در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت

  برای بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دفاتر ترانزیت وحمل و نقل بین المللی و حقوقی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیریهای لازم را از مرکز پژوهش های مجلل شورای اسلامی به عمل آورده و نتیجه را به کمیته راهبری گزارش نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت با حضور معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، جمعی  از پیشکسوتان این حوزه و تعدادی از اعضاء انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی جاده ای برگزارشد.

  منوچهر سلمان زاده مدیر کل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت با بیان این مطلب اظهار داشت : در پی ابلاغیه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مبنی بر تشکیل کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای به منظور تحقق اهداف بالا دستی و بهبود فرایندهای موجود و بهبود فضای کسب و کار ، اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت بادبیری دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی برگزار شد .

  وی افزود : در این نشست دو دستور کار بررسی ساز و کار اجرایی نمودن کنوانسیون ADR و همچنین بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بررسی و مقرر شد جهت تعیین تکلیف نحوه تکمیل دفاتر مالی شرکتها و دسترسی به یک استاندارد مشترک فیمابین شرکت های حمل و نقل بین المللی و سازمان امور مالیاتی و همچنین برقراری ارتباط بین مالیات عملکردی و ارزش افزوده ، جلسه مشترک با سازمان امور مالیاتی و تشکلهای صنفی حمل و نقل بین المللی و با محوریت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار و نتیجه آن به کمیته گزارش گردد .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت همچنین بیان کرد : برای بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دفاتر ترانزیت وحمل و نقل بین المللی و حقوقی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیریهای لازم را از مرکز پژوهش های مجلل شورای اسلامی به عمل آورده و نتیجه را به کمیته راهبری گزارش نمایند .

  سلمانزاده افزود : در زمینه بررسی ساز و کار اجرایی نمودن کنوانسیون ADR مقرر شد دفتر آمار ، ایمنی و ترافیک با بازبینی دوره آموزشی حمل مواد خطرناک ویژه رانندگان و تطبیق آنان با آخرین ویرایش کنوانسیون ADR ، اصلاحات لازم را در سرفصلهای آموزشی تهیه و در اختیار مجریان آموزشی قرار دهد .

  شایان ذکر است در همین راستا مقرر شد موضوع تهیه راهنمای تخصصی کاربردی ADR در جلسات منظمی با همکاری انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی ایران گردآوری و همچنین گواهینامه های صادره حمل و نقل کالاهای ADR ، ضمن تطبیق با کنوانسیون ، ترجمه و استاندارد سازی گردد .
  مطالب مرتبط

  تشدید نظارت بر عملکرد مجتمع های خدماتی رفاهی در محورهای مواصلاتی اردبیل

  تشدید نظارت بر عملکرد مجتمع های خدماتی رفاهی در محورهای مواصلاتی اردبیل

  از مجتمع‌ها و تیرپارک ها به صورت دوره‌ای ، متوالی و سرزده با اولویت رعایت موارد بهداشتی ، نظافت نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی و سایر خدمات ارائه شده توسط آنها بازدید صورت گرفته و در جهت رفع نواقص احتمالی تصمیمات لازم اتخاذ می شود .

  |

  اجرای مرحله دوم طرح تن - کیلومتر در استان قم

  اجرای مرحله دوم طرح تن - کیلومتر در استان قم

  در دومین مرحله از اجرای طرح تن بر کیلومتر که از نیمه دوم شهریور ماه سال جاری اجرایی شده است ، نرخ حمل بار در هر تن بر کیلومتر از ۱۰۳۳ ریال به ۱۴۰۰ ریال افزایش یافت .

  |

  نظرات کاربران