در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت

  برای بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دفاتر ترانزیت وحمل و نقل بین المللی و حقوقی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیریهای لازم را از مرکز پژوهش های مجلل شورای اسلامی به عمل آورده و نتیجه را به کمیته راهبری گزارش نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت با حضور معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، جمعی  از پیشکسوتان این حوزه و تعدادی از اعضاء انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی جاده ای برگزارشد.

  منوچهر سلمان زاده مدیر کل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت با بیان این مطلب اظهار داشت : در پی ابلاغیه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مبنی بر تشکیل کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای به منظور تحقق اهداف بالا دستی و بهبود فرایندهای موجود و بهبود فضای کسب و کار ، اولین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل بین المللی و ترانزیت بادبیری دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی برگزار شد .

  وی افزود : در این نشست دو دستور کار بررسی ساز و کار اجرایی نمودن کنوانسیون ADR و همچنین بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بررسی و مقرر شد جهت تعیین تکلیف نحوه تکمیل دفاتر مالی شرکتها و دسترسی به یک استاندارد مشترک فیمابین شرکت های حمل و نقل بین المللی و سازمان امور مالیاتی و همچنین برقراری ارتباط بین مالیات عملکردی و ارزش افزوده ، جلسه مشترک با سازمان امور مالیاتی و تشکلهای صنفی حمل و نقل بین المللی و با محوریت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار و نتیجه آن به کمیته گزارش گردد .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت همچنین بیان کرد : برای بررسی آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دفاتر ترانزیت وحمل و نقل بین المللی و حقوقی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیریهای لازم را از مرکز پژوهش های مجلل شورای اسلامی به عمل آورده و نتیجه را به کمیته راهبری گزارش نمایند .

  سلمانزاده افزود : در زمینه بررسی ساز و کار اجرایی نمودن کنوانسیون ADR مقرر شد دفتر آمار ، ایمنی و ترافیک با بازبینی دوره آموزشی حمل مواد خطرناک ویژه رانندگان و تطبیق آنان با آخرین ویرایش کنوانسیون ADR ، اصلاحات لازم را در سرفصلهای آموزشی تهیه و در اختیار مجریان آموزشی قرار دهد .

  شایان ذکر است در همین راستا مقرر شد موضوع تهیه راهنمای تخصصی کاربردی ADR در جلسات منظمی با همکاری انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی ایران گردآوری و همچنین گواهینامه های صادره حمل و نقل کالاهای ADR ، ضمن تطبیق با کنوانسیون ، ترجمه و استاندارد سازی گردد .
  مطالب مرتبط

  ادامه عملیات تقاطع غیرهمسطح سنجان با انجام تملک های لازم از سوی شهرداری

  ادامه عملیات تقاطع غیرهمسطح سنجان با انجام تملک های لازم از سوی شهرداری

  اعتبار این پروژه که از محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور است در سال ۹۷ به میزان شش و نیم میلیارد تومان بود و با توجه به سفر وزیر راه و شهرسازی مقرر است در سال ۹۸ نیز به همین میزان اعتبار در نظر گرفته شود .

  |

  ساخت گیت‌های خروجی اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه

  ساخت گیت‌های خروجی اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه

  مقرر شد کمیته ای متشکل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، گمرگ ، فرمانداری دشت آزادگان و مرزبانی خوزستان از این پایانه بازدیدی داشته و موضوع بسته شدن درب فرعی پایانه مرزی چذابه پیش از اربعین حسینی را مورد بررسی قرار داده و تصمیم نهایی را به ستاد ابعین استان ابلاغ ...

  |

  نظرات کاربران