در حال بارگذاری ...
 • مشاهده جزئیات عوارض آزادراهی خودروها در سری جدید پیامک‌های ارسال‌شده به رانندگان

  نبود امکان مشاهده جزئیات عوارض آزادراهی خودروها ، به دلیل نبود امکان فنی نیست ، بلکه به خاطر مسائل حریم خصوصی افراد است که نمی‌دانیم آن فرد مالک خودرو هست یا خیر .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یکی از مسائلی که برای مالکان خودرو پس از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض چهار آزادراه «تهران - ساوه» ، «تهران - قم» ، «کرج - قزوین» و «قزوین - زنجان» پیش آمده است ، نبود امکان مشاهده جزئیات عوارض آزادراهی است .

  با سهیل مظلوم ، مدیرعامل شرکت سپندار و مجری پروژه سامانه پرداخت‌های نوین در آزادراه‌ها درباره این موضوع گفتگوی کوتاهی کردیم .

  مظلوم با اشاره به اینکه چون ما نمی‌توانیم متوجه شویم فردی که استعلام عوارضی خودرویی را می‌گیرد ، مالک آن خودرو است یا خیر ، نمی‌توانیم جزئیات عوارض آزادراهی خودروها را در سامانه‌های پرداخت الکترونیکی عوارض قرار دهیم .

  او در این باره توضیح داد : « نبود امکان مشاهده جزئیات عوارض آزادراهی خودروها ، به دلیل نبود امکان فنی نیست ، بلکه به خاطر مسائل حریم خصوصی افراد است که نمی‌دانیم آن فرد مالک خودرو هست یا خیر . »

  البته این در حالی است که با توجه به گفته‌های مدیرعامل شرکت سپندار ، در سری سوم پیامک‌های کلی که برای افراد فرستاده شده است ، امکان مشاهده جزئیات عوارض وجود دارد . مظلوم در این باره می‌گوید : « چون این پیامک‌ها از سامانه پلیس برای افراد فرستاده می‌شود، مطمئن هستیم که آن‌ها مالک خودرو هستند ، به همین خاطر امکان مشاهده جزئیات در سری سوم پیامک‌ها وجود دارد . درواقع لینکی قرار دارد که مالکان خودرو می‌توانند با کلیک روی آن ، جزئیات عوارض آزادراهی خود را مشاهده کنند . »

  همچنین به گفته سهیل مظلوم ، کیوسک‌های اطلاع‌رسانی در راهداری این آزادراه‌ها قرار دارند که مالکان خودرو می‌توانند به‌صورت حضوری در این کیوسک‌ها هم اقدام به پرداخت مبلغ عوارض و هم جزئیات عوارض خود را مشاهده کنند .
  مطالب مرتبط

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  اولین مشکل اخذ عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی، فرهنگ‌سازی است و ضرورت دارد ، پلیس با افراد خاطی برخورد داشته باشد و در کنار جریمه کردن راننده‌های خاطی، نسبت به توقیف خودروهایی که مالکان آنها اهتمامی برای پرداخت عوارض ندارند، اقدام کند.

  |

  پیمایشی شدن عوارض آزادراه برای شهروندان محمدیه و مهرگان

  پیمایشی شدن عوارض آزادراه برای شهروندان محمدیه و مهرگان

  نحوه قرائت سیستم بر حسب پیمایش و میزان عوارض محاسبه شده بدون ضریب تکرار ۴۰۰ تومان می باشد ؛ به این صورت که بر اساس محاسبه سیستم تردد خودرو ، با رد شدن از دوربین اول ۴۰۰ تومان ، بعد از رد شدن از دوربین دوم ۸۰۰ تومان و بعد از رد شدن از دوربین سوم ۱۲۰۰ تومان عوارض اعمال خواهد شد .

  |

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  با رصد رفتار راننده مشخص شد برخی راننده ها با نزدیک شدن به دوربین ، سرعت خود را کاهش می دهند و پس از عبور از دید دوربین سرعت را افزایش می‌دهند ، در این راستا سنجش متوسط سرعت بین دو دوربین در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام رفتار راننده ها در حوزه سرعت بهتر شد .

  |

  تعیین نرخ عوارض آزادراه تهران – شمال

  تعیین نرخ عوارض آزادراه تهران – شمال

  با افتتاح قطعه یک این آزادراه مسیر تردد از جاده فعلی به طول ۹۰ کیلومتر به ۳۲ کیلومتر کاهش خواهد یافت که علاوه بر کاهش حداقل یک ساعت و نیم در زمان سفر ، موجب صرفه‌جویی متوسط حدود ۱۰ لیتری بنزین در روزهای عادی و بیش از ۱۵ لیتری در ایام پر ترافیک به ازای هر سفر – خودرو می‌شود .

  |

  نظرات کاربران