در حال بارگذاری ...
 • شتاب در نوسازی ناوگان آتش نشانی و هدایت زمینی فرودگاه های کشور

  امسال با حمایت و تایید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای جذب نیروی متخصص اقدام می شود و تمام کارکنان آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما گواهینامه ویژه آتش نشانی را دریافت می کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نوسازی ناوگان آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در فرودگاه های کشور در سال «رونق تولید» شتاب بیشتری خواهد گرفت .

  حمید حاجی بیگی ، مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد : یکی از مهمترین الزامات ایکائو در خصوص عملیاتی بودن فرودگاه ها، ناوگان  خودروهای آتش نشانی است و  به روز بودن تجهیزات و امکانات این حرفه نقش مهم و اساسی در عملیات اطفای حریق و نجات جان انسان ها ایفا می کند .

  حاجی بیگی در تشریح روند نوسازی ناوگان آتش نشانی فرودگاه ها در سال جاری گفت : در این راستا می توان به تجهیز ۶۶ دستگاه کف ساز آتش نشانی ، ۱۵ دستگاه خود روی پیشرو ، ۲۵ دستگاه خودروی مارشالر، هشت دستگاه برف خوار فرودگاهی ، ۵۹ دستگاه تیغه برف روب فرودگاهی ، ۱۴ دستگاه اوره پاش و غیره اشاره کرد که تمام مراحل محاسباتی ، طراحی سازه ای و تهیه مشخصات فنی توسط کارشناسان و مهندسان اداره کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما انجام شده است و در سال جاری تحویل فرودگاه ها می شود .

  مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما افزود : با ورود ۶۶ دستگاه خودروی کف ساز آتش نشانی به ناوگان ، بخشی از خودروهای قدیمی  با تغییر کاربری و استفاده مجدد در اختیار عملیات زمستانی قرار می گیرد .

  وی از جذب و آموزش نیروی انسانی متخصص در حوزه آتش نشانی فرودگاهی نیز خبر داد و گفت : یکی از الزامات ایکائو ، تامین نیروی انسانی متخصص در حوزه آتش نشانی است، چراکه نیروی انسای متخصص و آموزش دیده وظیفه کاربری و استفاده از ماشین آلات را در شرایط و بحرا ن های مختلف فرودگاهی بر عهده دارد .

  حاجی بیگی ادامه داد : امسال با حمایت و تایید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای جذب نیروی متخصص اقدام می شود و تمام کارکنان آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما گواهینامه ویژه آتش نشانی را دریافت می کنند . همچنین بعد از ماه رمضان ، اقدامات لازم برای سنجش ، آمادگی جسمانی و بررسی سلامت کارکنان این حوزه انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  انجام صددرصدی عملیات حج توسط متخصصان کشور مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی

  انجام صددرصدی عملیات حج توسط متخصصان کشور مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی

  امسال عملیات اعزام و بازگشت حاجیان به طور کامل توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با بیش از ۷۰۰ سورتی پرواز انجام شد و با هماهنگی ایجاد شده میان ایران ایر، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ، شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و سازمان هواپیمایی کشوری توانستیم عملیات حج را با ...

  |

  نظرات کاربران