در حال بارگذاری ...
 • ضرورت نهادینه شدن فرهنگ آراستگی محیط کار در راه آهن

  در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قائم مقام مدیر عامل راه آهن گفت : برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی برای آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) یک دوره آموزشی عملیاتی است که همکاران ما آن را در محیط کار خود اجرایی کنند .

  حسین عاشوری در این کارگاه آموزشی اظهار داشت : برگزاری این گونه کارگاه ها و دوره های آموزشی به تعالی و ارتقاء بهره وری سازمان منجر می شود و ما همواره با ارزیابی عملکرد باید نتایج برگزاری این دوره های آموزشی را بسنجیم .

  قائم مقام مدیر عامل راه آهن با بیان اینکه ساماندهی محیط کار و آراستگی مناسب آن نباید تنها برای یک زمان خاصی باشد گفت: باید با نهادینه کردن فرهنگ سامان دهی محیط کار بتوانیم محیط کار خود را به پویایی برسانیم . در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  رضا پورخردمند ، یکی از مدرسین حوزه بهره وری نیز در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح یافته‌های داخلی و خارجی بر ضرورت نیاز ادارات و سازمان ها به آراستگی و سامان دهی محیط کار تاکید کرد .

  وی با تعریف شاخص های بهره وری در این زمینه اظهار داشت : بهره وری یعنی انجام کار درست به روش های درست است که با انجام این روش ها زمینه های لازم برای ارتقا بهره وری در سازمان ها فراهم شود.

  در ادامه این کارگاه آموزشی پنج اصل تفکیک ، ترتیب ، تنظیف ، تنظیم و تکلیف برای آراسته کردن محیط کار توسط حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و علاوه بر حضور مدیران ستادی، مدیران کل مناطق راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس در کارگاه آموزشی دانش افزایی با موضوع آشنایی با آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) ، حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  ضرورت پرهیز از نگاه بخشی و صنفی برای حفظ همدلی و هم افزایی در راه آهن

  ضرورت پرهیز از نگاه بخشی و صنفی برای حفظ همدلی و هم افزایی در راه آهن

  برای استفاده از تجربه همکاران بازنشسته و همکاران سابقه دار پیشنهاد ما تشکیل انجمن خبرگان حمل و نقل ریلی است تا بتوانیم با استفاده از نقطه نظرات و تجربیات گرانسنگ علاقمندان در این حوزه شرایط لازم را برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی در کشور فراهم کنیم .

  |

  بازدید مدیرعامل شرکت راه آهن از ایستگاه راه آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

  بازدید مدیرعامل شرکت راه آهن از ایستگاه راه آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

  ساختمان شهید کلانتری راه آهن در سال ۱۳۱۸ ساخته شده و پس از ۷۰ سال بازسازی این ساختمان در دست اقدام قرار گرفته تا پس از اتمام عملیات بازسازی آن، بخشی از ستاد مرکزی راه آهن در این ساختمان مستقر شود .

  |

  پیام تبریک مدیرعامل راه آهن به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  پیام تبریک مدیرعامل راه آهن به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  روابط عمومی علی رغم انجام ماموریت‌های ذاتی و درون زای خود ، در کنار اقدامات و اقتدار عملیاتی شرکت ، با ارائه گزارش عملکرد و پاسخ و نقطه نظرات هر مجموعه و بیان نقطه نظرات و دیدگاه ذینفعان نسبت به شرکت ، موجب انگیزش و ارتقای روحیه تلاشگران صنعت ریلی به سوی کارآمدی بیشتر خواهد شد ...

  |

  نظرات کاربران