در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین جزئیات اجرای طرح پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی

  برای خودروهای پلاک‌های‌ عمومی و پلاک‌های معلولان و جانبازان ، هنوز تصمیم خاصی اتخاذ نشده است . البته این پلاک‌ها در صورت عبور از آزادراه ثبت شده‌اند ، اما هنوز ‌به آنها پیامک پرداخت نداده‌ایم تا موضوع پلاک آنها هم در مورد پرداخت عوارض تعیین تکلیف شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ‌معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت : به تازگی وزیر راه موافقت کرده است که تاکسی‌‌‌های حومه‌ای که در اطراف شهرها تردد دارند ، معافیت پرداخت عوارض آزادراهی داشته باشند ، همچنین برای عبور‌های بیش از ۴۰ بار در ماه تخفیف ۲۰ درصدی داریم .

  محمد حسین میر شفیعی درباره آخرین جزئیات اجرای طرح پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی بدون توقف ، اظهار داشت : تلاش کرده‌ایم ‌ابزارهای الکترونیکی مختلف برای همه نوع کاربر‌ در بخش پرداخت الکترونیکی عوارض داشته باشیم تا کاربران با مشکل مواجه نشوند . به هر حال ‌سیستم پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی باید پوشش همگانی داشته باشد و افرادی هم که تلفن همراه هوشمند ندارند ، دچار مشکل نشوند‌ .

  تخفیف ۲۰ درصدی برای عبور‌های بیش از ۴۰ بار در ماه

  وی بیان کرد: به تازگی مصوب شده است که خودرو‌هایی که ماهانه بیش از ۴۰ بار در یک‌ مسیر آزادراهی تردد دارند ، مشمول تخفیف ۲۰ درصدی عوارض آزادراهی می‌شوند .

  ‌معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل  ادامه داد : عبور مکرر خودروها ‌در سیستم ما ثبت می‌شود و زمانی که در ماه به ۴۰ عبور و یا بیشتر رسید ، تخفیف ۲۰ درصدی عوارض آزادراهی برای آنها اعمال می‌شود ، این کاربران می‌توانند کیف پول الکترونیک خود را شارژ کنند و در صورت عبور بیش از ۴۰ بار در ماه ، تخفیف‌های ۲۰ درصدی به حساب آنها بر‌می‌گردد .

  معافیت پرداخت عوارض برای تاکسی‌ها در آزادراه‌های حومه‌ای

  میرشفیع اظهار داشت : به تازگی وزیر راه و شهرسازی موافقت کرده است که ‌تاکسی‌‌‌های حومه‌‌ای که در حومه و اطراف شهرها هم تردد دارند ، برای عبور از آزادراه‌های اطراف ،‌ معافیت پرداخت عوارض آزادراهی داشته باشند . به عنوان مثال در شهر‌ی نظیر تهران که تاکسی‌ها در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) هم تردد دارند و از آزادراه‌های تهران - قم و تهران - ساوه عبور می‌کنند‌ مشمول معافیت پرداخت عوارض می‌شوند .

  پلاک‌های ویژه‌ و عمومی معافیت عوارض آزادراهی ندارند اما فعلاً جریمه نمی‌شوند

  ‌معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل بیان کرد : تاکنون برای خودروهای دارای پلاک ویژه معافیت خاصی بابت پرداخت عوارضی وجود نداشته است و فعلاً‌ عوارض آزادراهی همه پلاک‌ها غیر از پلاک‌های امدادی و تاکسی‌های حومه‌ای را‌ شامل می شود‌ .

  میرشفیع اظهار داشت : برای خودروهای پلاک‌های‌ عمومی و پلاک‌های معلولان و جانبازان ، هنوز تصمیم خاصی اتخاذ نشده است . البته این پلاک‌ها در صورت عبور از آزادراه ثبت شده‌اند ، اما هنوز ‌به آنها پیامک پرداخت نداده‌ایم تا موضوع پلاک آنها هم در مورد پرداخت عوارض تعیین تکلیف شود .

  مهلت پرداخت عوارضی پس از عبور از آزادراه ۴۸ ساعت

  ‌معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه در حال حاضر‌ مهلت پرداخت عوارض عبور از آزادراه ،‌ ۴۸ ساعت پس از هر عبور است ، گفت : طبق روال اگر پس از ۴۸ ساعت مالکان خودروها عوارضی را پرداخت نکنند ، خودرو باید جریمه شود اما سعی می‌کنیم ، در این حوزه همکاری داشته باشیم و مهلت بیشتری به مردم بدهیم .

  راه‌اندازی روشی جدید برای پرداخت عوارض آزادراهی

  میرشفیع اظهار داشت : همچنین به تازگی یک روش پرداخت الکترونیکی بدون توقف هم اضافه کرده‌ایم که به زودی عملیاتی می‌شود، این روش در قالب کارت‌‌های پرداخت نظیر کارت‌‌های بانکی و البته تبلیغاتی است .
  مطالب مرتبط

  تکمیل خط‌آهن رشت - بندر کاسپین تا پایان سال ۱۴۰۰ در صورت تأمین اعتبار

  تکمیل خط‌آهن رشت - بندر کاسپین تا پایان سال ۱۴۰۰ در صورت تأمین اعتبار

  پیشرفت فیزیکی ‌خط‌آهن ۳۷ کیلومتری رشت - کاسپین در بخش زیرسازی جمعاً نزدیک به ۴۰ درصد است ، این پروژه در ‌دو قطعه اجرا می‌شود که یک قطعه پیشرفت ۶۰ درصدی در زیرسازی دارد و ‌قطعه دیگر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی دارد .

  |

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  قول مساعد برای تامین اعتبار آزادراه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - انزلی

  کوهستانی بودن مسیرهای منتهی به شمال کشور نیازمند عملیات پیچیده راهسازی است و در همین راستا احداث این بخش از آزادراه از نظر فیزیکی سخت‌ترین قسمت اجرایی پروژه است به نحوی که در این ۸.۲ کیلومتر ، حدود ٤٥٠٠ متر پل و تونل احداث خواهد شد که شامل ۶ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۶۸۷ متر و ۴ ...

  |

  نظرات کاربران