در حال بارگذاری ...
 • پیام تبریک مدیرعامل راه آهن به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  روابط عمومی علی رغم انجام ماموریت‌های ذاتی و درون زای خود ، در کنار اقدامات و اقتدار عملیاتی شرکت ، با ارائه گزارش عملکرد و پاسخ و نقطه نظرات هر مجموعه و بیان نقطه نظرات و دیدگاه ذینفعان نسبت به شرکت ، موجب انگیزش و ارتقای روحیه تلاشگران صنعت ریلی به سوی کارآمدی بیشتر خواهد شد .

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ۲۷ اردیبهشت ماه که روز روابط عمومی و ارتباطات نام نهاده شده صرفا متعلق به شاغلین یک حرفه نیست بلکه این روز در واقع متعلق به تمام کسانی است که اخلاق حسنه دارند و خداوند نعمت پرسشگری و پاسخگویی را به آنان عطا کرده است .

  این روز بهانه‌ایی‌ست که به یاد بیاوریم پیشرفت و توسعه یک جامعه بیش از همه در گرو سازوکارهایی چون توزیع عادلانه اطلاعات ، روشن گری افکار عمومی، مردم مداری و احترام به حقوق انسان‌ها به منظور افزایش سطح مشارکت عمومی و پاسخگو بودن و شفافیت در انجام امور به منظور برقراری سلامت اداری و ایجاد نشاط و انگیزه در مخاطبان از طریق توسعه مشارکت ذینفعان است که بدون شک ماموریت انجام این مهم در هر مجموعه جزء وظایف اصلی روابط عمومی‌ها است که با به خدمت گرفتن انواع روشهای هنرمندانه ، به عنوان قلب تپنده سازمانها و شرکتها و دستگاه‌ها نقش مهمی در ایجاد امکان ارزیابی قدرت وضعف سازمان‌ها و پاسخ دهی به افکار عمومی و برقراری ارتباطات دوسویه درون و برون سازمانی ایفا می‌کنند . لذا روابط عمومی نه به عنوان یک نهاد تشریفاتی و اجرایی بلکه به عنوان بازوی توانمند مشورتی و مدیریتی و عنصری مهم در ارتقا و پیشرفت هر سازمان، جایگاه ویژه ای دارد.

  در راه آهن علاوه بر مطالب پیش گرفته شده ارتباطات معنای عمیق و گسترده تری نیز دارد زیرا انتقال پیام و اطلاعات میان دو یا چند نقطه با فاصله کم تا زیاد در قالب سیگنال‌ها ، یکی از ارکان مهم در سیر و حرکت قطارهاست که نقش عمده و اساسی در ارتقاء ایمنی سیر و حرکت قطارها دارد ، این مهم با رشد تصاعدی حجم داده‌ها و اطلاعات در راه آهن هر روزه بیش از پیش اهمیت می‌یابد .

  نقش روابط عمومی و اطلاع رسانی به عنوان پل ارتباطی دوسویه شرکت و افکار عمومی و سیاست گذاران جامعه و همچنین ارتباط دوسویه مدیران و کارکنان هر مجموعه بسیار حساس و اساسی است . محتوا و محصول عینی روابط عمومی کمک به ایجاد و توسعه اعتماد و اطمینان بخشی اقناعی در خصوص عملکرد و راهبردهای شرکت برای افکار عمومی و اثرپذیری در تصمیم گیری‌های کلان در مسیر توسعه صنعت ریلی کشور است . روابط عمومی علی رغم انجام ماموریت‌های ذاتی و درون زای خود ، در کنار اقدامات و اقتدار عملیاتی شرکت ، با ارائه گزارش عملکرد و پاسخ و نقطه نظرات هر مجموعه و بیان نقطه نظرات و دیدگاه ذینفعان نسبت به شرکت ، موجب انگیزش و ارتقای روحیه تلاشگران صنعت ریلی به سوی کارآمدی بیشتر خواهد شد .

  یک قرن مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و اخلاق مداری خانواده بزرگ راه آهن بیانگر ریشه دار بودن روابط عمومی و اخلاق پسندیده در میان کارکنان راه آهن است که همچنان در حفظ و استمرار آن ، کوشا هستند . لذا این روز را مغتنم شمرده و به همه فعالان عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی در صنعت ریلی به ویژه همکاران ارزشمندم در حوزه روابط عمومی ، امور بین الملل و علائم و ارتباطات صمیمانه تبریک و تهنیت گفته و توفیق روزافزون همگان را از خداوند متعال خواستارم .

   

  سعید رسولی

  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
  مطالب مرتبط

  احداث ۵۹ کیلومتر خط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی طی سال جاری

  احداث ۵۹ کیلومتر خط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی طی سال جاری

  برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند ، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی گرفته ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز ، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود .

  |

  فراخوان ارسال مقاله به هفتمین کنفرانس جهانی ایستگاه‌های آینده

  فراخوان ارسال مقاله به هفتمین کنفرانس جهانی ایستگاه‌های آینده

  اتحادیه بین المللی راه آهن ها فرصت ارائه چکیده مقالات را تا پایان ماه جولای ۲۰۱۹ ( ۱۰ مرداد ماه سال ۹۸) تعیین کرده و فهرست مقالات پذیرفته شده از سوی UIC تا پایان ماه آگوست ۲۰۱۹ (اواسط شهریورماه سال ۹۸) اعلام شده و پذیرفته شدگان می‌بایست تا چهارم اکتبر ۲۰۱۹ نسبت به ارسال مقالات ...

  |

  کاهش وابستگی به خارج و توسعه صنعت حمل و نقل ریلی در دستور کار راه‌آهن

  کاهش وابستگی به خارج و توسعه صنعت حمل و نقل ریلی در دستور کار راه‌آهن

  ارتقا بهره‌وری شبکه و ناوگان ریلی به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت موجود ، اتصال مراکز عمده بار به ریل ، شبکه ریلی طبق یک برنامه زمان بندی چند ساله و حمایت از تولید داخل در افزایش ناوگان باری و مسافری از اولویت‌های شرکت راه‌آهن در سال جاری است .

  |

  نظرات کاربران