در حال بارگذاری ...
 • احداث ۳۰۰ کیلومتر از آزادراه تهران - شمال تا پایان امسال

  اگر قطعه اول احداث شود ، وقت مردم کمتر تلف می‌شود همچنین در نظر داریم تا پایان امسال ۳۰۰ کیلومتر آزادراه دیگر احداث کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان برنامه و بودجه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت در جاده چالوس از مردم عذرخواهی کرد و گفت : متعهد می شوم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال افتتاح شود .

  محمدباقر نوبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد تومان با همکاری بنیاد مستضعفان برای تکمیل قطعه اول آزادراه تهران - شمال در نظر گرفته شده است ، اظهار داشت : ۶۰ کیلومتر از این آزادراه احداث می‌شود که با راه‌اندازی آن ، مسیر تهران تا چالوس به دو ساعت کاهش خواهد یافت .

  وی گفت : اگر قطعه اول احداث شود ، وقت مردم کمتر تلف می‌شود همچنین در نظر داریم تا پایان امسال ۳۰۰ کیلومتر آزادراه دیگر احداث کنیم .

  معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته ادامه داد : امسال نیز در نظر داریم قطعه ریلی میانه - بستان‌آباد راه‌اندازی شود و به دنبال آسایش و امنیت مردم هستیم . از این رو تا پایان امسال قطعه یک آزادراه تهران - شمال به بهره‌برداری می‌رسد .

  وی در پاسخ به این پرسش که چرا علی‌رغم وعده معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر افتتاح قطعه آزادراه تهران - شمال در سال گذشته ، این اتفاق رخ نداد ؟ گفت : به آرشیوهایتان مراجعه کنید و ببینید آیا من چنین قولی داده بودم یا نه ؟ هر وعده‌ای که من دادم مانند اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته محقق شد . من از وعده‌های جهانگیری بی‌خبرم ؛ در حال حاضر نیز وعده می‌دهم و متعهد می‌شوم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال در سال جاری افتتاح شود .

  رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره قطعات دوم و سوم آزادراه تهران شمال ، تصریح کرد : اجازه دهید قطعه یک تکمیل شود ، پس از اتمام قطعه یک ، درباره جزئیات قطعات دوم و سوم نیز توضیح داده خواهد شد.

  نوبخت درباره آزادراه همت - کرج گفت : بخش زیادی از این آزادراه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد با این اقدامات، بار سنگین ترافیک خودروهای عبوری که از مسیر استان البرز و کرج به سایر استان‌ها تردد می‌کنند ، کاهش خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  ضرورت تسریع در اقدامات جانمایی مراکز لجستیک در پهنه‌های مصوب

  ضرورت تسریع در اقدامات جانمایی مراکز لجستیک در پهنه‌های مصوب

  مقرر شد ظرف دو هفته آتی ، مطالعات مشاور شرکت راه‌آهن ، اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان و شرکت سرمایه‌گذار دهکده لجستیک اصفهان با محوریت شرکت راه‌آهن به عنوان سازمان مسئول پهنه اصفهان تجمیع شده و نتیجه به کمیسیون تخصصی ستاد مراکز لجستیک ارائه شود تا در صورت تایید ، برای ...

  |

  پیشرفت فیزیکی ۷۹ درصدی در پروژه چهارخطه تهران - پیشوا

  پیشرفت فیزیکی ۷۹ درصدی در پروژه چهارخطه تهران - پیشوا

  هم اکنون روزانه ۱۰ زوج قطار حومه ای در مسیر تهران - پیشوا - گرمسار با ضریب اشغال ۱۰۰ درصد تردد می‌کنند و با توجه به تقاضای مردم منطقه با تکمیل پروژه ۴ خطه این مسیر ۱۱۴.۵ کیلومتری و تامین ناوگان ، قطار های حومه ای بیشتری در این مسیر سیر کنند .

  |

  نظرات کاربران