در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی دو مسیر ایرتاکسی تا پایان سال جاری

  به طور مثال در حال حاضر فرودگاه‌های کوچک زیادی ساخته‌ایم که کاربری ندارند و می‌توانند به عنوان ایرتاکسی مورد استفاده قرار گیرند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی دو مسیر ایرتاکسی تا پایان امسال خبر داد و گفت : تا پایان اسفندماه چند شرکت ایرتاکسی تاسیس خواهد شد .

  شهرام آدم نژاد در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه هوانوردی عمومی با سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه‌ها و معاون فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت : در کنار هوانوردی تجاری ، به دنبال توسعه هوانوردی عمومی هستیم که در این راستا ساختار و مقررات جدیدی برای راه اندازی ایرتاکسی در سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی تدوین کردیم . صنعت حمل و نقل هوایی تجاری ایران سابقه دیرینه در منطقه دارد اما در بخش هوانوردی عمومی نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم .

  وی با بیان اینکه ایرتاکسی مهمترین خروجی هوانوردی عمومی است ، افزود : در نظر داریم با کاهش برخی هزینه‌ها به صنعت هوانوردی عمومی توجه کنیم .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : برای این منظور ، ساختار و مقررات ویژه هوانوردی عمومی به عنوان بخشی از فعالیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها را تدوین و ایجاد کرده‌ایم و این دو دستگاه برای توسعه هوانوردی عمومی همکاری می‌کنند . به طور مثال در حال حاضر فرودگاه‌های کوچک زیادی ساخته‌ایم که کاربری ندارند و می‌توانند به عنوان ایرتاکسی مورد استفاده قرار گیرند .

  آدم‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر هزینه ناوبری فرودگاهی در بخش هوانوردی عمومی و ایرتاکسی ، معادل هزینه هوانوردی تجاری است ، گفت : این هزینه‌ها امکان پیشرفت هوانوردی عمومی را سلب می‌کند که در این زمینه باید نسبت به کاهش هزینه‌های فرودگاهی اقدام کنیم . تا پایان امسال چند شرکت ایرتاکسی راه‌اندازی خواهد شد و دو مسیر اصلی ایرتاکسی نیز ایجاد می‌شود .
  مطالب مرتبط

  بازگشت ۱۳۵۲۴ زائر حج تمتع تا ۲۹ مردادماه

  بازگشت ۱۳۵۲۴ زائر حج تمتع تا ۲۹ مردادماه

  بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان وقت امروز سه شنبه ۲۹ مرداد قرار است ۱۱ پرواز از مکه مکرمه به مقاصد ساری ، اهواز ، بندرعباس و زاهدان انجام شود .

  |

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  مقرر شد کشتی‌های مسافری گردشگری و تفریحی بین بنادر دریای خزر راه اندازی شوند که ما نیز با پیش‌بینی این اتفاق ، برنامه‌ از قبل تهیه شده خد را ارائه کردیم. همچنین طرف روسیه آمادگی خود را برای راه ‌اندازی اولین کشتی بزرگ گردشگری خود به نام «پتر کبیر» در آب‌های دریای خزر اعلام ...

  |

  نظرات کاربران