در حال بارگذاری ...
 • ضرورت نهادینه شدن فرهنگ آراستگی محیط کار در راه آهن

  در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قائم مقام مدیر عامل راه آهن گفت : برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی برای آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) یک دوره آموزشی عملیاتی است که همکاران ما آن را در محیط کار خود اجرایی کنند .

  حسین عاشوری در این کارگاه آموزشی اظهار داشت : برگزاری این گونه کارگاه ها و دوره های آموزشی به تعالی و ارتقاء بهره وری سازمان منجر می شود و ما همواره با ارزیابی عملکرد باید نتایج برگزاری این دوره های آموزشی را بسنجیم .

  قائم مقام مدیر عامل راه آهن با بیان اینکه ساماندهی محیط کار و آراستگی مناسب آن نباید تنها برای یک زمان خاصی باشد گفت: باید با نهادینه کردن فرهنگ سامان دهی محیط کار بتوانیم محیط کار خود را به پویایی برسانیم . در ساماندهی محیط کار باید به ارزشمندی تجهیزات و امکانات توجه شود زیرا بعضی از این تجهیزات دارای ارزش تاریخی هستند که می تواند برای بازدید عموم در موزه های ریلی استفاده شوند .

  رضا پورخردمند ، یکی از مدرسین حوزه بهره وری نیز در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح یافته‌های داخلی و خارجی بر ضرورت نیاز ادارات و سازمان ها به آراستگی و سامان دهی محیط کار تاکید کرد .

  وی با تعریف شاخص های بهره وری در این زمینه اظهار داشت : بهره وری یعنی انجام کار درست به روش های درست است که با انجام این روش ها زمینه های لازم برای ارتقا بهره وری در سازمان ها فراهم شود.

  در ادامه این کارگاه آموزشی پنج اصل تفکیک ، ترتیب ، تنظیف ، تنظیم و تکلیف برای آراسته کردن محیط کار توسط حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و علاوه بر حضور مدیران ستادی، مدیران کل مناطق راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس در کارگاه آموزشی دانش افزایی با موضوع آشنایی با آراستگی و سامان دهی محیط کار (۵S) ، حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  رشد سالیانه بهره وری در برنامه ششم توسعه در بخش حمل و نقل ۲.۱ درصد هدفگذاری شده ، اما هم اکنون رشد بهره وری در بخش حمل و نقل به پنج درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که ما شاهد اقدامات مناسب در بخش حمل و نقل حمل نقل در کشور هستیم .

  |

  صرفه جویی های حمل و نقل ریلی نمونه بارز ارتقا بهره وری و ارزش افزوده در اقتصاد ملی

  صرفه جویی های حمل و نقل ریلی نمونه بارز ارتقا بهره وری و ارزش افزوده در اقتصاد ملی

  قانون پیش‌بینی کرده است که هرگونه سرمایه گذاری که منجر به صرفه جویی در مصرف سوخت شود اصل منابع سرمایه گذاری به سرمایه گذار مربوطه برگردد و شرکت راه آهن به استناد مبانی قانونی با تشکیل ۱۲ کارگروه تخصصی و با یک اقدام جهادی برای ارتقا بهره وری در بخش های مختلف صنعت حمل و نقل ریلی ...

  |

  نظرات کاربران