در حال بارگذاری ...
 • امضا قرارداد تولید ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری

  در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور و به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه ، سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای شرکت راه‌آهن تخصیص یافته که مرحله نخست آن در اختیار راه آهن قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن ، قرارداد تولید ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری بین شرکت واگن سازی پارس و شرکت البرز نیرو به امضا رسید .

  سعید رسولی در حاشیه مراسم امضای این قرارداد در گفتگو با خبرنگاران گفت : طبق قراردادی که امروز بین این دو شرکت به امضا رسید قرار است ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری در مدت ۱۵ ماه در شرکت واگن سازی پارس اراک برای شرکت البرز نیرو ساخته شود . ارزش این قرارداد حدود ۱۲ میلیون یورو برآورد شده است و در شرایط فعلی با اجرای این قرارداد ، از خروج این میزان ارز از کشور جلوگیری می شود .

  وی اظهار داشت : در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور و به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه ، سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای شرکت راه‌آهن تخصیص یافته که مرحله نخست آن در اختیار راه آهن قرار گرفته است . طبق برنامه ریزی شرکت راه آهن قرار است با استفاده از این منابع امسال ۱۰ هزار واگن مسافری و باری و لکوموتیو در شرکت های داخلی تولید و در اختیار شرکت های حمل ونقل ریلی قرار گیرد .

  گفتنی است هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه سال جاری با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی ، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است .

  رونمایی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی های صنعت حمل ونقل ریلی ایران و جهان و مشارکت در سرمایه گذاری ها، از مهم ترین اهداف هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته است .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  تمامی این ناوگان ریلی شامل ۲ دستگاه لکوموتیو به ارزش ۵۰ میلیارد تومان ، ۵۳ واگن باری به ارزش ۴۲ میلیارد تومان ، ۲ دستگاه واگن مسافری به ارزش ۲۴ میلیارد تومان و بازسازی ۸ واگن مسافری به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در ۶ شرکت داخلی مپنا ، واگن سازی پارس ، فولاد درخشان ، واگن سازی کوثر ، ...

  |

  افتتاح خط دوم راه آهن کرج - قزوین به طول ۱۰۳ کیلومتر با دستور رئیس جمهور

  افتتاح خط دوم راه آهن کرج - قزوین به طول ۱۰۳ کیلومتر با دستور رئیس جمهور

  این پروژه با ۷ ایستگاه پس از گذر از کرج - کردان - هشتگرد - آبیک - زیاران و کهندژ وارد قزوین می‌شود و با بهره برداری از این پروژه ریلی ، سالیانه به طور متوسط ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر سوخت معادل ۲۵۳ میلیارد میلیارد تومان در مصرف سوخت در اقتصاد ملی صرفه جویی می شود .

  |

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان برای جبران زیان شرکت های حمل و نقل ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان برای جبران زیان شرکت های حمل و نقل ریلی

  برای تحقق جهش تولید در حوزه ریلی کشور سازوکارهای تامین مالی آن برنامه ریزی شده تا با استفاده ظرفیت های قانونی ماده ۱۲ رفع موانع تولید ، تبصره های ۱۸ و ۱۹ قانون بودجه ، منابع مالی صندوق توسعه ملی و بازار سرمایه هرگونه سرمایه گذاری در حوزه ریلی کشور جذابیت بیشتری داشته باشد .

  |

  نظرات کاربران