در حال بارگذاری ...
 • ستاد ایمنی حمل و نقل کشور در کلیه شقوق حمل و نقل و ناوگان فعالیت خواهد داشت

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، شهرام آدم نژاد در مراسم امضای تفاهم نامه با مرکز همکاری ها و تحول ریاست جمهوری عنوان کرد که آئین نامه ستاد ایمنی حمل و نقل کشور در حال اتمام است و این مرکز در کلیه شقوق حمل و نقل و خودرو نظارت و توصیه های خود را عملی خواهد کرد .

   

   

   

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی از نظر ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار بوده و بویژه در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی دنبال می‌شود .

  |

  با توجه به الکترونیکی شدن فرآیند صدور بارنامه ، امکان نظارت بیشتر بر روند حمل کالا و جلوگیری از فرار بار فراهم‌ شده است .

  |

  با توجه به متصل بودن تمامی مراکز به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) نتایج حاصل از تست خودروها رصد شده و در صورت عدم وجود مشکل گواهی معاینه فنی صادرمی‌شود و با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت وضعیت ، خودروهایی که فاقد معاینه فنی ...

  |

  در حال حاضر زیرساخت‌های ترانزیتی کشور ظرفیت عبور ۲۰ میلیون تن کالا را دارند اما در صورت توسعه آنها و اتصال به کشورهای منطقه ، تا ۵۰ میلیون تن نیز امکان ترانزیت کالا وجود دارد .

  |

  استفاده ‌نکردن از کلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به ضربه به سر و گردن و فوت شده و گاهی اوقات درمان مصدومان نیز هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارد که فرهنگ‌سازی رانندگی ایمن و استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند از صدمات و خسارت تا حد زیادی جلوگیری کند .

  |

  نظرات کاربران