در حال بارگذاری ...
 • رونق اقتصادی محور شرق با راه اندازی و پایداری خطوط دریایی

  در آبان ماه سال ۹۵ با افتتاح این ترمینال بخش اول سفرهای دریایی بین ایران و عمان راه اندازی شد که تا اواخر فروردین سال ۹۶ حدود یک هزار مسافر بین دو کشور تردد داشتند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : راه اندازی و پایداری خطوط دریایی موجب رونق اقتصادی محور شرق خواهد شد .

  بهروز آقایی در بازدید علی اصغر مونسان ؛ رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری که از ترمینال بین المللی مسافر دریایی شهید کلانتری چابهار ، افزود : راه اندازی و پایداری خطوط دریایی موجب رونق اقتصادی محور شرق و انتفاع مردم منطقه خواهد شد .

  وی بیان کرد : طی سال هایی که تبادلات مسافری دریایی بین ایران و کشورهای همسایه برقرار نبوده است، ساختمان ترمینال مسافری به حالت اداری تغییر کاربری یافته و مجددا در سال ۹۵ به عنوان بزرگترین و‌ مجهزترین ترمینال مسافر دریایی بین المللی به بهره برداری رسید . در آبان ماه سال ۹۵ با افتتاح این ترمینال بخش اول سفرهای دریایی بین ایران و عمان راه اندازی شد که تا اواخر فروردین سال ۹۶ حدود یک هزار مسافر بین دو کشور تردد داشتند .

  آقایی ضمن تشریح سایر قابلیت های این ترمینال با زیربنای حدود ۴۰۰۰ هزار مترمربع و ۶۰۰ مسافر همزمان خواستار مشارکت و مساعدت هرچه بیشتر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت پایداری خط دریایی ایران و عمان شد .
  مطالب مرتبط

  بهبود کیفیت در عملیات‌های دریایی و بندری ، هدف نهایی هوشمندسازی بنادر

  بهبود کیفیت در عملیات‌های دریایی و بندری ، هدف نهایی هوشمندسازی بنادر

  سازمان بنادر و دریانوردی تمام سیستم‌های مکانیزه شده و دیگر سیستم‌ها را برای هوشمندسازی شناسایی کرده تا بر اساس داده‌هایی که در حال به‌روز رسانی هستند بتوانیم گام‌های اساسی برای هوشمندسازی برداریم .

  |

  پایان مرحله نخست تامین ایمنی کانال دسترسی به بندر شهید بهشتی چابهار

  پایان مرحله نخست تامین ایمنی کانال دسترسی به بندر شهید بهشتی چابهار

  بویه گذاری این کانال با تکیه بر توان عملیاتی نیروها و شناورهای ملکی بندر انجام شد . در آینده نزدیک با تامین علائم جدید ، مرحله دوم به آب اندازی بویه و علائم کمک ناوبری بندر شهید بهشتی اجرایی می شود .

  |

  استانداردهای مدیریت پروژه در سازمان بنادر همگام با استانداردهای بین المللی

  استانداردهای مدیریت پروژه در سازمان بنادر همگام با استانداردهای بین المللی

  سازمان بنادر و دریانوردی تصمیم گرفت که استانداردهای مدیریت پروژه را در حوزه تجهیزات و زیرساخت ها اجرایی کند و بر اساس مصوبه هیئت عامل تصمیم بر این شد تا طی یک برنامه زمان بندی مشخص ، تمام حوزه های دانشی مرتبط با مدیریت پروژه را در پروژه های سازمان بنادر و دریانوردی پیاده سازی ...

  |

  نظرات کاربران