در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) با راه اندازی ترمینال گالری سلام

  بکارگیری پیمانکاران داخلی و استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های ایرانی در این ترمینال موجب شد تا علاوه بر ایجاد خودباوری در صنعت فرودگاهی ، به رونق تولید ملی نیز کمک شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه امام (ره) با راه اندازی ترمینال گالری سلام خبر داد .

  محمدرضا کریمیان با اشاره به انجام آزمون های عملیاتی برای راه اندازی ترمینال گفت : با انجام موفق آزمون های عملیاتی ، آماده بهره برداری از پروژه ترمینال گالری سلام در آینده نزدیک هستیم .

  کریمیان اظهار داشت ساخت ترمینال گالری سلام در راستای عمل به برنامه توسعه ٣٠ ساله شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام شده و پس از بهره برداری از این پروژه، طراحی و ساخت ترمینال ایران شهر که فاز نخست آن ظرفیت اعزام و پذیرش سالانه ٢٥ میلیون مسافر را دارد و در فاز نهایی این عدد به حدود یکصد میلیون مسافر خواهد رسید در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام خواهد شد .

  وی گفت : با بهره برداری از ترمینال گالری سلام ، ظرفیت فرودگاه بین المللی امام (ره) ۸۰ درصد بیشتر خواهد شد که این مساله موجب می شود تا امکان افزایش تعداد پروازها و پذیرش مسافر بیشتر در این فرودگاه فراهم گردد ، رشد تعداد پروازها و مسافر ، توسعه صنعت گردشگری که نقش مهمی در اعتلای اقتصاد کشور دارد را رقم خواهد زد .

  عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به استفاده از سرمایه گذار داخلی برای ساخت ترمینال گالری سلام گفت : بکارگیری پیمانکاران داخلی و استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های ایرانی در این ترمینال موجب شد تا علاوه بر ایجاد خودباوری در صنعت فرودگاهی ، به رونق تولید ملی نیز کمک شود .

  این مقام مسئول افزود : پس از بهره برداری از ترمینال گالری سلام ، این ظرفیت نیز ایجاد خواهد شد تا برخی از پروازهای داخلی از فرودگاه امام (ره) انجام شود و با توجه به عدم محدودیت زمانی برای نشست و برخاست پروازها در این فرودگاه ، خلا پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد نیز پر خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  انتصاب مجری پروژه های ترمینال جدید و ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  انتصاب مجری پروژه های ترمینال جدید و ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  همدانچی دانش آموخته مقطع کارشناسی معماری است و پیش از این در پروژه های عمرانی فرودگاهی فرودگاه کیش و فرودگاه امام خمینی (ره) فعالیت داشته و مدیر پروژه ترمینال گالری سلام و ترمینال جدید این فرودگاه نیز بوده است .

  |

  برقراری اولین پرواز داخلی در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) - جزیره کیش

  برقراری اولین پرواز داخلی در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) - جزیره کیش

  برقراری پروازهای داخلی در فرودگاه امام موجب ایجاد ظرفیتی جدید در هوانوردی است . حدود ۱۰ میلیون نفر از شهرستان‌هایی مانند ساوه ، قم ، رباط کریم ، پرند ، شهریار و جنوب و شرق تهران در حوزه نفوذ شهر فرودگاهی هستند .

  |

  نظرات کاربران