در حال بارگذاری ...
 • توسعه همکاری های حمل و نقلی و ترانزیتی میان ایران و ترکمنستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به ترکمنستان به همراه هیأت اعزامی از جمهوری اسلامی ایران ، نتایج مذاکرات صورت گرفته در زمینه توسعه همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی بین دو کشور را مثبت ارزیابی کرد .

  مهندس عبدالهاشم حسن‌نیا طی سفر به عشق‌آباد به همراه دکتر جواد ظریف وزیر امور خارجه که ریاست این نشست را بر عهده داشت ، بیان کرد : طی مذاکرات دو روزه که در زمینه‌های مختلف تجاری، حمل و نقل، گمرکی و غیره میان مقامات طرفین صورت گرفت ، در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، دو موضوع گسترش مناسبات حمل و نقل دو جانبه میان دو کشور و افتتاح پل مرزی سرخس گفت‌وگو و رایزنی‌ها انجام شد و مقرر گردید تشریفات اداری باقیمانده با اولویت بهره‌برداری هر چه سریعتر از این پل ، به پایان برسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که طرف ایرانی تمایل خود به حذف یا کاهش عوارض حمل و نقل جاده‌ای متقابل بین دو کشور را اظهار کرد ، افزود : در این راستا پیشنهاد شد هیأت فنی کارشناسی تشکیل شده و موضوع مورد بررسی قرار گیرد و امکان تسهیل در تردد ناوگان از مرز دو کشور فراهم شود .
  مطالب مرتبط

  بهسازی ، شن‌ریزی و آسفالت ۷۰ کیلومتر راه روستایی اردبیل در طرح ملی ابرار

  بهسازی ، شن‌ریزی و آسفالت ۷۰ کیلومتر راه روستایی اردبیل در طرح ملی ابرار

  ۷ کیلومتر از مسیر ارتباطی روستای کمر بخش خورش رستم شهرستان خلخال چندین سال قبل اجرا شده بود و ۷ کیلومتر دیگر نیز توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در حال انجام است و از روزهای آینده شن ریزی مسیر شروع خواهد شد .

  |

  ابلاغ دستور العمل اعزام اتوبوس زائران اربعین حسینی (ع) به کشور عراق

  ابلاغ دستور العمل اعزام اتوبوس زائران اربعین حسینی (ع) به کشور عراق

  سن ناوگان ایرانی برای سفر برون مرزی یکسره طبق این دستورالعمل پنج سال است و رانندگان ناوگان اعزامی موظفند پس از پیاده نمودن زائرین در شهر مقصد ، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان ورود به کشور عراق به داخل کشور برگردند .

  |

  آمادگی انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای مسافری برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی

  آمادگی انجمن‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای مسافری برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی

  تأمین ناوگان مورد نیاز با شرایط تعیین شده در شیوه‌نامه و رعایت ضوابط ایمنی ناوگان و ارایه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از جمله مهمترین مواردی است که رؤسای شرکت‌های حمل و نقل مسافربری باید مدنظر قرار داده و از اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم را ...

  |

  نظرات کاربران