در حال بارگذاری ...
 • نقش محوری و کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی در اجرای سند آمایش مراکز لجستیک

  صرف اجرای یک سند ، بدون در نظر گرفتن اینکه قرار است چه ارزشی ایجاد شود و چه مزیتی قرار است به وجود بیاید ، نمی تواند سبب استقبال بخش خصوصی به عنوان بهره برداران واقعی از این مراکز شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه "سند آمایش مراکز لجستیک" به درستی تعیین شده است ، تاکید کرد : اجرایی کردن این سند با هدف احصای هدف غایی کشور در این زمینه ، مستلزم مطالعه دقیق و جامع است .

  محمد راستاد در نشست "هم اندیشی برای یافتن راهکارهای اجرایی سازی سند آمایش مراکز لجستیک در ۶ پهنه تحت مسئولیت سازمان بنادر" خاطرنشان کرد : مراکز لجستیکی باید جذابیت طبیعی داشته باشند و بتوانند  خلاهای که وجود دارد  را پر کنند و از سوی مزیت های هم داشته باشند. قطعا چنین فضایی به صورت دستوری ایجاد نمی شود . صرف اجرای یک سند ، بدون در نظر گرفتن اینکه قرار است چه ارزشی ایجاد شود و چه مزیتی قرار است به وجود بیاید ، نمی تواند سبب استقبال بخش خصوصی به عنوان بهره برداران واقعی از این مراکز شود . اهداف غایی ایجاد مراکز لجستیکی نباید قربانی مفهوم ظاهری آن شود .

  وی با بیان نقش محوری و کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی در اجرا سند آمایش مراکز لجستیک ، اظهار داشت : سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی بنادر بازرگانی و کشتیرانی تجاری کشور باید در اجرایی کردن سند آمایش مراکز لجستیکی از تجربیات بنادر مهم و عمده دنیا - خصوصا بنادری که از حیث جغرافیایی با بنادر کشور همخوان هستند - استفاده کند .

  مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر اینکه از لحاظ الگوی قرارداد های سرمایه گذاری در مراکز لجستیکی ، کمترین دغدغه و نگرانی وجود دارد ، گفت : غالب طرح ها و قراردادهای موجود سرمایه گذاری در بنادر ، قابل تعمیم به مراکز لجستیکی است که در خارج از چارچوب و فنس بندر قرار دارند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با رد این دیدگاه که مراکز لجستیکی به رویه خاص گمرکی نیاز دارند ، تاکید کرد : در مطالعات تطبیقی باید از تجربیات و دانش شرکت های بین المللی بیشتر استفاده کنیم .
  مطالب مرتبط

  راه اندازی نسخه جدید سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل ، بنادر و دریانوردی

  راه اندازی نسخه جدید سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل ، بنادر و دریانوردی

  با بهره گیری از این سامانه ، مدیران و کارشناسان سازمان ، مشاوران و پیمانکاران و عموم مردم می توانند ضمن مشاهده نقشه ها و تصاویر هوایی بنادر و سواحل کشور اطلاعات مختلف توصیفی را نیز به طور مستقیم با کلیک بر روی نقشه ها اخذ کنند .

  |

  توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است

  توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است

  در مسیر توانمندی اقتصادی ، توانمندی ترانزیتی نیز اهمیت دارد تا بدینوسیله بتوانیم میلیون ها تن کالا را از مسیرهای ترانزیتی کشور عبور دهیم و این ارتباط و اتصالی است که هیچکس نمی تواند با آن مبارزه کند .

  |

  نهایی سازی پروتکل دهمین نشست کارگروه مشترک همکاری‌های حمل و نقل ایران و روسیه

  نهایی سازی پروتکل دهمین نشست کارگروه مشترک همکاری‌های حمل و نقل ایران و روسیه

  در حوزه حمل و نقل ترکیبی و کریدور شمال - جنوب توافق شد تا اتحادهای بین‌المللی جدیدی به صورت دو جانبه و چند جانبه با محوریت ایران و روسیه تشکیل شود و این اتحادهای جدید زمینه تجاری سازی تمام مسیرهای کریدور شمال جنوب از جمله شرق دریای خزر ، غرب دریای خزر و مسیر دریایی خزر را فراهم ...

  |

  نظرات کاربران