در حال بارگذاری ...
 • تکمیل عملیات زیرسازی راه آهن همدان - سنندج تا پایان سال ۱۳۹۹

  همزمان با اجرای روسازی خرید ریل مورد نیاز و انتخاب پیمانکار نیز در دست اقدام است و امسال به پیمان خواهد رفت که امیدواریم اوایل سال آینده اجرای عملیات روسازی مسیر نیز آغاز شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عباس خطیبی در بازدید از راه‌آهن همدان - سنندج گفت :‌ در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و تکمیل این مسیر ‌ریلی برنامه‌ریزی شده است تا عملیات زیرسازی همدان تا سنندج تا پایان سال ۱۳۹۹ تکمیل و به موازات آن عملیات اجرایی ساخت ایستگاه‌های مسیر نیز آغاز شود .

  عباس خطیبی گفت : در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و بهره‌برداری از خط‌آهن تهران - همدان در اردیبهشت ماه سال ۹۶ ، اتصال استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج در طرح راه‌آهن تهران - همدان - سنندج تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد .

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها با اشاره به هدف‌گذاری صورت گرفته توضیح داد : در حال حاضر فاز نهایی عملیات تکمیلی خط‌آهن تهران - همدان و ایستگاه‌های نوبران ، فامنین و همدان در دست اقدام است و عملیات زیرسازی در محدوده همدان تا سنندج به طول ۱۵۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۵۹ درصد در بخش زیرسازی نیز در حال پیگیری است . این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول ۶۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۶۸ درصد در بخش زیرسازی ، قطعه دو به طول ۵۶ کیلومتر با۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر که زیرسازی آن ۱۰۰ درصد تکمیل شده است.

  خطیبی با تاکید بر اهمیت تامین به موقع اعتبارات پروژه در پیشبرد برنامه‌ها اعلام کرد : برنامه‌ریزی شده است تا عملیات زیرسازی این مسیر ریلی تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد و به موازات آن در سالجاری برگزاری مناقصه به منظور ساخت ایستگاه‌های بهار، قروه، دهگلان و سنندج در دستور کار قرار دارد . ظرف چند ماه آینده مناقصه ساخت ایستگاه‌ها برگزار و اواخر امسال نیز ساخت همزمان این چهار ایستگاه آغاز خواهد شد.

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها در خصوص عملیات روسازی مسیر نیز بیان داشت : همزمان با اجرای روسازی خرید ریل مورد نیاز و انتخاب پیمانکار نیز در دست اقدام است و امسال به پیمان خواهد رفت که امیدواریم اوایل سال آینده  اجرای عملیات روسازی مسیر نیز آغاز شود .
  مطالب مرتبط

  تجهیز ۱۰ آزادراه دیگر به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض

  تجهیز ۱۰ آزادراه دیگر به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض

  هم‌اکنون در حال تهیه و ساخت دروازه‌های نصب دوربین و جانمایی محل مناسب نصب دوربین‌ها با شرکت‌های آزادراهی هستیم و به تدریج این ۱۰ آزادراه تا پایان تیرماه به این سیستم مجهز خواهند شد و تا پایان سالجاری نیز کلیه آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک مجهز خواهند شد .

  |

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل آذربایجان شرقی

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل آذربایجان شرقی

  استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد ...

  |

  نظرات کاربران