در حال بارگذاری ...
 • ضرورت نهادینه شدن فرهنگ آراستگی محیط کار در راه آهن

  در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قائم مقام مدیر عامل راه آهن گفت : برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی برای آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) یک دوره آموزشی عملیاتی است که همکاران ما آن را در محیط کار خود اجرایی کنند .

  حسین عاشوری در این کارگاه آموزشی اظهار داشت : برگزاری این گونه کارگاه ها و دوره های آموزشی به تعالی و ارتقاء بهره وری سازمان منجر می شود و ما همواره با ارزیابی عملکرد باید نتایج برگزاری این دوره های آموزشی را بسنجیم .

  قائم مقام مدیر عامل راه آهن با بیان اینکه ساماندهی محیط کار و آراستگی مناسب آن نباید تنها برای یک زمان خاصی باشد گفت: باید با نهادینه کردن فرهنگ سامان دهی محیط کار بتوانیم محیط کار خود را به پویایی برسانیم . در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  رضا پورخردمند ، یکی از مدرسین حوزه بهره وری نیز در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح یافته‌های داخلی و خارجی بر ضرورت نیاز ادارات و سازمان ها به آراستگی و سامان دهی محیط کار تاکید کرد .

  وی با تعریف شاخص های بهره وری در این زمینه اظهار داشت : بهره وری یعنی انجام کار درست به روش های درست است که با انجام این روش ها زمینه های لازم برای ارتقا بهره وری در سازمان ها فراهم شود.

  در ادامه این کارگاه آموزشی پنج اصل تفکیک ، ترتیب ، تنظیف ، تنظیم و تکلیف برای آراسته کردن محیط کار توسط حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و علاوه بر حضور مدیران ستادی، مدیران کل مناطق راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس در کارگاه آموزشی دانش افزایی با موضوع آشنایی با آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) ، حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  همکاری راه آهن و سازمان میراث فرهنگی برای تسریع در روند ثبت جهانی خط آهن سراسری

  همکاری راه آهن و سازمان میراث فرهنگی برای تسریع در روند ثبت جهانی خط آهن سراسری

  روند ثبت خط آهن سراسری ایران از سال ۹۴ آغاز شد و این میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۶ در فهرست آثار ملی قرار گرفت و پس از آن تلاش ها تا امروز برای ثبت جهانی آن ادامه دارد . تاکنون ۳ خط آهن در دنیا به ثبت جهانی رسیده که طولانی ترین آن ها ۱۲۰ کیلومتر بوده است .

  |

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  لزوم جمع‌ آوری خطوط راه‌آهن از داخل شهرها و انتقال ایستگاه‌ها به بیرون شهر

  در راستای ارتقای بهره‌وری شبکه راه‌آهن و اتصال آن به چشمه‌های بار در سراسر کشور، ۵۱۲ کیلومتر خط ریلی فرعی شناسایی‌شده است تا به شبکه متصل شود . در سال جاری برای احداث ۵۹ کیلومتر از این شبکه با یکی از شرکت‌های داخلی تفاهم‌نامه امضاشده است تا از طریق این خطوط هشت مرکز بار به ...

  |

  نظرات کاربران