در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) با راه اندازی ترمینال گالری سلام

  بکارگیری پیمانکاران داخلی و استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های ایرانی در این ترمینال موجب شد تا علاوه بر ایجاد خودباوری در صنعت فرودگاهی ، به رونق تولید ملی نیز کمک شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام (ره) با راه اندازی ترمینال گالری سلام خبر داد .

  محمدرضا کریمیان با اشاره به انجام آزمون های عملیاتی برای راه اندازی ترمینال گفت : با انجام موفق آزمون های عملیاتی ، آماده بهره برداری از پروژه ترمینال گالری سلام در آینده نزدیک هستیم .

  کریمیان اظهار داشت ساخت ترمینال گالری سلام در راستای عمل به برنامه توسعه ٣٠ ساله شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام شده و پس از بهره برداری از این پروژه، طراحی و ساخت ترمینال ایران شهر که فاز نخست آن ظرفیت اعزام و پذیرش سالانه ٢٥ میلیون مسافر را دارد و در فاز نهایی این عدد به حدود یکصد میلیون مسافر خواهد رسید در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام خواهد شد .

  وی گفت : با بهره برداری از ترمینال گالری سلام ، ظرفیت فرودگاه بین المللی امام (ره) ۸۰ درصد بیشتر خواهد شد که این مساله موجب می شود تا امکان افزایش تعداد پروازها و پذیرش مسافر بیشتر در این فرودگاه فراهم گردد ، رشد تعداد پروازها و مسافر ، توسعه صنعت گردشگری که نقش مهمی در اعتلای اقتصاد کشور دارد را رقم خواهد زد .

  عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به استفاده از سرمایه گذار داخلی برای ساخت ترمینال گالری سلام گفت : بکارگیری پیمانکاران داخلی و استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های ایرانی در این ترمینال موجب شد تا علاوه بر ایجاد خودباوری در صنعت فرودگاهی ، به رونق تولید ملی نیز کمک شود .

  این مقام مسئول افزود : پس از بهره برداری از ترمینال گالری سلام ، این ظرفیت نیز ایجاد خواهد شد تا برخی از پروازهای داخلی از فرودگاه امام (ره) انجام شود و با توجه به عدم محدودیت زمانی برای نشست و برخاست پروازها در این فرودگاه ، خلا پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد نیز پر خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  مسافران ورودی به جمهوری اسلامی ایران باید فرم های غربالگری بیماری کرونا را قبل از فرود هواپیما تکمیل و پس از فرود در اختیار نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) قرار دهند .

  |

  بهبود شرایط پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی (ره) تا یک ماه آینده

  بهبود شرایط پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی (ره) تا یک ماه آینده

  در دوران شیوع کرونا و رکود پروازهای بین‌المللی در سه تا چهار ماه گذشته از فرصت‌ها استفاده کردیم تا فرایندها را اصلاح کنیم و مشکلاتی که در فرودگاه داشتیم که موجب کاهش خدمات می‌شد، به تدریج رفع شد و این تهدید به فرصت تبدیل شد .

  |

  نظرات کاربران