در حال بارگذاری ...
 • نوسازی و بازسازی راه‌های آسیب‌دیده از سیل در طول ۳ سال

  در جریان وقوع سیل سه هزار متر پل آسیب دید که برخی از آنها هم تخریب صددرصدی داشتند . در نهایت به ۸۸ دستگاه از پل‌های کشور در وسعت ۱۰ متر تا ۵۰ متر آسیب وارد شد که برای برقراری ارتباط مجبور به نصب پل‌های فلزی شدیم که هزینه‌های بسیار بالایی را در بر داشتند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای با بیان اینکه طبق آخرین محاسبات چیزی حدود ۳۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه راهی کشور وارد شده است ، گفت : به شرط تخصیص اعتبارات به موقع ، در طول ۳ سال راه‌های آسیب‌دیده را نوسازی و بازسازی می‌کنیم .

  خداداد مقبلی با اشاره به میزان خسارت وارد شده به شبکه راهی کشور پس از وقوع سیل در چند استان اظهار داشت : در جریان وقوع سیل در فروردین ماه و ادامه آن حدود ۱۴ هزار کیلومتر از شبکه راهی کشور دچار آسیب و تخریب شدند . البته هنوز سیل ادامه دارد و در روزهای گذشته هم استان‌های سمنان ، خراسان شمالی و رضوی درگیر سیل شدند . در برخی از این استان‌های سیل‌زده میزان تخریب به صورت صددرصدی بود و در برخی از استان‌ها سیل به شبکه راهی آسیب وارد کرد که نیاز به ترمیم و تعمیر دارند .

  معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری با بیان اینکه به ۱۰ هزار ابنیه فنی آسیب وارد شد ، گفت : در جریان وقوع سیل سه هزار متر پل آسیب دید که برخی از آنها هم تخریب صددرصدی داشتند . در نهایت به ۸۸ دستگاه از پل‌های کشور در وسعت ۱۰ متر تا ۵۰ متر آسیب وارد شد که برای برقراری ارتباط مجبور به نصب پل‌های فلزی شدیم که هزینه‌های بسیار بالایی را در بر داشتند .

  مقبلی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه نوسازی و تعمیر راه‌های آسیب دیده پس از وقوع سیل در حال انجام است ، اظهار داشت : بسیاری از مسیرها نیاز به احداث مجدد دارند. در استان لرستان تخریب‌های قابل توجهی به شبکه راهی وارد شد . در استان‌های خوزستان و گلستان هم شبکه راهی دچار آبگرفتگی شد هر چند که این آبگرفتگی‌ها باعث تخریب نشدند اما پس از فروکش شدن آ‌ب آسفالت جاده‌ها تخریب گسترده‌ای داشتند و باید مجددا احداث شوند . به استان لرستان از نظر طول تخریب شبکه راهی و حجم خسارات بیشترین آسیب وارد شده است همچنین استان‌های خوزستان ، مازندران و گلستان هم به ترتیب بیشترین خسارت را در طول راه‌های خود پس از وقوع سیل متحمل شده‌اند .

  معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری افزود : طبق آخرین محاسبات چیزی حدود ۳۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه راهی کشور وارد شده است که پیشنهاد ما به وزارت کشور این است که ۷۰ درصد این خسارت را امسال در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر نسبت به ترمیم و نوسازی راه‌های استان‌های سیل‌زده اقدام کنیم . همچنین پیشنهاد ما این است که ۲۰ درصد اعتبار برای جبران خسارت‌های وارده را در سال‌ آینده و ۱۰ درصد پایانی را هم در سال ۱۴۰۰ تخصیص و پرداخت کنند تا بتوانیم در طول سه سال راه‌های استان‌های سیل زده را بازسازی و نوسازی کنیم.
  مطالب مرتبط

  توسعه مناسبات ارتباطی و رسانه‌ای میان رادیو و سازمان راهداری

  توسعه مناسبات ارتباطی و رسانه‌ای میان رادیو و سازمان راهداری

  در این دیدار مدیر شبکه رادیویی پیام و آوا ضمن بازدید از مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از نزدیک در جریان اطلاعات و امکانات و سامانه‌های موجود در این مرکز که به امر اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به کاربران و مسافران جاده‌ای می‌پردازد ، قرار گرفت .

  |

  بازدید مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری از پایانه مرزی مهران

  بازدید مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری از پایانه مرزی مهران

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در صدد است امسال زیر ساخت های پایانه مرزی مهران تقویت و محورهای مواصلاتی که به مرز مهران منتهی می شود از لحاظ ترافیکی ، ایمن سازی نموده و زمینه مناسبی برای تردد زائران و تسهیل حمل و نقل فراهم نماید .

  |

  تبیین سیاست های ارتباطی و اطلاع‌رسانی در ادارات کل سازمان راهداری

  تبیین سیاست های ارتباطی و اطلاع‌رسانی در ادارات کل سازمان راهداری

  ارتقای جایگاه روابط‌عمومی صرفاً به امکانات و تجهیزات نشست بلکه در گرو فعالیت هدفمند ، هوشمندی مدیران روابط‌عمومی و در یک کلمه روابط‌عمومی حاضر در میدان و صحنه تمام فعالیت‌های سازمان است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده شهداد – نهبندان و پایانه بار مرکز استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده شهداد – نهبندان و پایانه بار مرکز استان کرمان

  محور شهداد تا نهبندان بیش از ۱۸۰ کیلومتر است و کل محور در منطقه کویری با آب و هوای خشک و تابستان بسیار گرم و سوزان قرار دارد و به دلیل وجود کلوت ها (کوه های شنی دیواره دار) یکی از محور های گردشگری محسوب می شود و سالانه علاقمندان زیادی از داخل و خارج از استان به این منطقه سفر می ...

  |

  نظرات کاربران