در حال بارگذاری ...
 • بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در راستای هدایت سیلاب در منطقه آق‌قلا ۷ نقطه راه‌آهن گرگان - اینچه برون تخریب شد ، گفت : چهار نقطه تاکنون بازسازی شده و سه نقطه در دست بازسازی است .

  مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، رئیس کمیسیون عمران مجلس و جمعی دیگر از مدیران راه‌آهن روز گذشته از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون که در منطقه آق‌قلا به دلیل بروز سیلاب با تغییراتی مواجه شده بود ، بازدید کردند .

  امروز مدیرعامل راه‌آهن در این باره در جمع‌ خبرنگاران اظهار داشت : پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  وی ادامه داد :‌ این باکس های بتنی از استان‌های دیگر نظیر آذربایجان به این منطقه آورده شد و تلاش کردیم در راستای تسریع کار ، پیش از آنکه به دنبال ساخت و تولدی این باکس‌های بتنی باشیم ، باکس های آماده را از استانهای دیگر به این منطقه بیاوریم تا نقش پل را ایفا کند . البته به دلیل بروز سیلاب ، این خط در منطقه ترکمنستان هم دچار مشکل شده است که هنوز مرمت نشده است ، بنابراین برای عبور قطارهای ترانزیتی از محور گرگان - اینچه‌برون باید ادامه خط نیز در ترکمنستان تکمیل شود .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه نصب باکس‌های بتنی به صورت پل اجرا می‌شود ، گفت : به زودی مسیر ریلی گرگان - اینچه برون بازگشایی خواهد شد ، به هر حال باید طرف ترکمنستانی هم وظایف خود را انجام دهد تا کار به پایان برسد . در مورد بوژی بین مرز ایران و ترکمنستان هم برخی مسائل فی مابین منعقد شده است .

  رسولی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم خط آهن گرگان - اینچه برون به سرعت باز شود ، گفت : این منطقه برای ما استراتژیک است ، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم بر توسعه ترانزیت ریلی تأکید دارند .

  وی با بیان اینکه در منطقه آق‌قلا هنوز بخشی از منطقه زیر آب است ، گفت : در حوزه حمل و نقل ریلی فقط در این خط آهن فعلا مشکلاتی وجود دارد، در دیگر مناطق سیل‌زده نظیر لرستان ، خوزستان و یا منطقه مازندران ، آب‌شستگی ، ریزش و رانش کوه داشتیم که به سرعت خطوط اصلاح شد .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در حال برآورد خسارات سیل به خطوط ریلی هستیم ، تأکید کرد : شرکت راه‌آهن از ابتدا به دنبال برآورد خسارت آن هم به فوریت نبود ، بلکه اولویت ما بازسازی خطوط در اسرع وقت در راستای استفاده مردم بود .
  مطالب مرتبط

  مسائل تامین مالی در صنعت ریلی

  مسائل تامین مالی در صنعت ریلی

  یک متقاضی تامین مالی در بخش ریلی که یک شرکت حمل‌ونقل ریلی است و تامین مالی با نرخ ۲۵ درصد انجام می‌دهد ، باید هر سال میزان تامین مالی این رقم را در هزینه‌های خود شناسایی کند . منطقی است که با این پول سرمایه‌گذاری انجام دهد که وقتی به بهره‌برداری برسد ، بعد از استخراج ...

  |

  ضرورت ایجاد پارک لجستیک محصولات کشاورزی در جنوب کرمان

  ضرورت ایجاد پارک لجستیک محصولات کشاورزی در جنوب کرمان

  ما از مدیران عالی استان و کشور درخواست داریم توسعه متوازن درست صورت بگیرد نه اینکه مردم در منطقه‌ای مثل جیرفت که بیشترین درآمد‌ها را دارد دچار مشکل باشد . زنجیره‌های تولید را کم می‌بینیم به طوری که ارتباط این منطقه با بازار‌های مصرف آنطور که بایستی باشد نیست .

  |

  انتصاب مدیرعامل راه‌آهن به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

  انتصاب مدیرعامل راه‌آهن به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

  مجمع منطقه ای راه آهن های خاورمیانه از سال ۲۰۰۹ رسما کار خود را آغاز کرده و مقر آن در تهران است و راه آهن های ایران ، ترکیه ، قطر ، امارات ، عربستان ، عراق ، سوریه ، حجاز سوریه ، اردن ، عمان و افغانستان و همچنین شرکت‌های معادن اردن ، تاشیماچلیک ترکیه و ریل پرداز سیر ایران عضو آن ...

  |

  حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  حمایت دیوان محاسبات کشور از رونق و توسعه حمل و نقل ریلی در کشور

  جایگاه صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشور در کلاس جهانی است و در حوزه بین‌الملل باید با توسعه خطوط ریلی طوری برنامه ریزی شود تا زائران ایرانی و خارجی بتوانند به سهولت از قطار برای تردد به عتبات عالیات در ایام اربعین استفاده کنند .

  |

  نظرات کاربران