در حال بارگذاری ...
 • برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد رونق در تولید

  در پنج محور رونق تولید را در دستور کار خود قرار داده‌ایم از ظرفیت ساخت داخل کشور برای تولید در بخش حمل و نقل نهایت استفاده را خواهیم برد . در صنعت پشتیبان صنایع هوایی ، در صنعت اداری و صنایع ناوبری ظرفیت‌های داخلی برای تولید وجود دارد . در صنعت هواشناسی هم برای تامین تجهیزات مورد نیاز به صنایع داخلی تکیه می‌کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره تحریم صنعت هوانوردی کشور گفت : با یاری حق تعالی ، با توجه به حجم پیشرفت های قابل ملاحظه ، نیروی انسانی متخصص ، متعهد و دانشمند ، ظرفیت های صنعتی و تکنولوژی که در کشور هست و شبکه همکارانی که در منطقه و کشورهای گوناگون داریم ، به شایستگی از این وضعیت عبور کرده و رشد خواهیم کرد .

  محمد اسلامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در جمع خبرنگاران ، با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه صنعت هوانوردی کشورمان گفت : تحریم‌های ظالمانه آمریکا به صورت غیرقانونی و با یکجانبه‌گرایی و توهمی که آمریکایی‌ها دارند ، در راستای ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران و تسلیم کردن مردم به کشور تحمیل شده است . این کشور از روز اول پیروزی انقلاب تاکنون در صنعت هوایی مداخله کرده و این صنعت را تحریم کرده  است . رشد صنعت هوایی در سال‌های گذشته در همین شرایط رخ داده است .

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد رونق در تولید گفت : در پنج محور رونق تولید را در دستور کار خود قرار داده‌ایم از ظرفیت ساخت داخل کشور برای تولید در بخش حمل و نقل نهایت استفاده را خواهیم برد . در صنعت پشتیبان صنایع هوایی ، در صنعت اداری و صنایع ناوبری ظرفیت‌های داخلی برای تولید وجود دارد . در صنعت هواشناسی هم برای تامین تجهیزات مورد نیاز به صنایع داخلی تکیه می‌کنیم .

  اسلامی با اشاره به اینکه «هما» یک برند ملی و جهانی است ، گفت : تلاش خواهیم کرد در ایران‌ایر ایجاد ارزش کرده و سهم این شرکت را از بازار جهانی به صورت روزافزون افزایش دهیم .

  وی با بیان اینکه بدهی انباشته «هما» از سال ۶۴ به وجود آمده است ، گفت : برای تهاتر بدهی دولت به هما و بدهی انباشته هما برنامه‌ریزی شده است . در سال ۹۷ از ظرفیت قانون بودجه استفاده کردیم و حدود ۱۶۴۵ میلیارد تومان از این بدهی را با توجه به مجوزهایی که در سلسله مراتب قانونی اخذ شد ، تسویه حساب کردیم . ان‌شالله سال ۹۸ اولین سالی خواهد بود که هما زیان انباشته نخواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  بهره گیری ایران ، روسیه و آذربایجان از نظام حمل‌ونقل یکپارچه تا پایان سال ۲۰۲۰

  مقرر شد کشتی‌های مسافری گردشگری و تفریحی بین بنادر دریای خزر راه اندازی شوند که ما نیز با پیش‌بینی این اتفاق ، برنامه‌ از قبل تهیه شده خد را ارائه کردیم. همچنین طرف روسیه آمادگی خود را برای راه ‌اندازی اولین کشتی بزرگ گردشگری خود به نام «پتر کبیر» در آب‌های دریای خزر اعلام ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  نظرات کاربران