در حال بارگذاری ...
 • رونمایی از لکوموتیو باری و سوزن ریلی ساخت داخل در نمایشگاه حمل و نقل ریلی

  در مباحث مختلف صنعت ریلی با بهره گیری از دانش جوانان به پیشرفت و موفقیت های روز افزونی دست یافته است که می تواند ما را به خودکفایی در این حوزه رهنمون کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور وزیر راه و شهرسازی از لکوموتیو باری و سوزن ریلی ساخت داخل رونمایی شد .

  با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از یک دستگاه لکوموتیو باری ساخت شرکت مپنا و سوزن ریلی ساخت شرکت ایرید ساخت داخل رونمایی شد .

  وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی در مراسم رونمایی از این دو دستاورد داخلی گفت : ما باور داریم که می توانیم نیاز های خود را تامین کنیم . ایران دارای ظرفیت های بی انتهایی است که با بهره گیری از ان ها در مسیر پیشرفت صنایع کشور هیچ مانعی نمیتواند چرخ حرکت صنایع داخلی را متوقف کند . امروز با رونمایی از لکوموتیو داخلی شاهد پیشرفت های خوبی در صنعت ریلی کشور هستیم که علاوه بر اینکه این محصول توانایی رقابت با نمونه مشابه خارجی دارد می تواند هزینه های تامین آن را برای ما  به یک ششم کاهش دهد .

  اسلامی با اشاره به اینکه مجموعه متخصصان ساخت لکوموتیو شرکت مپنا نیروهای جوان و دارای آتیه کشورمان هستند افزود : در مباحث مختلف صنعت ریلی با بهره گیری از دانش جوانان به پیشرفت و موفقیت های روز افزونی دست یافته است که می تواند ما را به خودکفایی در این حوزه رهنمون کند . امسال با حمایت های گسترده ای که از صنعت ریلی کشور به عمل امده سال پیش رو به طور قطع سال رونق تولید در صنعت ریلی کشور خواهد بود .

  وی در پایان به اهتمام ویژه دولت برای آماده سازی زیرساخت ها حمل ونقل ریلی تاکید کرد و گفت : دولت برای اتصال خطوط ریلی به تمام استانها اهتمام ویژه ای دارد و این موضوع از اولویت های دولت است .

  وزیر راه و شهرسازی همچنین در این نمایشگاه از سوزن های تولید داخلی را رونمایی کرد که صد در صد این سوزن ها توسط متخصصین ایرانی تولید شده است .

  شرکت گسترش صنایع ایران تولید کننده این سوزن ها می توانند سالیانه ۵۰۰ دستگاه از این سوزن ها را تولید کند .

  به طور متوسط سالیانه خطوط ریلی به ۵۰۰ دستگاه سوزن نیاز دارد و این شرکت می توانند سوزن مورد نیاز شبکه ریلی کشور تولید کند و در طرح توسعه تولید یک هزار سوزن در دستور کار این شرکت ایرانی قرار گرفته است .
  مطالب مرتبط

  سرمایه گذاری بخش خصوصی ؛ عامل رونق بنادر و افزایش میزان صادرات کشور

  سرمایه گذاری بخش خصوصی ؛ عامل رونق بنادر و افزایش میزان صادرات کشور

  چنانچه روند مثبت صادراتی در بنادر با صادرات مواد معدنی همراه شود و جذابیت صادراتی و بستر فعالیت در این حوزه نیز فراهم شود ، به طور حتم صادرات از بنادر کشور می تواند رشد بیشتری را تجربه کند و وضعیت بنادر را بیش از پیش رونق بخشد .

  |

  افزایش حجم تبادلات تجاری - دریایی عمان و ایران

  افزایش حجم تبادلات تجاری - دریایی عمان و ایران

  باعث افتخار است که این موافقتنامه را با وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران به امضا می رسانیم و امید است تا این توافقنامه تشویق و انگیزه ای جهت افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور ایران و عمان باشد .

  |

  مبادله سند همکاری‌های گمرکی میان ایران و قرقیزستان در چارچوب مبادلات اورآسیا

  مبادله سند همکاری‌های گمرکی میان ایران و قرقیزستان در چارچوب مبادلات اورآسیا

  موضوعات شتاب‌دهنده در توسعه تبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی دو طرف مستلزم تقویت ظرفیت لجستیک و حمل‌ونقل ، گمرک و مسائل مربوط به بیمه و بانک است . سند همکاری‌های گمرکی در چارچوب مبادلات اورآسیا بین دو کشور امضا و مبادله می‌شود .

  |

  نظرات کاربران