در حال بارگذاری ...
 • امضا قرارداد تولید ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری

  در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور و به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه ، سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای شرکت راه‌آهن تخصیص یافته که مرحله نخست آن در اختیار راه آهن قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن ، قرارداد تولید ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری بین شرکت واگن سازی پارس و شرکت البرز نیرو به امضا رسید .

  سعید رسولی در حاشیه مراسم امضای این قرارداد در گفتگو با خبرنگاران گفت : طبق قراردادی که امروز بین این دو شرکت به امضا رسید قرار است ۱۰ دستگاه لکوموتیو باری در مدت ۱۵ ماه در شرکت واگن سازی پارس اراک برای شرکت البرز نیرو ساخته شود . ارزش این قرارداد حدود ۱۲ میلیون یورو برآورد شده است و در شرایط فعلی با اجرای این قرارداد ، از خروج این میزان ارز از کشور جلوگیری می شود .

  وی اظهار داشت : در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور و به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه ، سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای شرکت راه‌آهن تخصیص یافته که مرحله نخست آن در اختیار راه آهن قرار گرفته است . طبق برنامه ریزی شرکت راه آهن قرار است با استفاده از این منابع امسال ۱۰ هزار واگن مسافری و باری و لکوموتیو در شرکت های داخلی تولید و در اختیار شرکت های حمل ونقل ریلی قرار گیرد .

  گفتنی است هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه سال جاری با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی ، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است .

  رونمایی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی های صنعت حمل ونقل ریلی ایران و جهان و مشارکت در سرمایه گذاری ها، از مهم ترین اهداف هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته است .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  برای آماده سازی فیدر بناب ۱.۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و طبق برنامه ریزی این فیدر در مدت دو ماه آماده عملیات تخلیه و بارگیری شده است و به طور متوسط روزانه ۳۰ واگن باری می تواند در این فیدر تخلیه و یا بارگیری شود .

  |

  تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی

  تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی

  تمام سازه های مورد نیاز این لکوموتیو از جمله طراحی ، ساخت سیستم های کنترل ، ترمز الکترونیک پنوماتیک ، کابین بوژی و تست های استاتیک آن در شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا انجام شده و می تواند تا ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت در خطوط ریلی کشور نسبت به جابجایی بار اقدام کند .

  |

  آغاز به کار واحد ارتباط با دانشگاه در مرکز توسعه ، آموزش و فناوری شرکت راه‌آهن

  آغاز به کار واحد ارتباط با دانشگاه در مرکز توسعه ، آموزش و فناوری شرکت راه‌آهن

  مرکز توسعه ، آموزش و فناوری راه آهن باید در برگزاری دوره های آموزشی اثربخش برای همکاران اهتمام ویژه ای داشته باشد زیرا آموزش ، موتور محرک راه آهن برای دستیابی به اهداف والای سازمانی است ، هنر این مرکز این است که با تربیت نیروی انسانی متخصص و کیفی به ارتقای ایمنی به عنوان ...

  |

  حضور شرکت رجا در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی

  حضور شرکت رجا در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی

  نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی کشور با حمایت وزارتخانه‌های صنعت ، معدن و تجارت و راه و شهرسازی و با همکاری شرکت‌های عضو انجمن صنایع ریلی ایران ، شرکت‌های عضو انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی ، دانشکده فنی و مهندسی راه‌آهن ، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی باری و مسافری و شرکت ...

  |

  نظرات کاربران