در حال بارگذاری ...
 • نصب دوربین های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه های کشور بر روی دکل های مخابرات

  مرکز مدیریت راه های استان همدان در یک دوره ۴ ساله نسبت به ایجاد یک شبکه ارتباطی مستقل رادیویی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری استان اقدام کرده و هم اکنون اطلاعات تمامی دوربین های نظارتی توسط این شبکه دریافت می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ایجاد نخستین شبکه رادیویی مستقل استانی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری در استان خبر داد .

  مصطفی پناهنده در گفتگویی با اشاره به اینکه بیشتر دوربین های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه های کشور بر روی دکل های BTS مخابرات نصب می شود ، اظهار داشت : در این روش علاوه بر اخذ هزینه بالا توسط مخابرات ، دارای مشکلاتی از قبیل فاصله زیاد دکل BTS از جاده و عدم ثبت تصاویر مناسب ، عدم تأمین و پشتیبانی برق اضطراری سامانه توسط دکل های BTS ، وابستگی کامل سامانه به شبکه مخابرات ، عدم رفع به موقع مشکلات ارتباطی توسط عوامل مخابرات و ... است که نمی توان از دوربین های نظارتی استفاده بهینه کرد .

  وی افزود : به همین منظور مرکز مدیریت راه های استان همدان در یک دوره ۴ ساله نسبت به ایجاد یک شبکه ارتباطی مستقل رادیویی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری استان اقدام کرده و هم اکنون اطلاعات تمامی دوربین های نظارتی توسط این شبکه دریافت می شود .

  پناهنده ادامه داد : در این روش ابتدا توپولوژی شبکه با توجه به مکان های مهم برای نصب دوربین (محورهای پرتردد ، گردنه های برف گیر ، نقاط حادثه خیز و ...) و همچنین وضعیت توپوگرافی استان ترسیم و طراحی می شود و محل دکل های اصلی و تکرار کننده افزون بر ۱۰ دکل مشخص شده و سپس با استفاده از امکانات موجود از قبیل دکل های راهدارخانه ها ، منوپل ، ایستگاه های امداد نجات و اورژانس ، پاسگاه های پلیس راه ، بیلبوردهای تبلیغاتی سازمان و دوربین های نظارتی و رادیو مربوطه بر روی آن نصب شده و از طریق شبکه دکل های تکرار شونده اطلاعات دوربین های نظارتی به مرکز مدیریت راه های استان منتقل می شود .

  مدیرکل راهداری استان همدان یادآور شد : از امتیازات این روش می توان به ایجاد شبکه کاملا مستقل درون سازمانی ، امکان استفاده انتقال اطلاعات دیگر بر روی این شبکه با پهنای باند ۱۰ مگابایت ، نزدیکی دکل ها به جاده و ثبت تصاویر مناسب تر ، تأمین برق پشتیبانی با نصب UPS مناسب همراه با پایداری شبکه ، هزینه پشتیبانی کمتر و ... اشاره کرد .

  گفتنی است ، هم اکنون در استان همدان ۲۳ دوربین نظارتی و تصویری در محورهای مواصلاتی فعالیت می کنند .
  مطالب مرتبط

  ایمن‌سازی جاده‌ها اولویت اصلی کار راهداران

  ایمن‌سازی جاده‌ها اولویت اصلی کار راهداران

  راهداران فرشتگان نجات جاده ها هستند ، انسانهایی بی ریا و مخلص که در جهت آسایش و رفاه هموطنان خود از هیچ کوشش و تلاش دریغ نمی کنند لذا وظیفه مسئولین این بخش است که بتوانند با راهکار ها و برنامه های کاری منعکس کننده بخش کوچکی از زحمات شبانه روزی این عزیزان و قدردان آنان باشند .

  |

  افزایش سطح خدمت رسانی در پایانه های مرزی برای ایام اربعین حسینی

  افزایش سطح خدمت رسانی در پایانه های مرزی برای ایام اربعین حسینی

  پیگیری رفع مشکلات آب شرب ، ساماندهی مسائل بهداشتی زائرین ، تکمیل ایست اختیاری ، پوشش کامل روشنایی ‌‌‌‌‌‌‌پایانه و محوطه ، ساماندهی پارکینگ اتوبوس های بین شهری ، راه اندازی و بهسازی تأسیسات مورد نیاز ، خرید و نصب کانکس های سرویس های بهداشتی و سرویس کلیه تأسیسات پایانه از ...

  |

  لزوم بهره گیری از روش های ارتباطی مختلف برای ارتباط موثر با کاربران جاده ای

  لزوم بهره گیری از روش های ارتباطی مختلف برای ارتباط موثر با کاربران جاده ای

  بر اساس آمار مهم ترین عامل بروز سوانح جاده ای عامل انسانی است و بر این اساس بررسی رفتارهای پرخطر برخی رانندگان و یافتن روش اصلاح آن در بهبود عملکرد رانندگان در کاهش تصادفات و افزایش سلامت جامعه تاثیرگذار است .

  |

  نظرات کاربران