در حال بارگذاری ...
 • رونق اقتصادی محور شرق با راه اندازی و پایداری خطوط دریایی

  در آبان ماه سال ۹۵ با افتتاح این ترمینال بخش اول سفرهای دریایی بین ایران و عمان راه اندازی شد که تا اواخر فروردین سال ۹۶ حدود یک هزار مسافر بین دو کشور تردد داشتند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : راه اندازی و پایداری خطوط دریایی موجب رونق اقتصادی محور شرق خواهد شد .

  بهروز آقایی در بازدید علی اصغر مونسان ؛ رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری که از ترمینال بین المللی مسافر دریایی شهید کلانتری چابهار ، افزود : راه اندازی و پایداری خطوط دریایی موجب رونق اقتصادی محور شرق و انتفاع مردم منطقه خواهد شد .

  وی بیان کرد : طی سال هایی که تبادلات مسافری دریایی بین ایران و کشورهای همسایه برقرار نبوده است، ساختمان ترمینال مسافری به حالت اداری تغییر کاربری یافته و مجددا در سال ۹۵ به عنوان بزرگترین و‌ مجهزترین ترمینال مسافر دریایی بین المللی به بهره برداری رسید . در آبان ماه سال ۹۵ با افتتاح این ترمینال بخش اول سفرهای دریایی بین ایران و عمان راه اندازی شد که تا اواخر فروردین سال ۹۶ حدود یک هزار مسافر بین دو کشور تردد داشتند .

  آقایی ضمن تشریح سایر قابلیت های این ترمینال با زیربنای حدود ۴۰۰۰ هزار مترمربع و ۶۰۰ مسافر همزمان خواستار مشارکت و مساعدت هرچه بیشتر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت پایداری خط دریایی ایران و عمان شد .
  مطالب مرتبط

  راه اندازی نسخه جدید سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل ، بنادر و دریانوردی

  راه اندازی نسخه جدید سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل ، بنادر و دریانوردی

  با بهره گیری از این سامانه ، مدیران و کارشناسان سازمان ، مشاوران و پیمانکاران و عموم مردم می توانند ضمن مشاهده نقشه ها و تصاویر هوایی بنادر و سواحل کشور اطلاعات مختلف توصیفی را نیز به طور مستقیم با کلیک بر روی نقشه ها اخذ کنند .

  |

  توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است

  توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است

  در مسیر توانمندی اقتصادی ، توانمندی ترانزیتی نیز اهمیت دارد تا بدینوسیله بتوانیم میلیون ها تن کالا را از مسیرهای ترانزیتی کشور عبور دهیم و این ارتباط و اتصالی است که هیچکس نمی تواند با آن مبارزه کند .

  |

  نظرات کاربران