حداقل ۲۵۰ متر به منظور افزایش دید و نیز کاهش شیب طولی مسیر به حداکثر ۶ درصد اجرایی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، صبح امروز ، چهارشنبه ۲۲ خردادماه با حضور معاون ساخت و توسعه راه‌ها و نماینده شهرهای جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی عملیات بهسازی راه اصلی جم - پالایشگاه گاز فجر جم آغاز شد .

  محمدرضا کدخدازاده مسیر این پروژه را در جنوب شرق استان بوشهر در محدوده شهرستان جم اعلام کرد و گفت : این محور مسیر ارتباطی بین شهرهای ریز ، انارستان و پالایشگاه جم با شهر جم است و  با توجه به ترافیک بالای این مسیر بهسازی آن نقش موثری در افزایش ایمنی ، سرعت و کاهش طول مسیر ارتباطی با پالایشگاه دارد . عملیات بهسازی از خروجی شهر جم تا روستای قائدی در گذشته مطالعه شده و بخشی از آن نیز از شهر جم تا روستای بابا مبارکی به صورت چهارخطه و از میدان تا ابتدای ورودی تل قلعه به صورت دو خطه بهسازی شده است .

  کدخدازاده با اشاره به طول ۱۵ و نیم کیلومتری مسیر ادامه داد : بهسازی مسیر با هدف اصلاح مشخصات هندسی شامل افزایش شعاع قوسی افقی مسیر به حداقل ۲۵۰ متر به منظور افزایش دید و نیز کاهش شیب طولی مسیر به حداکثر ۶ درصد اجرایی شده است . در این عملیات همچنین تعداد ۱۵ دستگاه آبروی جدید احداث خواهد شد و ۲۷ دستگاه آبرو نیز تعریض می‌شود .

  وی اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۷۰۰ میلیارد ریال دانست و افزود : به منظور اجرایی شدن این پروژه ۵۲۰ هزار متر مکعب خاکبرداری ترانشه ، ۳۸۰ هزار متر مکعب خاکریزی ، ۳۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع قالب بندی، ۱۳۰ تن آرماتور ، ۳۴ هزار متر مکعب بتن ریزی ، ۴۱ هزار تن آسفالت ، ۳۱ هزار متر مکعب زیراساس و ۲۴ هزار متر مکعب اساس صورت خواهد گرفت .




  مطالب مرتبط

  تجهیز ۱۰ آزادراه دیگر به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض

  تجهیز ۱۰ آزادراه دیگر به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض

  هم‌اکنون در حال تهیه و ساخت دروازه‌های نصب دوربین و جانمایی محل مناسب نصب دوربین‌ها با شرکت‌های آزادراهی هستیم و به تدریج این ۱۰ آزادراه تا پایان تیرماه به این سیستم مجهز خواهند شد و تا پایان سالجاری نیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک مجهز خواهند شد .

  |

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل آذربایجان شرقی

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل آذربایجان شرقی

  استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد ...

  |

  نظرات کاربران