در حال بارگذاری ...
 • ضرورت نهادینه شدن فرهنگ آراستگی محیط کار در راه آهن

  در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قائم مقام مدیر عامل راه آهن گفت : برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی برای آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) یک دوره آموزشی عملیاتی است که همکاران ما آن را در محیط کار خود اجرایی کنند .

  حسین عاشوری در این کارگاه آموزشی اظهار داشت : برگزاری این گونه کارگاه ها و دوره های آموزشی به تعالی و ارتقاء بهره وری سازمان منجر می شود و ما همواره با ارزیابی عملکرد باید نتایج برگزاری این دوره های آموزشی را بسنجیم .

  قائم مقام مدیر عامل راه آهن با بیان اینکه ساماندهی محیط کار و آراستگی مناسب آن نباید تنها برای یک زمان خاصی باشد گفت: باید با نهادینه کردن فرهنگ سامان دهی محیط کار بتوانیم محیط کار خود را به پویایی برسانیم . در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  رضا پورخردمند ، یکی از مدرسین حوزه بهره وری نیز در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح یافته‌های داخلی و خارجی بر ضرورت نیاز ادارات و سازمان ها به آراستگی و سامان دهی محیط کار تاکید کرد .

  وی با تعریف شاخص های بهره وری در این زمینه اظهار داشت : بهره وری یعنی انجام کار درست به روش های درست است که با انجام این روش ها زمینه های لازم برای ارتقا بهره وری در سازمان ها فراهم شود.

  در ادامه این کارگاه آموزشی پنج اصل تفکیک ، ترتیب ، تنظیف ، تنظیم و تکلیف برای آراسته کردن محیط کار توسط حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و علاوه بر حضور مدیران ستادی، مدیران کل مناطق راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس در کارگاه آموزشی دانش افزایی با موضوع آشنایی با آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) ، حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  قدردانی از اقدامات شرکت راه آهن در راستای استقرار چرخه مدیریت بهره وری

  قدردانی از اقدامات شرکت راه آهن در راستای استقرار چرخه مدیریت بهره وری

  پیاده سازی نظام بهره وری یک وظیفه قانونی در تمام دستگاه های اجرایی است ، تا با کاهش هزینه ها و استفاده حداکثری از منابع موجود ، رشد و توسعه اقتصادی در کشور از محل رعایت شاخص های بهره وری به نتیجه مطلوبی برسد .

  |

  جذب سرمایه‌گذار برای توسعه حمل و نقل ریلی غرب استان تهران

  جذب سرمایه‌گذار برای توسعه حمل و نقل ریلی غرب استان تهران

  با توجه به اهمیت حمل و نقل ریلی در حمل بار و مسافر و ارزش افزوده ای که حمل و نقل ریلی در کاهش آلودگی ، کاهش تصادفات جاده ای و همچنین صرفه جویی وقت دارد ، جلسه برگزار شد و راجع به توسعه حمل و نقل ریلی استان تهران گفتگو شد . مقرر شد در محور تهران - گرمسار که شامل شهرستان های ری ، ...

  |

  هدفگذاری برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی حومه‌ای مسافری در استان تهران

  هدفگذاری برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی حومه‌ای مسافری در استان تهران

  سالانه حدود ۸۰۰ میلیون سفر حومه‌ای در تهران اتفاق می افتد . در حوزه ریل از ۷۰۰هزار سفر ریلی حومه ای در تهران در سال ۹۳ ، هم اکنون به رقم ۵.۷ میلیون سفر رسیده ایم ، اما این رقم با ۸۰۰ میلیون سفر اختلاف فاحشی دارد و باید تلاش کرد تا سهم ریل از حمل‌ونقل حومه‌ای افزایش یاد .

  |

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  رشد سالیانه بهره وری در برنامه ششم توسعه در بخش حمل و نقل ۲.۱ درصد هدفگذاری شده ، اما هم اکنون رشد بهره وری در بخش حمل و نقل به پنج درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که ما شاهد اقدامات مناسب در بخش حمل و نقل حمل نقل در کشور هستیم .

  |

  نظرات کاربران