در حال بارگذاری ...
 • توسعه همکاری های حمل و نقلی و ترانزیتی میان ایران و ترکمنستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به ترکمنستان به همراه هیأت اعزامی از جمهوری اسلامی ایران ، نتایج مذاکرات صورت گرفته در زمینه توسعه همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی بین دو کشور را مثبت ارزیابی کرد .

  مهندس عبدالهاشم حسن‌نیا طی سفر به عشق‌آباد به همراه دکتر جواد ظریف وزیر امور خارجه که ریاست این نشست را بر عهده داشت ، بیان کرد : طی مذاکرات دو روزه که در زمینه‌های مختلف تجاری، حمل و نقل، گمرکی و غیره میان مقامات طرفین صورت گرفت ، در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، دو موضوع گسترش مناسبات حمل و نقل دو جانبه میان دو کشور و افتتاح پل مرزی سرخس گفت‌وگو و رایزنی‌ها انجام شد و مقرر گردید تشریفات اداری باقیمانده با اولویت بهره‌برداری هر چه سریعتر از این پل ، به پایان برسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که طرف ایرانی تمایل خود به حذف یا کاهش عوارض حمل و نقل جاده‌ای متقابل بین دو کشور را اظهار کرد ، افزود : در این راستا پیشنهاد شد هیأت فنی کارشناسی تشکیل شده و موضوع مورد بررسی قرار گیرد و امکان تسهیل در تردد ناوگان از مرز دو کشور فراهم شود .
  مطالب مرتبط

  حمل بیش از ۴۰۰۰ تن کالا از بندر امام خمینی (ره) به خراسان جنوبی طی ده روز اخیر

  حمل بیش از ۴۰۰۰ تن کالا از بندر امام خمینی (ره) به خراسان جنوبی طی ده روز اخیر

  در ده روز گذشته تاکنون ۴ هزار و ۳۵۶ تن کالا شامل انواع خوراک دام و طیور ، نهاده های کشاورزی و مواد شیمیایی در ۱۸۱ سفر از بندر امام خمینی (ره) به مقصد استان و به شهر بیرجند مرکز استان نیز در ۹۶ سفر میزان ۲ هزار و ۲۷۴ تن انواع کالا حمل شده است .

  |

  هزینه ۲۰ میلیارد تومانی برای توسعه و اجرای طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  هزینه ۲۰ میلیارد تومانی برای توسعه و اجرای طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  با حمایت فرمانداری مشکین شهر و طبق تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل راه روستای مشیران نیز بزودی آسفالت خواهد شد . بیشترین طرح ها ، برنامه ها و اقدامات این اداره کل در شهرستان مشکین شهر انجام شده است .

  |

  افزایش سطح خدمت رسانی در پایانه های مرزی برای ایام اربعین حسینی

  افزایش سطح خدمت رسانی در پایانه های مرزی برای ایام اربعین حسینی

  پیگیری رفع مشکلات آب شرب ، ساماندهی مسائل بهداشتی زائرین ، تکمیل ایست اختیاری ، پوشش کامل روشنایی ‌‌‌‌‌‌‌پایانه و محوطه ، ساماندهی پارکینگ اتوبوس های بین شهری ، راه اندازی و بهسازی تأسیسات مورد نیاز ، خرید و نصب کانکس های سرویس های بهداشتی و سرویس کلیه تأسیسات پایانه از ...

  |

  نظرات کاربران