در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب در جنوب کرمان

  این کارخانه اولین کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب می باشد که با هزینه ای حدود ۶۰ میلیارد ریال راه اندازی و در روز ۱۵۰ تن آسفالت تولید خواهد داشت . این کارخانه توسط بخش خصوصی و با حمایت های دولتی احداث و با اشتغال ۶۰ نفر موردبهره برداری قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان و جمعی از مسئولین محلی کارخانه آسفالت افتتاح و آسفالت پروژه راه فاریاب – ارزوئیه آغاز شد .

  محمد ساردویی با بیان این مطلب اظهار داشت : طول کل محور مورد نظر از شهرستان فاریاب تا محل اتصال به شهرستان ارزوئیه حدود ۵۳ کیلومتر است که تقریبا کل مسیر آن کوهستانی و در مسیر آن معدن طلای زرترشت اهمیت این مسیر را دو چندان کرده است .

  مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان افزود : این مسیر به دو قطعه تقسیم شده است ، که قطعه اول فاریاب به روستای زهمکان به طول ۳۳ کیلو متر که ۶ کیلو متر آن آسفالت شده و ۱۲ کیلومتر آن آماده آسفالت می باشد و ۱۰ کیلومتر آن در حال خاکبرداری و اقدامات بعدی است . قطعه دوم محور زهمکان به ارزوئیه می باشد که تا روستای سرنی ۵/۵ کیلومترآماده آسفالت ۵/۳ کیلومتر آن در دست اجرا و ۱۱ کیلومتر از آن باقی مانده است .

  وی همچنین در مورد کارخانه آسفالت فاریاب گفت : این کارخانه اولین کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب می باشد که با هزینه ای حدود ۶۰ میلیارد ریال راه اندازی و در روز ۱۵۰ تن آسفالت تولید خواهد داشت . این کارخانه توسط بخش خصوصی و با حمایت های دولتی احداث و با اشتغال ۶۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفته است .

  نیاز ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه راه فاریاب – زهمکان

  ساردویی اضافه کرد : برای اجرای این پروژه علاوه بر هزینه ۲۰۰ میلیارد ریالی که تاکنون انجام شده ، اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است که انشاالله با تامین آن بتوانیم  هر چه سریعتر پروژه را به بهره برداری برسانیم . با توجه به طبیعت زیبای منطقه،کوهستانی بودن مسیر و وجود معادن غنی به ویژه معدن طلای زرترشت می توان امیدوار بود که در آینده ای نزدیک این مسیر باعث رونق اشتغال ، جذب گردشگرو جلو گیری از مهاجرت ساکنین منطقه شود .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران