در حال بارگذاری ...
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل آذربایجان شرقی

  استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه خبر داد : وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در حوزه راه ، بزرگراه ، آزادراه و راه‌آهن و همچنین آغاز عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه ارومیه - تبریز وارد استان آذربایجان شرقی شد .

  خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت :‌ وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از راه آهن تبریز - ارومیه و ایستگاه قطار بستان‌آباد ، آزادراه مراغه - هشترود ، محور بناب - تبریز ، مرند - جلفا و مرند - ایوغلی و آغاز عملیات اجرایی آزادراه ارومیه - تبریز در سفری دو روزه وارد استان آذربایجان شرقی شد .

  وی در خصوص اهمیت راه‌های این استان اظهار داشت : استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی ، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه همچنین شروع عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه تبریز - مرند را گام مهمی در توسعه شبکه آزادراهی این استان دانست و افزود :‌ استان آذربایجان شرقی به دلیل محصور بودن از طریق عوارض طبیعی مانند کوه و دریاچه نیاز به راه‌های ارتباطی مناسب‌تری دارد و این آزادراه از طریق پل روگذر دریاچه ارومیه این استان را از انزوا خارج می‌کند .

  خادمی بازدید از راه‌آهن میانه - تبریز را یکی دیگر از برنامه‌های این بازدید دو روزه معرفی کرد و گفت :‌ این خط‌آهن موجب تسهیل ارتباط استان‌های غربی کشور با پایتخت می‌شود و در حال حاضر ۹۹.۹ درصد در بخش زیرسازی پیشرفت دارد و زیرسازی میانه تا بستان‌آباد نیز در این بخش به اتمام رسیده و ۱۳۲ کیلومتر مسیر نیز ریلگذاری شده است .
  مطالب مرتبط

  نحوه جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی تغییر کرد

  نحوه جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی تغییر کرد

  در صورت ابلاغ این طرح جدید از سوی وزیر راه و شهرسازی نحوه پرداخت جریمه تغییر خواهد کرد و بعد از گذشت ۴۸ ساعت از عدم پرداخت تنها درصدی به مبلغ اصل عوارض عبور از آزادراه افزوده خواهد شد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  این بزرگراه حجم ترافیک عبوری بسیار بالایی دارد و برنامه‌ریزی شده است تا به صورت ۶ خطه تعریض شود . محور شهرضا - مبارکه نیز دارای حجم وسیع عبور و مرور وسایل نقلیه سبک و سنگین است و هم‌اکنون عملیات اجرایی تعریض آن در دست اجرا قرار دارد .

  |

  افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) با افتتاح ترمینال گالری سلام

  افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) با افتتاح ترمینال گالری سلام

  در راستای هوشمندسازی ترمینال ، مدیریت و صرفه‌جویی مصرف انرژی و افزایش ایمنی سیستم‌های مختلفی از قبیل سیستم مدیریت هوشمند تجهیزات ، سیستم اعلام و اطفای حریق ، سیستم هوشمند پهلوگیری هواپیما و سیستم هوشمند مدیریت منابع فرودگاهی در این ترمینال استفاده شده است .

  |

  نظرات کاربران