در حال بارگذاری ...
 • احداث محور جناح - مراغ در بستک هرمزگان با مشارکت خیرین

  مسیر ۹ کیلومتری هنوز نیاز به احداث کانال های هدایت آبهای سطحی و همچنین تعریض آن و تبدیل از راه فرعی به اصلی دارد که در برنامه کاری اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد . در نظر است با پی گیری منظم و هفتگی ، بخشی از این محور تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی هرمزگان گفت : پروژه راه جناح - مراغ (راه خور) توسط خیرین و با مشارکت راه و شهرسازی استان هرمزگان در دست ساخت است .

  علی علیزاده با بیان این مطلب اظهار کرد : طول کل محور مذکور از روستای جناح تا محل اتصال به محور بندرلنگه - پارسیان حدود ۳۰ کیلومتر است که تقریبا ۱۵ کیلومتر آن کوهستانی و تپه ماهور بوده و مابقی در دشت قرار دارد و یک مسیر میانبر بین شهرستان بستک و شهرستان بندرلنگه و خصوصاً دسترسی به بندر چارک ، بندر آفتاب و در کل دسترسی به دریاست .

  معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی هرمزگان افزود : عمده خاکبرداری محور توسط خیرین منطقه انجام شده و البته کار اجرایی توسط آنها ادامه دارد . در حال حاضر حدود ۹ کیلومتر مسیر آسفالت شده و حدود ۳ کیلومتر دیگر نیز با انجام اصلاحاتی و نیز اجرای بیس ، قابلیت آسفالت شدن را دارد . زیر سازی و ابنیه فنی ۹ کیلومتر توسط خیرین انجام شده و آسفالت نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است .

  علیزاده خاطر نشان کرد : مسیر ۹ کیلومتری هنوز نیاز به احداث کانال های هدایت آبهای سطحی و همچنین تعریض آن و تبدیل از راه فرعی به اصلی دارد که در برنامه کاری اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد . در نظر است با پی گیری منظم و هفتگی ، بخشی از این محور تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد .

  نیاز ۳۷۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه راه جناح - مراغ

  علیزاده اضافه کرد : برای اجرای این پروژه علاوه بر هزینه ای که توسط خیرین انجام شده و می‌شود ، به اعتباری در حدود ۳۷۰ میلیارد ریال نیاز است که انشالله با تامین آن بتوانیم در موعد مقرر پروژه را به بهره برداری برسانیم .

  علیزاده با بیان اینکه بهره‌برداری از این راه میانبر ، حدود ۱۰۰ کیلومتر از مسیر فعلی بستک - بندرلنگه - بندر چارک را کاهش می‌دهد اظهار داشت : ضمن اینکه طول گردنه های راه فعلی که حدود ۴۰ کیلومتر است به حدود ۱۵ کیلومتر کاسته می شود . با توجه به ارتباط شهر بستک به مرکز کشور از طریق شهرستان لار ، از این پس مسافرین ، گردشگران و هموطنان عزیز می توانند برای دسترسی به دریا و نیز بهره‌مند شدن از سواحل زیبای آفتاب و جزیره زیبای کیش ، این محور را برای مسافرت انتخاب نمایند .

  معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی هرمزگان در پایان با اشاره به وجود استعدادهای خوب در استان در زمینه اجرای مدیریت شهری و روستایی با همراهی مردم شریف این منطقه ، تصریح کرد : باید قدردان خیرین و افراد توانمند باشیم که با تأمین اعتبار برای ایجاد بستری مناسب در راستای رشد و بالندگی این خطه در اجرای پروژه ها به مسئولین کمک و یاری می رسانند .
  مطالب مرتبط

  آسفالت ۴۴ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان حاجی آباد تا پایان سال جاری

  آسفالت ۴۴ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان حاجی آباد تا پایان سال جاری

  از آنجایی که شهر حاجی آباد بعد از شهر بندرعباس در بازآفرینی شهری پیشرو است ، در تلاش هستیم علی رغم کاهش چشمگیر اعتبارات عمرانی در بودجه سالجاری با رایزنی های گسترده بتوانیم اعتبارات مناسبی را برای بافت ناکارآمد این شهرستان جذب کنیم .

  |

  پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه‌های آسفالت راه‌های روستایی در استان هرمزگان

  پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه‌های آسفالت راه‌های روستایی در استان هرمزگان

  ایران از نقطه نظر راهبردی ، کشوری با اهمیت و تاثیرگذار در منطقه محسوب می‌شود و نقش صنعت حمل و نقل بسیار قابل توجه است . تجربیات چند ساله نشان داده با ترسیم استراتژی‌ها و برنامه‌های ساختاری و بلندمدت می‌توان از رقبای منطقه‌ای پیشی گرفت .

  |

  توسعه زیرساخت‌های گردشگری جزایر لارک و هرمز با ساخت رینگ پیرامون جزیره

  توسعه زیرساخت‌های گردشگری جزایر لارک و هرمز با ساخت رینگ پیرامون جزیره

  عملیات عمرانی رینگ جزیره هرمز بطول هشت کیلومتر توسط اداره کل راه و شهرسازی در دست اجراست . با توجه به ورود بنیاد برکت برای سرمایه گذاری در این جزیره زیبا ، امید می رود تا پایان سال جاری همه عملیات اجرایی این بخش از رینگ که با اعتباری در حدود ۸۰ میلیارد ریال در حال انجام است به ...

  |

  آغاز کار احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان هرمزگان

  آغاز کار احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان هرمزگان

  از دیگر اقدامات در دست اجرا در استان هرمزگان احداث ۵۸ کیلومتر بزرگراه‌ ، ۱۵۷ کیلومتر راه اصلی و فرعی و احداث ۷ دستگاه پل بزرگ به طول یک هزار و ۷۵۰ متر با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال در دست اقدام است که تا پایان سال ۳ پل به طول ۵۸۵ متر و هزینه ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری ...

  |

  نظرات کاربران