در حال بارگذاری ...
 • بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در راستای هدایت سیلاب در منطقه آق‌قلا ۷ نقطه راه‌آهن گرگان - اینچه برون تخریب شد ، گفت : چهار نقطه تاکنون بازسازی شده و سه نقطه در دست بازسازی است .

  مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، رئیس کمیسیون عمران مجلس و جمعی دیگر از مدیران راه‌آهن روز گذشته از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون که در منطقه آق‌قلا به دلیل بروز سیلاب با تغییراتی مواجه شده بود ، بازدید کردند .

  امروز مدیرعامل راه‌آهن در این باره در جمع‌ خبرنگاران اظهار داشت : پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  وی ادامه داد :‌ این باکس های بتنی از استان‌های دیگر نظیر آذربایجان به این منطقه آورده شد و تلاش کردیم در راستای تسریع کار ، پیش از آنکه به دنبال ساخت و تولدی این باکس‌های بتنی باشیم ، باکس های آماده را از استانهای دیگر به این منطقه بیاوریم تا نقش پل را ایفا کند . البته به دلیل بروز سیلاب ، این خط در منطقه ترکمنستان هم دچار مشکل شده است که هنوز مرمت نشده است ، بنابراین برای عبور قطارهای ترانزیتی از محور گرگان - اینچه‌برون باید ادامه خط نیز در ترکمنستان تکمیل شود .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه نصب باکس‌های بتنی به صورت پل اجرا می‌شود ، گفت : به زودی مسیر ریلی گرگان - اینچه برون بازگشایی خواهد شد ، به هر حال باید طرف ترکمنستانی هم وظایف خود را انجام دهد تا کار به پایان برسد . در مورد بوژی بین مرز ایران و ترکمنستان هم برخی مسائل فی مابین منعقد شده است .

  رسولی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم خط آهن گرگان - اینچه برون به سرعت باز شود ، گفت : این منطقه برای ما استراتژیک است ، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم بر توسعه ترانزیت ریلی تأکید دارند .

  وی با بیان اینکه در منطقه آق‌قلا هنوز بخشی از منطقه زیر آب است ، گفت : در حوزه حمل و نقل ریلی فقط در این خط آهن فعلا مشکلاتی وجود دارد، در دیگر مناطق سیل‌زده نظیر لرستان ، خوزستان و یا منطقه مازندران ، آب‌شستگی ، ریزش و رانش کوه داشتیم که به سرعت خطوط اصلاح شد .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در حال برآورد خسارات سیل به خطوط ریلی هستیم ، تأکید کرد : شرکت راه‌آهن از ابتدا به دنبال برآورد خسارت آن هم به فوریت نبود ، بلکه اولویت ما بازسازی خطوط در اسرع وقت در راستای استفاده مردم بود .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای تداوم همکاری ایران و روسیه در انجام پروژه های ریلی

  بررسی راهکارهای تداوم همکاری ایران و روسیه در انجام پروژه های ریلی

  جمهوری اسلامی ایران برای توسعه زیرساخت های مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی اهمیت زیادی قائل است و این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری است و هم اکنون یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این بخش ، افزایش سهم جابجایی بار و مسافر در خطوط ریلی ایران است .

  |

  ابلاغ شاخص‌های کلیدی بهره‌وری در راه‌آهن

  ابلاغ شاخص‌های کلیدی بهره‌وری در راه‌آهن

  ضعف در مدیریت و برنامه‌ریزی ، عدم تمایل زیاد به کار و تلاش ، عدم آموزش صحیح ، مراتب تحقق بهره‌وری را با مشکل مواجه می‌کند در حالی که با آموزش صحیح و یادگیری مهارت، سود‌برندگی افزایش می‌یابد .

  |

  عرضه بلیت قطارهای رجا برای عید سعید فطر از روز ۲۸ اردیبهشت ماه

  عرضه بلیت قطارهای رجا برای عید سعید فطر از روز ۲۸ اردیبهشت ماه

  فروش بلیت قطارهای مسافری کلیه محورها به صورت همزمان از کلیه کانال های فروش این شرکت (وب سایت رجا به نشانی www.raja.ir ، تلفنی از طریق سامانه ۱۵۳۹ ، اپلیکیشن‌ها ، وب سرویس‌ها ، نمایندگی‌های مجاز فروش سراسر کشور) از ساعت ۱۱ صبح همین تاریخ انجام می‌شود .

  |

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  به دلیل برخورداری طرح راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قم - اراک از یک طرف خارجی که تضامین لازم برای تامین مالی این طرح را فراهم کرده و اینکه تغییر و جابه‌جایی اسناد آن زمان بر بود ، مصوبه قبلی اصلاح شد .

  |

  نظرات کاربران