در حال بارگذاری ...
 • نصب دوربین های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه های کشور بر روی دکل های مخابرات

  مرکز مدیریت راه های استان همدان در یک دوره ۴ ساله نسبت به ایجاد یک شبکه ارتباطی مستقل رادیویی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری استان اقدام کرده و هم اکنون اطلاعات تمامی دوربین های نظارتی توسط این شبکه دریافت می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ایجاد نخستین شبکه رادیویی مستقل استانی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری در استان خبر داد .

  مصطفی پناهنده در گفتگویی با اشاره به اینکه بیشتر دوربین های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه های کشور بر روی دکل های BTS مخابرات نصب می شود ، اظهار داشت : در این روش علاوه بر اخذ هزینه بالا توسط مخابرات ، دارای مشکلاتی از قبیل فاصله زیاد دکل BTS از جاده و عدم ثبت تصاویر مناسب ، عدم تأمین و پشتیبانی برق اضطراری سامانه توسط دکل های BTS ، وابستگی کامل سامانه به شبکه مخابرات ، عدم رفع به موقع مشکلات ارتباطی توسط عوامل مخابرات و ... است که نمی توان از دوربین های نظارتی استفاده بهینه کرد .

  وی افزود : به همین منظور مرکز مدیریت راه های استان همدان در یک دوره ۴ ساله نسبت به ایجاد یک شبکه ارتباطی مستقل رادیویی برای انتقال اطلاعات دوربین های نظارت تصویری استان اقدام کرده و هم اکنون اطلاعات تمامی دوربین های نظارتی توسط این شبکه دریافت می شود .

  پناهنده ادامه داد : در این روش ابتدا توپولوژی شبکه با توجه به مکان های مهم برای نصب دوربین (محورهای پرتردد ، گردنه های برف گیر ، نقاط حادثه خیز و ...) و همچنین وضعیت توپوگرافی استان ترسیم و طراحی می شود و محل دکل های اصلی و تکرار کننده افزون بر ۱۰ دکل مشخص شده و سپس با استفاده از امکانات موجود از قبیل دکل های راهدارخانه ها ، منوپل ، ایستگاه های امداد نجات و اورژانس ، پاسگاه های پلیس راه ، بیلبوردهای تبلیغاتی سازمان و دوربین های نظارتی و رادیو مربوطه بر روی آن نصب شده و از طریق شبکه دکل های تکرار شونده اطلاعات دوربین های نظارتی به مرکز مدیریت راه های استان منتقل می شود .

  مدیرکل راهداری استان همدان یادآور شد : از امتیازات این روش می توان به ایجاد شبکه کاملا مستقل درون سازمانی ، امکان استفاده انتقال اطلاعات دیگر بر روی این شبکه با پهنای باند ۱۰ مگابایت ، نزدیکی دکل ها به جاده و ثبت تصاویر مناسب تر ، تأمین برق پشتیبانی با نصب UPS مناسب همراه با پایداری شبکه ، هزینه پشتیبانی کمتر و ... اشاره کرد .

  گفتنی است ، هم اکنون در استان همدان ۲۳ دوربین نظارتی و تصویری در محورهای مواصلاتی فعالیت می کنند .
  مطالب مرتبط

  پاسخگویی مدیرکل راهداری استان کرمان به مراجعان در پایانه بار کرمان

  پاسخگویی مدیرکل راهداری استان کرمان به مراجعان در پایانه بار کرمان

  هرگونه تضعییع حقی که شرکت های حمل و نقلی نسبت به رانندگان داشته باشند نیز سریعا در کمیسیون های ماده ۱۲ مطرح و رسیدگی می شود به طوری که در سال گذشته ۳۳۵ جلسه کمیسیون رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل بار و مسافر برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد .

  |

  تقدیر رئیس سازمان راهداری از اداره کل راهداری هرمزگان به دلیل کاهش تصادفات جاده‌ای

  تقدیر رئیس سازمان راهداری از اداره کل راهداری هرمزگان به دلیل کاهش تصادفات جاده‌ای

  امید است با تداوم این امر و در همکاری و تعامل باسایر دستگاه های مسئول در این حوزه به ویزه استفاده از ظرفیت های کمیسیون اجرایی ایمنی استان روند کاهشی تلفات حوادث رانندگی در سال‌های آتی نیز استمرار یابد .

  |

  انجام روکش آسفالت محورهای استان همدان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال

  انجام روکش آسفالت محورهای استان همدان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال

  عملیات لکه گیری محورهای ارتباطی استان با ۳ هزار تن آسفالت نیز در دستور کار است که به زودی انجام می شود . تعریض و بهسازی محور سد اکباتان و تعریض راه روستایی عبدالرحیم در قهاوند نیز از جمله اقدامات در دستور کار است .

  |

  رسیدگی به تخلفات ۴۵ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر در استان سمنان

  رسیدگی به تخلفات ۴۵ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر در استان سمنان

  عمده تخلفات شرکتهای حمل و نقل کالا شامل مغایرت مندرجات بارنامه ، دریافت کمیسیون اضافی ، عدم رعایت مقررات در تهیه و تنظیم بارنامه ، و تخلفات شرکتهای حمل و نقل مسافر شامل : برخوردهای نامناسب رانندگان ، عدم رعایت مقررات در صدور صورت وضعیت وغیره بوده است .

  |

  نظرات کاربران