در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی دو مسیر ایرتاکسی تا پایان سال جاری

  به طور مثال در حال حاضر فرودگاه‌های کوچک زیادی ساخته‌ایم که کاربری ندارند و می‌توانند به عنوان ایرتاکسی مورد استفاده قرار گیرند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی دو مسیر ایرتاکسی تا پایان امسال خبر داد و گفت : تا پایان اسفندماه چند شرکت ایرتاکسی تاسیس خواهد شد .

  شهرام آدم نژاد در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه هوانوردی عمومی با سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه‌ها و معاون فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت : در کنار هوانوردی تجاری ، به دنبال توسعه هوانوردی عمومی هستیم که در این راستا ساختار و مقررات جدیدی برای راه اندازی ایرتاکسی در سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی تدوین کردیم . صنعت حمل و نقل هوایی تجاری ایران سابقه دیرینه در منطقه دارد اما در بخش هوانوردی عمومی نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم .

  وی با بیان اینکه ایرتاکسی مهمترین خروجی هوانوردی عمومی است ، افزود : در نظر داریم با کاهش برخی هزینه‌ها به صنعت هوانوردی عمومی توجه کنیم .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : برای این منظور ، ساختار و مقررات ویژه هوانوردی عمومی به عنوان بخشی از فعالیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها را تدوین و ایجاد کرده‌ایم و این دو دستگاه برای توسعه هوانوردی عمومی همکاری می‌کنند . به طور مثال در حال حاضر فرودگاه‌های کوچک زیادی ساخته‌ایم که کاربری ندارند و می‌توانند به عنوان ایرتاکسی مورد استفاده قرار گیرند .

  آدم‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر هزینه ناوبری فرودگاهی در بخش هوانوردی عمومی و ایرتاکسی ، معادل هزینه هوانوردی تجاری است ، گفت : این هزینه‌ها امکان پیشرفت هوانوردی عمومی را سلب می‌کند که در این زمینه باید نسبت به کاهش هزینه‌های فرودگاهی اقدام کنیم . تا پایان امسال چند شرکت ایرتاکسی راه‌اندازی خواهد شد و دو مسیر اصلی ایرتاکسی نیز ایجاد می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تبلیغات انجام تور و اعزام توریست به کشور ترکیه صحت ندارد

  تبلیغات انجام تور و اعزام توریست به کشور ترکیه صحت ندارد

  در صورت مشاهده هرگونه فروش بلیتی که توسط مراکز فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی و چه مراکز فروش بلیت الکترونیکی که صندلی پروازی برای آن در نظر گرفته نشده را به سازمان هواپیمایی کشوری جهت برخورد با آنها معرفی کنند .

  |

  برنامه ریزی برای توسعه فرودگاه رامسر از ۱۸ سال پیش

  برنامه ریزی برای توسعه فرودگاه رامسر از ۱۸ سال پیش

  صنعت هوانوردی عمومی می تواند در تمام عرصه های اقتصادی ، اجتماعی ، بهداشت و درمان و آموزش عالی و دانشگاهی ، کشاورزی و جنگل بانی ، دیده بانی و پایش محیطی و تاسیسات اساسی کشور نقش موثری ایفا کند .

  |

  انتخاب مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به عنوان عضو شورای عالی هواپیمایی کشوری

  انتخاب مدیرعامل شرکت فرودگاه ها به عنوان عضو شورای عالی هواپیمایی کشوری

  این شورا وظیفه مطالعه و اظهار نظر در مسایل مربوط به هواپیمایی کشوری ، اظهار نظر راجع به صدور پروانه بهره برداری هوایی یا الغا یا توقیف موقت یا محدود ساختن اختیارات مندرج در پروانه ، تعیین و تصویب نرخ حمل و نقل هوایی مسافر و بار و اظهار نظر راجع به لوایح قانونی مربوط به ...

  |

  نظرات کاربران