در حال بارگذاری ...
 • بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در راستای هدایت سیلاب در منطقه آق‌قلا ۷ نقطه راه‌آهن گرگان - اینچه برون تخریب شد ، گفت : چهار نقطه تاکنون بازسازی شده و سه نقطه در دست بازسازی است .

  مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، رئیس کمیسیون عمران مجلس و جمعی دیگر از مدیران راه‌آهن روز گذشته از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون که در منطقه آق‌قلا به دلیل بروز سیلاب با تغییراتی مواجه شده بود ، بازدید کردند .

  امروز مدیرعامل راه‌آهن در این باره در جمع‌ خبرنگاران اظهار داشت : پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  وی ادامه داد :‌ این باکس های بتنی از استان‌های دیگر نظیر آذربایجان به این منطقه آورده شد و تلاش کردیم در راستای تسریع کار ، پیش از آنکه به دنبال ساخت و تولدی این باکس‌های بتنی باشیم ، باکس های آماده را از استانهای دیگر به این منطقه بیاوریم تا نقش پل را ایفا کند . البته به دلیل بروز سیلاب ، این خط در منطقه ترکمنستان هم دچار مشکل شده است که هنوز مرمت نشده است ، بنابراین برای عبور قطارهای ترانزیتی از محور گرگان - اینچه‌برون باید ادامه خط نیز در ترکمنستان تکمیل شود .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه نصب باکس‌های بتنی به صورت پل اجرا می‌شود ، گفت : به زودی مسیر ریلی گرگان - اینچه برون بازگشایی خواهد شد ، به هر حال باید طرف ترکمنستانی هم وظایف خود را انجام دهد تا کار به پایان برسد . در مورد بوژی بین مرز ایران و ترکمنستان هم برخی مسائل فی مابین منعقد شده است .

  رسولی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم خط آهن گرگان - اینچه برون به سرعت باز شود ، گفت : این منطقه برای ما استراتژیک است ، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم بر توسعه ترانزیت ریلی تأکید دارند .

  وی با بیان اینکه در منطقه آق‌قلا هنوز بخشی از منطقه زیر آب است ، گفت : در حوزه حمل و نقل ریلی فقط در این خط آهن فعلا مشکلاتی وجود دارد، در دیگر مناطق سیل‌زده نظیر لرستان ، خوزستان و یا منطقه مازندران ، آب‌شستگی ، ریزش و رانش کوه داشتیم که به سرعت خطوط اصلاح شد .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در حال برآورد خسارات سیل به خطوط ریلی هستیم ، تأکید کرد : شرکت راه‌آهن از ابتدا به دنبال برآورد خسارت آن هم به فوریت نبود ، بلکه اولویت ما بازسازی خطوط در اسرع وقت در راستای استفاده مردم بود .
  مطالب مرتبط

  شکوفایی در حوزه تولیدات داخلی صنایع ریلی طی سال آینده

  شکوفایی در حوزه تولیدات داخلی صنایع ریلی طی سال آینده

  راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اولین شرکتی بود که برای خرید ریل با ذوب‌آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد ، ما قراردادی فعال با ذوب‌آهن به ظرفیت ۴۰ هزار تن ریل داریم که ۳ هزار تن ‌را تحویل گرفته‌ایم و در شبکه ریلی در حال استفاده است .

  |

  افتتاح هفت پروژه به ارزش ۳۹ میلیارد تومان در راه‌آهن لرستان طی دهه فجر سال جاری

  افتتاح هفت پروژه به ارزش ۳۹ میلیارد تومان در راه‌آهن لرستان طی دهه فجر سال جاری

  در راه‌آهن منطقه لرستان و با پایان عملیات بازسازی خط آهن محور جنوب در منطقه لرستان و زاگرس به طول ۲۹۰ کیلومتر شاهد یک تلاش و افتخار بزرگ از سوی همکاران‌مان بوده‌ایم که قابل قدردانی و تشکر است .

  |

  آخرین وضعیت توسعه خطوط و قطارهای حومه‌ای در محور تهران - ورامین - گرمسار

  آخرین وضعیت توسعه خطوط و قطارهای حومه‌ای در محور تهران - ورامین - گرمسار

  تعداد رام قطار روزانه در سال ۹۲ در این محور ۴ سیر روزانه بوده است که در مجموع تعداد ۱۴۰ هزار مسافر سالانه را جابه‌جا می‌کرد ولی با رشد تعداد سیرها در سال ۹۷ به ۲۰ سیر روزانه ، تعداد مسافر با رشد چشم‌گیر۱۰ برابری به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است و تجربه‌ای موفق از انتقال ...

  |

  جهش تولید ناوگان ریلی در سال «رونق تولید»

  جهش تولید ناوگان ریلی در سال «رونق تولید»

  طبق گفته مسئولان ، در زمینه تولید واگن تقریبا تمام قطعات در داخل تولید می‌شود و الان شرکت‌های تولیدکننده واگن باری و مسافری همگی فعال هستند . البته آنها با حداکثر ظرفیت کار نمی کنند ، اما نسبت به مدت مشابه در گذشته شرایط بسیار خوبی دارند .

  |

  نظرات کاربران