در حال بارگذاری ...
 • انجام موفقیت آمیز تست‌های تاکسی پرنده لیلیوم جت در شهر مونیخ آلمان

  این تاکسی هوایی در آسمان بسیار آرام بوده و سروصدای بسیار کمی تولید می‌کنند . همچنین حداکثر سرعت آن‌ها ۳۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تست‌های نخستین تاکسی پرنده به نام لیلیوم جت با موفقیت در شهر مونیخ آلمان انجام شد . این تاکسی هوایی با برخورداری از ۳۶ موتور جت الکتریکی می‌تواند به آرامی از زمین بلند شده و پرواز کند .

  تست‌های اولین مدل پیش‌تولید تاکسی پرنده الکتریکی لیلیوم جت در آلمان با موفقیت انجام شد . این تاکسی پرنده الکتریکی دارای ظرفیت ۵ نفر است و حدود ۱.۵ تن وزن دارد . در طول آزمایش مراحل برخاستن از زمین و پرواز آن در آسمان هیچ مشکلی مشاهده نشده است . شرکت سازنده این تاکسی پرنده قصد دارد این وسیله نقلیه هوایی را برای انجام مانورهای سخت در آسمان آماده کند .

  جزئیات تاکسی پرنده

  این تاکسی‌های پرنده از ۳۶ موتور جت الکتریکی در بال‌های خود بهره می‌برند و تا سال ۲۰۲۵ در حداقل ۲ شهر آلمان قابل استفاده تجاری خواهند بود . این تاکسی هوایی در آسمان بسیار آرام بوده و سروصدای بسیار کمی تولید می‌کنند . همچنین حداکثر سرعت آن‌ها ۳۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود .

  بنیان‌گذار شرکت تولیدکننده تاکسی‌های پرنده در خصوص این پروژه عنوان کرد : ساخت تاکسی پرنده لیلیوم جت هزینه‌های کمتری نسبت به بالگردها به همراه خواهد داشت ؛ چرا که در ساخت آن‌ها از هیچ‌گونه سیستم مکانیکی استفاده نکرده‌ایم و مصرف انرژی این وسایل نقلیه فقط یک‌دهم بالگردها است .

  ما این تاکسی‌های پرنده را فقط به شرکت‌های بزرگ و اشخاص ثروتمند عرضه نمی‌کنیم ، بلکه هدف ما فراگیر شدن این نوع از وسایل نقلیه است تا تمامی شهرها بتوانند زمان و هزینه رفت‌وآمدها را کاهش دهند . همچنین این تاکسی های پرنده طی ۱۰ سال آینده به صورت کاملا خودران به بازار عرضه خواهند شد .

  •  
  مطالب مرتبط

  فراهم بودن زیرساخت ها برای راه اندازی هوانوردی عمومی و تاکسی هوایی

  فراهم بودن زیرساخت ها برای راه اندازی هوانوردی عمومی و تاکسی هوایی

  تاکسی هوایی در دنیا بحث تازه ای نیست و در کشورهای مختلف به صورت بالگرد ، هواپیمای ملخی و هواپیمای جت استفاده می شود . بیشترین تاکسی های هوایی فعال در دنیا هواپیماهای ملخی، سپس هواپیماهای جت و بعد بالگردها هستند .

  |

  انتشار تصویر جدیدی از تاکسی پرنده ایرباس

  انتشار تصویر جدیدی از تاکسی پرنده ایرباس

  تاکسی پرنده آلفا دو شرکت ایرباس نسل جدید تاکسی هوایی خودران محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته‌ای بهره می‌برد که قادر است موانعی که در هوا وجود دارند را شناسایی کرده و از نزدیک شدن به آن‌ها خودداری کند .

  |

  تکمیل و بهره‎برداری از سه پروژه زیرساختی فرودگاه سردار جنگل رشت در ابتدای سال ۹۸

  تکمیل و بهره‎برداری از سه پروژه زیرساختی فرودگاه سردار جنگل رشت در ابتدای سال ۹۸

  از آنجایی‎که شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران به صورت درآمد-هزینه‎ای اداره می‎شود و با وجود محدودیت منابع مالی این شرکت در ۱۰ سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‎گذاری در جهت توسعه و بهسازی این فرودگاه کرده است ، می‎طلبد دولت و نمایندگان محترم استان گیلان در ...

  |

  نظرات کاربران