در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات وارسی پروازی سامانه های کمک ناوبری فرودگاه های سیستان و بلوچستان

  با راه‌اندازی سامانه‌های ذکر شده ضمن افزایش تعداد طرح‌های پروازی و ایمنی پروازها ، زمان اجرای طرح‌های پروازی٬ تاخیر و کنسلی پروازها به‌دلیل کاهش دید ، کاهش خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وارسی پروازی سامانه کمک ناوبری (ILS/DME &VOR/DME) فرودگاه های زاهدان ، زابل و ایرانشهر توسط هواپیمای فلایت چک شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با موفقیت انجام شد .

  مراحل وارسی پروازی سامانه کمک ناوبری (ILS/DME) فرودگاه بین المللی زاهدان و (VOR/DME) فرودگاه زابل و فرودگاه ایرانشهر توسط هواپیمای فلایت چک شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با موفقیت انجام شد .

  این عملیات با تلاش و همکاری گروه وارسی پرواز و خدمات هوایی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و متخصصان اداره ارتباطات و ناوبری هوایی و نیز متخصصان اداره مراقبت پرواز اداره کل فرودگاه‎های استان سیستان و بلوچستان انجام و پس از عملیاتی شدن این دستگاه ها و اطمینان از عملکرد صحیح آنها و انطباق با استانداردهای بین المللی ، کارکرد دستگاه ها را تایید کردند .

  یادآور می شود ؛ با راه‌اندازی سامانه‌های ذکر شده ضمن افزایش تعداد طرح‌های پروازی و ایمنی پروازها ، زمان اجرای طرح‌های پروازی٬ تاخیر و کنسلی پروازها به‌دلیل کاهش دید ، کاهش خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  تهیه سیستم های نوین مخابراتی فرودگاه ها در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  تهیه سیستم های نوین مخابراتی فرودگاه ها در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  اهمیت حوزه های اطلاعات هوانوردی و مخابرات بر متخصصان صنعت هوانوردی پوشیده نیست . با توجه به رویکرد ایکائو در انتقال از سرویس های ناوبری سنتی به سرویس های ناوبری مبتنی بر عملکرد ، لزوم ایجاد زیرساخت های ارتباطی و سیستم های نوین در این حوزه اجتناب ناپذیر است .

  |

  برنامه ریزی برای بهره برداری سامانه پذیرش اشتراکی مسافر در فرودگاه های کشور

  برنامه ریزی برای بهره برداری سامانه پذیرش اشتراکی مسافر در فرودگاه های کشور

  سال گذشته سامانه ۱۹۹ را برای اطلاع رسانی به مسافران در ۱۷ فرودگاه از جمله فرودگاه های یزد ، بندرعباس ، بوشهر ، ارومیه ، همدان ، بیرجند ، سنندج ، بجنورد ، ایلام ، شهرکرد و اراک راه اندازی کردیم . امسال نیز برای تجهیز چهار فرودگاه دیگر به این سامانه برنامه ریزی شده است .

  |

  نظرات کاربران